Jump to content
  • 0

pomoc Postup dále


Riko

Dotaz

Chtěl bych se zeptat, jak bych měl pokračovat, pokud zcela ovládám TextDrawy, Warp (SetPlayerPos) atd.

Chtěl jsem začít tím, že vytvořím TuneMenu, carmenu nebo WeaponMenu, ale pořád neumím ovládat podmínky pořádně, např když je hráč VIP atd ... a stejně ani nevím jak mám začít s carmenu atd ... prosím, poraďte, čím bych měl dále rozvíjet svou "schopnost" v pwn, ked ani duel nevím udělat :d som taký malej mentál no ... :d

Dík za vaše rady. :)

Link to comment
Share on other sites

18 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0
  • Globální moderátor

Stačia ti pravidlá programovania(áno pawn sa nedá zcela nazvať programovanie ale pravidlá tam máš rovnaké) a logické rozmýšľanie :). Keď sa tieto pravidlá a základy naučíš, budeš schopný tvoriť bez toho aby si sa pýtal ako začať. Povieš si, ahá toto by som tam mohol využiť a takto by som to mohol spraviť. No ako vravím, treba ku tomu logické rozmýšlanie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dík, moc si mi pomohl ... :d  :haha:

Nechci tě nějak naštvat, ale má pravdu. Stáhni si random mod třeba i Grand Larceny. Celé si to projdi, a díky své znalosti Aj, ti pak může i docvaknout jak co funguje. Aspoň já to takhle dělám :d.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Možná by mi pomohl menší TUT, něco jako grandlarc a u toho vysvětlení u všeho prostě, pokud by byl někdo toho schopen? Mám před sebou grandlarc a více jak polovině nechápu, v překladači nic nevyjede, prostě neznámé slovo, například TogglePlayerClock ... Díky Vám :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Možná by mi pomohl menší TUT, něco jako grandlarc a u toho vysvětlení u všeho prostě, pokud by byl někdo toho schopen? Mám před sebou grandlarc a více jak polovině nechápu, v překladači nic nevyjede, prostě neznámé slovo, například TogglePlayerClock ... Díky Vám :)

Hlavně si to nedávej do google překladače. Jestli máš znalosti angličtiny, tak by jsi to měl dát. A jestli ne, tak to je hodně smutný. Já teď nemám čas ti udělat nějaký základní tutoriál. Mrkni třeba na YT a tak. Nebo kdyř chvíly počkáš, (Do zítřka nebo do středy), tak bych ti mohl něco málo vysvětlit.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Vy mu teda radite :d Podle mne si beres moc velka sousta vzhledem k tomu co umis (neumis). Rozhodne neni naskodu se inspirovat ve zverejnenych sciptech. Ovsem pokud to nebudes zkouset a zustanes jen u takovychto otazek, tezko se posunes dal. Proste zkus neco sesmolit i presto, ze to nebude fungovat, pak to hod do helpu a my ti to uz nejak rozchodime. Chybama se clovek uci.

 

Jinak bych mohl doporucit si otevrit zakladni includy a hledat ty co ty funkce delaji na wiki.sa-mp.com. Tim ziskas nejake povedomi co ti sa-mp umoznuje udelat.

 

napr:

http://wiki.sa-mp.com/wiki/TogglePlayerClock

Edited by ATomas
  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

ale pořád neumím ovládat podmínky pořádně, např když je hráč VIP atd ... a stejně ani nevím jak mám začít s carmenu atd ... prosím, poraďte, čím bych měl dále rozvíjet svou "schopnost" v pwn, ked ani duel nevím udělat :d som taký malej mentál no ... :d

~> Pokud neumíš ani teoretickou část, tak pouštět se do praktické nemá pomalu vůbec smysl. 99% kvalitnějších tvoreb vytvořili autoři na základě skoro perfektní znalosti teorie. To, že umíš jen udělat warp nebo textdraw je sice fajn, ale pokud ti nic neříká proměnná(new Level[]), callback(OnPlayerSpawn()), funkce(SendClientMessage()), stock(fce) nebo operátor(++), tak při tvoření těch scriptů budeš mít hooodně problémů...

  • Líbí se mi to! (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Globální moderátor

No myslím, že teorii tu neumí nikdo, nicméně základní znalost ájiny je důležitá. To že nevíš co znamená toggle až takový problém není, to se dá odvodit z toho co to dělá jenom tím, že si to vyzkoušíš. Problém nastává když neumíš anglicky natolik abys rozlišil třeba GivePlayerWeapon s GivePlayerHealth nebo tak – dává hráči životy? Proč mi dává minigun když chci nastavit životy na 38?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak toto mi problém nedělá, hodně jsem se AJ naučil z her, takže v tom problém není. Ale jinak ve škole jsem měl 4 od 8 třídy :d Ale to byla vyslovnost a nepotřebné slovíčka ...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ano, základní slovní zásoba je nepotřebná a hry tě skvěle naučí angličtinu (up)

 

Nauč se základy (podmínky, cykly, práci s proměnnými) a pak něco vůbec scriptuj. Vyplnit pár čísel do SetPlayerPos umí kde kdo.. a společně s TD je to nulový pokrok

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ano, základní slovní zásoba je nepotřebná a hry tě skvěle naučí angličtinu (up)

 

Nauč se základy (podmínky, cykly, práci s proměnnými) a pak něco vůbec scriptuj. Vyplnit pár čísel do SetPlayerPos umí kde kdo.. a společně s TD je to nulový pokrok

Slovni zasoba je potrebna, ale hry ta naozaj naučia skvele angličtinu, pamätám si že sme v škole na PC mali program na trenovanie AJ a tam to bolo zoradene podla ročnikov, ja som bol druhák, AJ nas v škole učili dovtedy len dog a cat, a ja som si tam jako pan robil cvičenia pre deviatakov, a všetko som vedel len vdaka hraniu hier z AJ.

 

A tiež si myslím že by si sa mal základy učit z knihy, a kedže si taký dobrý angličtinár, tak najlepšie z nejakej anglickej http://www.compuphase.com/pawn/Pawn_Language_Guide.pdf

Edited by Cybrionowich
Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Globální moderátor

Angličtinu rozebírat nemusíte, to je v tomto případě jedno. A když už, tak známka nemá efekt na dovednosti. Já mám za 4, protože mě víc škola nemotivuje abych se více snažil. Napíšu trochu z testu a pak přestanu, protože mě to nebaví. Vesele si jinak v angličtine pracuju po Praze. ;)

 

Doctor mě předběhl s Hed Shy modem... To bych napsal taky, je tam vše popsané a asi na tomto modě jsem pochopil "jak to všechno funuje".

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...