Jump to content
Prosíme všetkých užívateľov, ktorý sa chcú opätovne pripojiť na discord aby znovu spárovali svoje účty kliknutím na "Discord" v navigácií a pripojili sa na server Read more... ×

vEnd

Hlavní moderátor
 • Příspěvků

  847
 • Registrován

 • Aktivní

 • Vítězných dnů

  77

vEnd last won the day on Březen 31

vEnd had the most liked content!

Reputace

312 Madd Dog

2 Followers

About vEnd

 • Moto
  Gold I - vysloužilý člen

Návštěvníci

3 382 profile views
 1. Nechce se mi moc podporovat tento styl žádostí. Pokud není uživatel ochoten se o něco pokusit sám (zejména když zde má k dispozici poměrně dost návodů) nebo není schopen zformulovat problém tak, aby to pochopil alespoň jeden uživatel, který by mu byl schopen pomoci, tak potom: - je to buď dítě, které by na internetu ještě nemělo co dělat, nebo - neskutečně líná osoba, ze které s takovým přístupem programátor stejně nebude. Navíc mi přijde, že v poslední době se tu kupí vlákna s žádostí o pomoc od uživatelů, kteří by ani nebyli schopni rozpoznat rozdíl a stejně by to vytvořili tam, kde jsou naučení. Nevím no. Píšu to z pozice uživatele, ne z pozice hlavního moderátora, takže pokud by na to byly kladné ohlasy ze strany ostatních uživatelů, moderátorů nebo ověřených uživatelů, mohu to na zkoušku uvést do provozu. Za sebe jsem ovšem proti.
 2. vEnd

  pomoc Pomoc

  Přestaňte se laskavě navzájem urážet a věnujte se jen a pouze tématu, kvůli němuž vlákno vzniklo, děkuji. Každý další příspěvek, který se nebude týkat tématu, budu brát jako spam a budu za něj náležitě trestat.
 3. vEnd

  ostatní Kalcor nici sa-mp?

  Já ale nepsal o tom, jak to ve skutečnosti je, protože to stejně nikdo vyjma zainteresovaných osob neví. Psal jsem to tak, jak to vnímá Kalcor. Sám v některých z těch témat psal, že mu říkali jednu věc, zatímco za jeho zády dělali druhou.
 4. vEnd

  ostatní Kalcor nici sa-mp?

  Zkus se na to ale podívat i z jeho strany. SAMP vybudoval a nechal v tom desítku let práce a věřím tomu, že nelehké a občas otravné práce (reverzní inženýrství). A teď se někteří jeho blízcí kolegové, kteří se na tom více či méně také podíleli, rozhodli o vytvoření vlastní verze "za jeho zády". Je to paličák a věřím, že SAMP by prospělo, kdyby bylo open source, ale dokážu si představit jeho pohled na celou kauzu.
 5. vEnd

  nabízím Kompletní ochrana pro SA:MP servery

  Abych předešel dalšímu flamu, téma zamykám. Nabídka byla tak jako tak stažena, viz první příspěvek.
 6. vEnd

  obrázek Dětský Server by M4T

  Dobrá, už by to asi stačilo. Nerad bych, aby tu začaly padat nadávky. Autor tématu se náležitě ztrapnil a doporučuji mu, aby se příště podobným tématům vyhnul.
 7. vEnd

  gamemode Mod of Tests 2 - DOKONČENÝ

  Menu v roce 2019, zajímavé. :Kappa: Na kód jsem se zatím nedíval, každopádně doufám, že tohle není onen další slibovaný počin, který měl potvrdit tvůj návrat. Řekni že ne.
 8. vEnd

  pomoc Pomoc-pawn

  Tenhle bod mi nepříjemně zavání plagiátorstvím, zejména druhá část věty. Když už píšeš něco takového, měl bys ho také zpravit o tom, že takový skript by měl sloužit čistě k výukovým účelům, že by ho rozhodně neměl zveřejňovat a když, tak s uvedením autora, případně dodržením dalších podmínek, pokud byl skript vydán pod nějakou licencí.
 9. vEnd

  návrh FiveM supp

  To mi musíš říct ty a zakladatel tématu. Jestli se to opravdu má rozjet, chce to lidi, kteří to rozjedou, a vy dva jste jedni z mála tady, kdo se tomu věnují a kdo to můžou realizovat. Takže pokud byste chtěli sekci, založím ji, klidně na zkoušku. Když se to neosvědčí, skrýt se to dá vždy. Ale musíte mi říct, jak a co byste tam chtěli - jednu velkou sekci x podsekci pro každý typ MP, jaké prefixy témat tam dát (s čím chcete přispívat - návody, skripty?) a tak dále. Specifikujte mi to jak jen to půjde a já vám to vytvořím.
 10. Super, pak bych zvážil i založení zvláštní podsekce, když už jsi přetížil můj pětistupňový ukazatel náročnosti návodu. Jasně, chápu, že teď by to ještě nemělo smysl. Každopádně pamatuji si, že jsi mi kdysi dávno dával code snippet psaný pomocí emitu ke zrychlení variabilních parametrů funkcí (někde jsem na to dělal návod). Tohle se mi jeví jako dobrá ukázka praktického využití emit.
 11. Výborný návod. Díky němu jsem si krátce zavzpomínal na časy strávené u assembleru. Líbí se mi, že to vysvetluješ polopaticky a postupuješ formou série návodů. Sním se zeptat, kolik dílů celkem plánuješ a zda se časem objeví i praktické příklady?
 12. Kdyby se zde našla skupinka (a časem třeba komunita) lidí, kteří by jevili zájem, není problém sekci pro GTA V zavést. Stačí napsat.
 13. vEnd

  návod Využití proměnných v praxi [ * ]

  Oceňuji přístup, se kterým ses k tomu postavil. Je pravda, že návody pro začátečníky jsou psány v teoretickém duchu, občas až příliš (dnes bych dost věcí formuloval jinak), takže prakticky zaměřené návody na stejné téma se mohou uchytit. Měl bych k tomu jen pár poznámek. Z formálního hlediska je to v pořádku. Ke každému úryvku kódu bych přidal jeden odstavec o tom, k čemu proměnná v daném kódu slouží, jakou plní roli. Je to návod s jednou hvězdičkou, a proto žádné vysvětlení není na škodu. Další věc je tohle: if(++ZabilHracu[killerid] < 5) Tenhle způsob inkrementace mi strašně drásá oči (v podmínce). Vím, že to jazyk umožňuje, ale není to vůbec přehledné a člověk si tím zakládá na problémy. Počítám, že to tam stejně nemá být, vzhledem k tomu, že v těle podmínky to inkrementuješ znovu. Poslední, drobný detail – říkej tomu funkce a ne stock. Stock je jen modifikátor, kdybys ho tam neuvedl, stále by to fungovalo. Funkce je vhodnější pojmenování. Když to nazýváš funkcí zde: Bylo by super mít to konzistentní a používat to označení všude. Víc už toho nemám, dobrý návod a jen tak dál.
 14. vEnd

  ostatní Článek 13

  Sám jsi to citoval, musí splňovat všechna tři kritéria. Jinými slovy, web s jakýmkoliv ročním obratem, který je starší než 3 roky, se tím také bude muset řídit.
 15. vEnd

  ostatní Článek 13

  Kdyby to někoho zajímalo, tak dnes proběhlo finální hlasování o této směrnici. Evropský parlament si jej odhlasoval, takže do dvou let by ji měl každý stát včlenit do svých zákonů. (1) (2)
×