Jump to content

Připravuje se SA-MP 0.3e


niCe

Recommended Posts

Nová verze SA-MP 0.3e je převážně bezpečnostní update. I přesto se ale počítá s novými funkcemi a objekty, které budou přidávány během RC fáze (release candidate - příprava na vydání).

 

Opravené bugy

 

- Vyřešeny drobné bezpečnostní problémy, které umožňovaly napadnout server pomocí různých programů. Vyřešení těchto problémů vyžaduje jak update serveru, tak i update herního klienta.

- Opraven bug, který se objevil v 0.3d, kdy hráč se mohl vyhnout smrti, pokud spustil nějakou animaci

- Vyřešen problém s barvami hráčů, kteří měli vyšší id jak 500

- Vyřešen bug s vyhozením hráče, pokud byl spawnut pomocí funkce SpawnPlayer()

- Opraven crash seznamu serverů v herním klientu, pokud byla serverem zaslána neplatná data

 

Novinky

- Přidány nové objekty

- Přidáno pozadí k titulku dialogu

- Přidána funkce GetPlayerVersion, která zjistí přesnou verzi herního klienta hráče

 

native GetPlayerVersion(playerid, const version[], len);

 

- funkce SetPlayerCameraLookAt má nyní i parametr "cut", pokud je hodnota nastavena na 2, pohled kamery je okamžitě změněn jako tomu bylo dosud, pokud však nastavíte hodnotu 1, kamera se plynule přesune na novou pozici.

 

#define CAMERA_CUT  2
#define CAMERA_MOVE 1
native SetPlayerCameraLookAt(playerid, Float:x, Float:y, Float:z, cut = CAMERA_CUT);

 

- Nový nástroj na umístění objektů připevněných k hráči

 

Odkazy ke stažení

Herní klient: http://team.sa-mp.com/RC/5002/sa-mp-0.3 ... nstall.exe

Windows server (omezen na 20 slotů): http://team.sa-mp.com/RC/5002/samp03e_svr_RC1_win32.zip

 

Linux server bude vydán v další RC verzi.

 

Zdroj: http://www.gta-multiplayer.cz/cz/news/p ... a-mp-0-3e/

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Twl.. to je nějaky rychly.. co až dojedeme k Z???? :shock: :d

 

 

nekonci to nahodou dycky X? 0.1x ,0.2x ...a pak uz bylo dalsi cislo...

Link to comment
Share on other sites

Twl.. to je nějaky rychly.. co až dojedeme k Z???? :shock: :d

 

 

nekonci to nahodou dycky X? 0.1x ,0.2x ...a pak uz bylo dalsi cislo...

 

Vždyť já vim, dělám si srandu :d .. buď bude 0.4 nebo 0.3abcdef :d :D "ironie".. věřim tomu, že bude 0.4 a nebo něco new

Link to comment
Share on other sites

Twl.. to je nějaky rychly.. co až dojedeme k Z???? :shock: :d

 

 

nekonci to nahodou dycky X? 0.1x ,0.2x ...a pak uz bylo dalsi cislo...

 

Vždyť já vim, dělám si srandu :d .. buď bude 0.4 nebo 0.3abcdef :d :D "ironie".. věřim tomu, že bude 0.4 a nebo něco new

ja verim ze bude aj cakam ze bude 0.5 :)

Link to comment
Share on other sites

Mnel bych dotaz. Na sa-mp foru jsem si vsiml, ze mas s vyvojari lepsi kontakt nez my smrtelnici :d.

Funkce GetPlayerVersion bude pouzitelna, i kdyz se bude snazit pripojit hrac se starsim clientem na novejsi verzi ?

 

Priklad:

Bude server 0.3e a budu mit clienta 0.3d. Tak bude se mi psat jako doposud ze server nebyl nalezen, nebo to hrace pusti do hry, a pomoci tento funkce ho budu moct informovat o nove verzi?

Jinak toziz nevidim jine vyuziti teto funkce :d

Link to comment
Share on other sites

Mnel bych dotaz. Na sa-mp foru jsem si vsiml, ze mas s vyvojari lepsi kontakt nez my smrtelnici :d.

Funkce GetPlayerVersion bude pouzitelna, i kdyz se bude snazit pripojit hrac se starsim clientem na novejsi verzi ?

 

Priklad:

Bude server 0.3e a budu mit clienta 0.3d. Tak bude se mi psat jako doposud ze server nebyl nalezen, nebo to hrace pusti do hry, a pomoci tento funkce ho budu moct informovat o nove verzi?

Jinak toziz nevidim jine vyuziti teto funkce :d

1+

Link to comment
Share on other sites

Mnel bych dotaz. Na sa-mp foru jsem si vsiml, ze mas s vyvojari lepsi kontakt nez my smrtelnici :d.

Funkce GetPlayerVersion bude pouzitelna, i kdyz se bude snazit pripojit hrac se starsim clientem na novejsi verzi ?

 

Priklad:

Bude server 0.3e a budu mit clienta 0.3d. Tak bude se mi psat jako doposud ze server nebyl nalezen, nebo to hrace pusti do hry, a pomoci tento funkce ho budu moct informovat o nove verzi?

Jinak toziz nevidim jine vyuziti teto funkce :d

 

Bohuzel ne, s jinou verzi se na server vubec nepripojis. Ta funkce zjisti jen revision verzi (R2, R3 atd.). Takze jedine rozumne vyuziti je napr. upozornit hrace, ze je vydana novejsi verze a ze je doporuceno ji stahnout a nainstalovat.

Link to comment
Share on other sites

Nj super a pocuvaj ma nice nejsi jeden z vyvojarov sampu lebo vzdy mas novinky aj o tyzden skor jak bezny ludia :) ten objekt attach editor bude super estekeby spravily mapeditor textdraweditor a 3dtexteditor :d aby nám tu lami nespamovali helpy a bude to super ale do 0.3F im nice navrhni nech spravia multiklient aby sa dalo pripojiť na server ci uz novsi alebo starsi a to iste multiserver aby slo nan so starsim i novsim samp clientom :d ale fakt ten attachmen som zvedavy a je to super inac :d

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...