Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Moderátor

Hip

Globální moderátor
 • Příspěvků

  2 758
 • Registrován

 • Aktivní

 • Vítězných dnů

  29
 • Bodů

  108 [ Donate ]

Hip last won the day on 2. Září

Hip had the most liked content!

Reputace

115 Marc Wayne "B-Dup"

1 Follower

About Hip

 • Moto
  Salvator Leone
 • Narozeniny 16.10.1996

Kontaktní údaje

 • Skype
  matej.seifert
 • Steam
  nexisi

Návštěvníci

3 446 profile views
 1. Stále nechápu v čem je problém. Nikdo FiveM nezakazuje. Žádný problém s tím není. A ano administrátoři jsou obyčejní uživatelé, ne opravdu nejsme bohové a jsme lidé z masa a kostí. Nějak nechápu jak jsi to myslel.
 2. Vote ban 1/10 za ublížení Ne teď fakt, jak si představuješ, že by se to tady mělo věnovat Fivem? Nikdo to nezakazuje, sekce na to jsou, je jen na komunitě aby na toto téma přispívala. Zatím tady jsou jen dva příspěvky o fivem a to tento a pak druhý tvůj ohledně superpařby na fivem. Rozvedeš nápad prosím?
 3. Hezký popis, jen vlastně vůbec nevím jak to reálně vypadá. Možná by nebylo od věci nějaké ukázkové video.
 4. Doručení fikcí znamená, že ti je vhozen do schránky bez toho, aniž bys podepsal pošťačce papír o převzetí. Jenomže když schránku třeba nemáš, tak ti to nikdo do schránky ani nemůže hodit. Případně pokud zasíláš dopis jako osoba, nikoli OVM, tak to fikcí ani doručit nejde. Ovšem do datovky se to vždy doručí na konci 14 dní fikcí.
 5. Každý dopis se ti vždy po nějaké době (14 dní myslím) doručí fikcí, například.
 6. No, napadá mě, že bys mohl zkusit vypnout windows defender a firewall a zkusit znovu. Jaký máš antivir, nemá třeba i on v sobě něco? Nezaznamenává ti nějaké údaje v logu?
 7. Zakládá se na poště, respektive na Czech pointu (součást každé pošty nebo extra). Až se tě budou ptát jakou chceš, tak chceš datovku i pro OSVČ
 8. Mrkni na https://ctrlv.cz/e4Ry všude je response status 200, máš to takhle i u sebe? (Otevři si network tab a pak se přihlas)
 9. Hip

  pomoc Errory

  Jak přesně jsi je zaměnil? Jde primárně o to, že musíš používat kompilátor z 0.3DL, zkontroluj si jaký kompilátor to používá.
 10. Dokážeš sem hodit nějakej form, který nefunguje? Napadá mě, zda to neblokuje zase nějakej stupidní "fájrvól" od mkrvosoftu, cross origin volání, volání non-https, volání s let's encrypt certifikátem apod.
 11. Taky pravda, ovšem při tak malém obratu tam, co vím, nevyjde žádná povinnost. Přehled, co se vyplňuje pro socko + zdravko, tak je taky online a vyhodí nějaký čísla automaticky. Co se týče exekuce, tam nikdy nemůže být exekuce bez předchozí výzvy. Výzva chodí jako dopis s tuším červeným pruhem, nebo jako OVM zpráva do datové schránky. Jinak datovku doporučuji, pro FO je nepovinná, ale velice mi usnadnila život. Na úřad musím asi tak jen ve 20% případů.
 12. Příklad: Máš příjem 100 000 Kč ročně a musíš z toho zaplatit daň. Daň je 19% z příjmů ze základu daně. Základ daně je jednoduchý výpočet příjem mínus výdaje. Pokud bys měl příjem 100k a výdaje 0 kč, tak základ daně je 100k Kč. Daň by byla 19k Kč mínus sleva na dani (27 840kč pro rok 2021). Na dani bys zaplatil 0kč. Toto je modelový příklad, pokud nebudeš mít žádné náklady (ani paušálem ani evidence každého dokladu). Příklad evidence každého dokladu vs paušálem: Roční příjem 1 000 000 Kč, máš účtenky jako náklady (které musíš uchovávat 10 let!) v hodnotě třeba 200 000 Kč. Základ daně je tedy 800 000 Kč, 19% z toho je 152 000 Kč mínus sleva na dani 27 840 tj. 124 160 Kč daň. Výsledek pro evidenci každého dokladu, který je uznatelným nákladem pro podnikání. Paušál: Roční příjem 1 000 000 Kč, neeviduješ účtenky. Paušál pro živnost volnou je 60% (jsou 3 sazby - 40%/60%/80%. 40% mají třeba právníci, 80% třeba truhláři). Základ daně je příjem mínus 60% tj. 400 000 Kč. Daň je tedy 76 000 Kč mínus sleva na dani, tj. daň 48 160. Musíš si vždy ujasnit, jak chceš přiznávat výdaje. Rozhodnutí je až ve chvíli, kdy děláš DPFO (tedy do konce března), podle toho, co je pro tebe výhodnější. Paušálem ti vyjde na dani 0Kč pokud nevyděláš více jak 366 315 Kč. Hint: Pokud bys měl vydělat na ŽL více jak 1 000 000 Kč a více, vyplatí se ti s.r.o., protože čím více vyděláš na žl, tím více po tobě bude stát chtít výpalné na socku a zdravku. PS: Pokud bys šel do UOL, řekni že jdeš na doporučení od Softonics s.r.o. :-) Díky!
 13. Co se týče bankovního účtu, tak ten je vyžadován u PO (právnická osoba - s.r.o., a.s.), u FO (Fyzická osoba - žl) není vyžadován, můžeš si to posílat kam budeš chtít a je jen na tobě, jak moc přehledné si to chceš dělat. Jako FO děláš jen daňovou evidenci, to znamená, že po dobu tuším 10 let musíš dokumentovat tvoje příjmy a pokud výdaje nepřiznáváš paušálem (živnost volná má 60%) tak i faktury co jsou tvé náklady. Pokud výdaje budeš vykazovat paušálem (doporučuji), tak stačí, když budeš po dobu 10 let archivovat jen vydané faktury. Tuhle archivaci ti snad automaticky dělá jakýkoliv program po dobu co ho platíš - ovšem zodpovědnost je v tomto ohledu pořád na tobě. Pokud bys s tím nechtěl mít vůbec žádné starosti a vše si chtěl nechat dělat od někoho jiného, tak od toho je fajn třeba https://www.uol.cz/. Za cca 2000 Kč ročně budeš mít přístup k programu co ti vystavuje faktury a všechno možné (objednávky, náklady atd.) + k tomu budeš mít účetní, která ti to bude účtovat a zdarma ti na konci roku udělá DPFO. Můžeš se na ni obracet s dotazama ohledně socka a zdravka. Máš ji v pracovní době pořád na telefonu a emailu. Pokud má dovolenou, vždy ji někdo zastoupí. 2000 Kč ročně, moc nebo málo? Já třeba využíval dlouhé časy superfaktura.cz, kde to měsíčně stojí asi 129 kč, tj. 1548 ročně a to je základní verze, kde nemáš cenové nabídky atd. O 500 Kč draží je vše + účetní u UOL, která ti ve všem pomůže. Názor na cena - výkon si udělej sám. :-) PS: Konkrétně ÚOL přebírá zodpovědnost za tvé účetnictví. Kdyby ses rozhodl zkusit je, dej vědět.
 14. Ahoj, uděláš si ŽL a pokud jsi zaměstnaný, tak za tebe socko a zdravko odvádí zaměstnavatel. Pro ten úřad a pojišťovnu je důležité, aby tam bylo alespoň to minimum zaplacené a pak se ani neptají. Jednou ročně podáš přehled pro socku a zdravku, pokud jsi zaměstnaný tak to co děláš na žl je vedlejší činnost a pokud nevyděláš statisíce, tak po tobě nikdo nic víc chtít nebude. Pak ještě do 31. března podáš DPFO + přílohu 1. Na mfcr.cz je interaktivní formulář. Vyplníš tam svoje údaje, svoje příjmy do přílohy 1 a zbytek necháš prázdné, zvaliduješ validátorem a pošleš na finančák. Pokud vyděláš méně jak snad 200k ročně, tak na dani zaplatíš 0kč. ŽL + zaměstnavatel. Zaměstnavatel nemá žádný právo ti zakazovat dělat si co chceš. Pokud se mu nelíbí, že podnikáš, může tě maximálně vyhodit. Pokud tě ovšem vyhodí a důvod bude, že máš nově žl, tak ho můžeš žalovat pro poručení zákoníku práce.
 15. Opravdu to nebyla správná sekce, nehádej se semnou. Máš problém s programováním, konkrétně SA-MP, s kódem. Na to tady je sekce Programování, v ní se nachází sekce Poradna a následně Herní (SA:MP, CS apod.). Sekce Poradna má dokonce popis "Podkategorie, jež sdružuje žádosti o pomoc." Ty jsi to dal do Všechno možné > Pomoc. Tam je dokonce taky popis kategorie: "Sem pište pouze v případě, že potřebujete pomoc s něčím, co nelze zařadit do jiného fóra pro pomoc." Řekni mi, co na tom nechápeš. K tématu, jak jsem psal. Existují jen tyto vanilla animace. K ostatním je třeba nějaký mód. Co vím, tak od novějších verzí samp podporuje módování, nevím jak, ale umí to. Pokud animace není v listu co jsem psal, tak jedině mód, pokud si ovšem nechceš trackovat vlastní animaci. Asi by to taky nějak šlo, ale práce na celý den a ani nevím, zda by to se samp možnostma šlo.
×
×
 • Create New...