Jump to content

info Pawno.cz Workspace


ffredyk

Recommended Posts

  • Majitel

Zdravím borci a borkyně!

Jako obvykle, rád bych vám poděkoval za vaši dosavadní aktivitu na fóru. Nyní je čas zase trochu odhalit zákulisí fóra.

Situace s časovým vytížením je nadále stejná, snad naopak ještě horší - @Lucifer Morningstar i @Ewwe spolu semnou nemají skoro žádnou volnou chvilku. Progress na fóru je minimální, avšak osobně nadále rozšiřuji koncept a vymýšlím nové a další funkce a cesty. Jednu z nich bych vám rád představil i teď.

Pawno.cz Workspace

Jde o způsob, jak funkčním programátorům na pawno.cz nabídnout rychlé přivýdělky nebo účast na větších projektech.

Dle diskuzí, které se dřív odehráli jak na fóru tak u nás v admin chatu, jsem spojil několik nápadů a konceptů do jednoho, pojďme si to projít bodově:

  • Pawno.cz Workspace je program zprostředkování pracovních nabídek, mikroprací, nebo jiných pracovních úkonů a zakázek vybraným uživatelům fóra Pawno.cz
  • Uživatelé fóra Pawno.cz se mohou přihlásit do programu na základě vstupního testu a ukázky portfolia, akceptováni budou pouze po posouzení znalostí a zkušeností
  • Akceptovaní uživatelé (dále jen jako "Programátoři") budou ohodnoceni dle jejich vstupních parametrů a pracovních výsledků posouzených dle týmu Pawno.cz a klienta zadávajícího pracovní zakázku (dále jen jako "Klient") 
  • Klienti mohou vybrat podle hodnocení, kterým Programátorům chtějí nabízet pracovní zakázky, s fixní hodinovou sazbou a celkovým rozpočtem
  • Pawno.cz po schválení pracovní zakázky a potvrzení vybraných Programátorů k přiřazení k pracovní zakázce vytvoří soukromý repozitář pro účely úložiště finálových verzí + víceprací
    • Do tohoto úložiště bude mít přístup jen Pawno.cz a Programátoři do doby, než Programátoři potvrdí přijetí platby ze strany Klienta
    • Programátoři budou každou verzi finalizovat skrze "Pull request" do master větve, která by se měla stále chovat jako zrcadlo kódu na produkci.
  • V případě jiného druhu pracovní zakázky, či pokud charakter pracovní zakázky postrádá smysl funkčního repozitáře, nebude žádný vytvářen. (pracovní zakázky jako např. "sysadmin")
  • Volitelně Programátoři nebo Klienti mohou využít Pawno.cz jako zprostředkovatele platby. Pawno.cz uschová sjednanou částku po dobu plnění pracovní zakázky a odešle ji Programátorům na základě potvrzení splnění pracovní zakázky ze strany Klienta
  • Pawno.cz si účtuje procentuální podíl (bude uveden později) z celkové ceny zakázky za zprostředkování a další služby poskytnuté Klientům a Programátorům
    • V případě, že Pawno.cz nefiguruje jako prostředník mezi Klientem a Programátorem, zašle Pawno.cz fakturu Programátorovi s částkou hodnoty podílu
    • V případě, že Pawno.cz figuruje jako prostředník mezi Klientem a Programátory, Pawno.cz odešle Programátorům sjednanou částku za provedení práce ochuzenou o procentuální podíl Pawno.cz
    • Nelze sjednat pracovní zakázku s více než jedním Programátorem mezi Klientem a Programátory, bez právní účasti Pawno.cz jako prostředníka mezi Klientem a Programátory

Další podrobnosti by byly uvedeny až v kompletních podmínkách této služby.

Já bych se rád zeptal ještě vás, máte nějakou otázku, připomínku, návrh nebo cokoliv jiného k tomuto tématu?

Jenom upřesním, že toto není služba čistého prostřednictví a ochrany stran, Pawno.cz bude aktivně vyhledávat a nabízet klientům služby programátorů, kteří budou mít zájem.
Také bych rád podotkl, že toto má sloužit i neprofesionálním programátorům jako vstupenka do profesionálního IT a jako možnost pro stavbu svého portfolia. Fórum, po dohodě s klientem a programátorem, zveřejní výsledky prací i s hodnocením a statistikou. 

Spolu s tímto, bych rád také rozšířil tým, respektive vybudoval tým přímo určený pro obsluhu a moderaci této služby. Tento tým bude odměněn na základě jeho aktivit

Celá tato věc, v tomto tvaru, prozatím nebyla interně diskutována ani s @Ewwe a @Lucifer Morningstar, rád bych zapojil celé fórum hned od začátku

Link to comment
Share on other sites

Je v plánu to udělat i nějak tak, aby to bylo dostupné i pro nepodnikatele? Např. smlouvou o dílo? To by mohlo nalákat a hlavně pomoci začínajícím, potenciálně šikovným programátorům.

Link to comment
Share on other sites

  • Majitel
před 3minutami, jenkings said:

Je v plánu to udělat i nějak tak, aby to bylo dostupné i pro nepodnikatele? Např. smlouvou o dílo? To by mohlo nalákat a hlavně pomoci začínajícím, potenciálně šikovným programátorům.

Přesně tak, nepodnikatelé by měli možnost navázat s Pawno.cz smluvní poměr na základě dohody o provedení činnosti, případně rámcovou smlouvou pokrývající i další zakázky. Vždy však do částky zákonného limitu. Také by byli omezeni na zprostředkování přes Pawno.cz. 

Pawno.cz tak převezme zodpovědnost za dílo a zároveň i zodpovědnost za výplatu. 

Ještě to nejspíš budeme nějak ošetřovat ohledně záruk apod. - kdyby náhodou vypluly na povrch skryté vady, či další problémy, a klient by žádal vrácení částky, nebo alespoň určitý poměr z částky, Pawno.cz bude držet platbu po nějakou dobu právě kvůli těmto zárukám (prozatím počítám alespoň se 2 týdny)

Link to comment
Share on other sites

Nápad je to celkem ambiciózní a rozhodně zajímavý(obzvlášť v dnešní době zkoušet konkurovat AI), ale otázka... Budou se moct do vstupního řízení zapojit i lidé mimo Pawno, aka kdokoliv? Protože, jestliže bude výběrové řízení monitorováno pod drobnohledem zvolenými Moderátory a s případně jejich přísnou kritérií, tak odsud se mnoho legitimně prověřených Programátorů nenajde. :d 

Link to comment
Share on other sites

  • Majitel
před 10hodinami, Scydo said:

Nápad je to celkem ambiciózní a rozhodně zajímavý(obzvlášť v dnešní době zkoušet konkurovat AI), ale otázka... Budou se moct do vstupního řízení zapojit i lidé mimo Pawno, aka kdokoliv? Protože, jestliže bude výběrové řízení monitorováno pod drobnohledem zvolenými Moderátory a s případně jejich přísnou kritérií, tak odsud se mnoho legitimně prověřených Programátorů nenajde. :d 

Moderace má hlavně sloužit jako filtr nepoužitelných lidí a recruiterů.. Resp. bude se to samozřejmě ještě celé tvarovat a přizpůsobovat až v běhu, ale cílem je dostat na jednu rovinu lidi, kteří dokážou vytvářet hodnoty a lidi, kteří potřebují od jiných vytvořit hodnoty = celé jádro pudla

Nemá to být ani tak konkurence AI, jako spíše nástroj pro obě strany pro snadnější a rychlejší kooperaci v pracovním měřítku. 

Já jako programátor, mám například zájem pracovat na menších .NET projektech, bez dlouhodobých smluv, vazeb a podmínek. Abych toho docílil, musel bych podstoupit složitou stavbu portfolia, prezentace a osobního marketingu na socce jako je třeba LinkedIn. Do toho bych musel začít odrážet miliardy recruiterů, pro které jsem jen výstřel do tmy, který se buď chytí a nebo ne. A když už bych po několika dnech našel konečně slibný projekt, nebo firmu, která má zájem přesně o někoho jako jsem já - musel bych ještě projít jejich filtrem a spálit další tisíce kalorií proto, abych si pak vydělal pár kaček..

Workspace tohle vše zkrátí do procesu: Přihlášení - Seznam inzerce - Filtrace inzerce - Projetí podrobností několika zajímavých projektů - Žádanka o spolupráci skrze jedno tlačítko - Čekám na schválení a první comms o počátku práce.. O vše ostatní se postará Workspace, moje portfolio, prezentace a osobní marketing je vystaven uživatelským profilem napíchnutým na LinkedIn a historií odpracovaných projektů + reference + vše custom zadané při registraci do Workspace + rating vedený klienty, se kterými už jsem vedl pracovní poměr. Recruitery chci výslovně banovat a ani neumožnit efektivní otravu pracovních účtů kýmkoliv, kdo nemá zájem za čas druhé strany zaplatit. Smlouvy vyřeší Workspace skrze nabídku jednoduchých templatů, které jednak rámcově zaštítí nejen jednu ale i více zakázek a obě strany ochrání v případě problémové spolupráce.

Stejně tak inzerent, který potřebuje sehnat kvalitního člověka na menší úpravy, opravy nebo stavbu projektu - se dnes typicky potýká s nájezdem všeúčelových IT firem schopných dělat vše od A až po Z a za každou čárku a tečku účtují zlato. Pod rukou mi proteklo už několik desítek lidí, kteří jsou tak znechuceni IT světem a jakéhokoliv IT problému se děsí jako čert kříže. Nedej bože, když už by měli modernizovat.. Obchodní trh je přesycen IT společnostmi, které zkouší na jak velké prachy se až dostanou, a za mini e-shop web je kolikrát malý retail barev a laků nucen zaplatit až 80k. Nebo člověk, který už 50 let vlastní obchod "Šrouby a matice", při nacenění moderního informačního webu s povídáním, fotkami a adresou podniku tleská ruce v pěst nad částkou 50k. Workspace je určen hlavně pro tyto menší až střední firmy, či podnikající jednotlivce, kteří nepotřebují a nechtějí platit IT korporáty, ale rádi by dostupnějšího IT človíčka kterého nevidí za rouškou mohutného marketingu těchto dojících obrů pasených nad neznalostí a záludností IT sféry.

Stejně tak i pro ně má Workspace jednoduchý flow a sadu nástrojů, pro nalezení nejvhodnějšího pracanta pro rychlé odbavení, perfektní odvedení a s rozumnými finančními nároky. Stačí založit draft Projektu, naplnit ho infem, obrázky, požadavky, případně i jednotlivými úkoly, vybrat druh smlouvy (případně i proposal šablony, nebo nabídku předvyplněné hotové smlouvy), zapsat datumy a termíny, podmínky spolupráce, a intervaly komunikace progresu. Uložit, poslat k publikaci a člověk ihned může začít nahlížet do seznamu potenciálních programátorů, kteří souhlasí s vyplněnými daty (s jejich předvyplněnými preferencemi na jejich profilu) a kterým se vy ukážete i skrz jejich filtr. V seznamu se dá rovnou odfajfknout člověk, který vypadá slibně a stejně jako na tinderu, pokud i on dá match - přecházíte rovnou do comms, kde se dořeší detaily a práce začíná.. Žádná otrava kolem, žádný zdržování, hluchá místa. Všichni ví na čem jsou, práce jde od ruky a čas zbytečně neutíká nad řešením nesmyslů.

Samozřejmě, je možnost to celé brát i pomalu a s rezervou, všichni máme své preference, pace a styl. Tohle vše co jsem napsal, je součást konceptu na kterém se pracuje. A ladit se to vše bude až za provozu přes feedback od lidí, kteří to aktivně budou používat. Workspace jsem navrhnul podle sebe, svých zkušeností z oboru a je postaven na tom, co nejen já dobře znám a s čím jsem se každý den musel potýkat. A co mělo nemalý úděl na tom, proč už IČO aktivně nevyužívám..

  • Děkuji (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

On 19. 5. 2023 at 0:12, ffredyk said:

Moderace má hlavně sloužit jako filtr nepoužitelných lidí a recruiterů.. Resp. bude se to samozřejmě ještě celé tvarovat a přizpůsobovat až v běhu, ale cílem je dostat na jednu rovinu lidi, kteří dokážou vytvářet hodnoty a lidi, kteří potřebují od jiných vytvořit hodnoty = celé jádro pudla

Nemá to být ani tak konkurence AI, jako spíše nástroj pro obě strany pro snadnější a rychlejší kooperaci v pracovním měřítku. 

Já jako programátor, mám například zájem pracovat na menších .NET projektech, bez dlouhodobých smluv, vazeb a podmínek. Abych toho docílil, musel bych podstoupit složitou stavbu portfolia, prezentace a osobního marketingu na socce jako je třeba LinkedIn. Do toho bych musel začít odrážet miliardy recruiterů, pro které jsem jen výstřel do tmy, který se buď chytí a nebo ne. A když už bych po několika dnech našel konečně slibný projekt, nebo firmu, která má zájem přesně o někoho jako jsem já - musel bych ještě projít jejich filtrem a spálit další tisíce kalorií proto, abych si pak vydělal pár kaček..

Workspace tohle vše zkrátí do procesu: Přihlášení - Seznam inzerce - Filtrace inzerce - Projetí podrobností několika zajímavých projektů - Žádanka o spolupráci skrze jedno tlačítko - Čekám na schválení a první comms o počátku práce.. O vše ostatní se postará Workspace, moje portfolio, prezentace a osobní marketing je vystaven uživatelským profilem napíchnutým na LinkedIn a historií odpracovaných projektů + reference + vše custom zadané při registraci do Workspace + rating vedený klienty, se kterými už jsem vedl pracovní poměr. Recruitery chci výslovně banovat a ani neumožnit efektivní otravu pracovních účtů kýmkoliv, kdo nemá zájem za čas druhé strany zaplatit. Smlouvy vyřeší Workspace skrze nabídku jednoduchých templatů, které jednak rámcově zaštítí nejen jednu ale i více zakázek a obě strany ochrání v případě problémové spolupráce.

Stejně tak inzerent, který potřebuje sehnat kvalitního člověka na menší úpravy, opravy nebo stavbu projektu - se dnes typicky potýká s nájezdem všeúčelových IT firem schopných dělat vše od A až po Z a za každou čárku a tečku účtují zlato. Pod rukou mi proteklo už několik desítek lidí, kteří jsou tak znechuceni IT světem a jakéhokoliv IT problému se děsí jako čert kříže. Nedej bože, když už by měli modernizovat.. Obchodní trh je přesycen IT společnostmi, které zkouší na jak velké prachy se až dostanou, a za mini e-shop web je kolikrát malý retail barev a laků nucen zaplatit až 80k. Nebo člověk, který už 50 let vlastní obchod "Šrouby a matice", při nacenění moderního informačního webu s povídáním, fotkami a adresou podniku tleská ruce v pěst nad částkou 50k. Workspace je určen hlavně pro tyto menší až střední firmy, či podnikající jednotlivce, kteří nepotřebují a nechtějí platit IT korporáty, ale rádi by dostupnějšího IT človíčka kterého nevidí za rouškou mohutného marketingu těchto dojících obrů pasených nad neznalostí a záludností IT sféry.

Stejně tak i pro ně má Workspace jednoduchý flow a sadu nástrojů, pro nalezení nejvhodnějšího pracanta pro rychlé odbavení, perfektní odvedení a s rozumnými finančními nároky. Stačí založit draft Projektu, naplnit ho infem, obrázky, požadavky, případně i jednotlivými úkoly, vybrat druh smlouvy (případně i proposal šablony, nebo nabídku předvyplněné hotové smlouvy), zapsat datumy a termíny, podmínky spolupráce, a intervaly komunikace progresu. Uložit, poslat k publikaci a člověk ihned může začít nahlížet do seznamu potenciálních programátorů, kteří souhlasí s vyplněnými daty (s jejich předvyplněnými preferencemi na jejich profilu) a kterým se vy ukážete i skrz jejich filtr. V seznamu se dá rovnou odfajfknout člověk, který vypadá slibně a stejně jako na tinderu, pokud i on dá match - přecházíte rovnou do comms, kde se dořeší detaily a práce začíná.. Žádná otrava kolem, žádný zdržování, hluchá místa. Všichni ví na čem jsou, práce jde od ruky a čas zbytečně neutíká nad řešením nesmyslů.

Samozřejmě, je možnost to celé brát i pomalu a s rezervou, všichni máme své preference, pace a styl. Tohle vše co jsem napsal, je součást konceptu na kterém se pracuje. A ladit se to vše bude až za provozu přes feedback od lidí, kteří to aktivně budou používat. Workspace jsem navrhnul podle sebe, svých zkušeností z oboru a je postaven na tom, co nejen já dobře znám a s čím jsem se každý den musel potýkat. A co mělo nemalý úděl na tom, proč už IČO aktivně nevyužívám..

 

Takze chces spravit dalsi fiverr :HAhaa:

Link to comment
Share on other sites

  • Majitel
před 16hodinami, Bloodman said:

 

Takze chces spravit dalsi fiverr :HAhaa:

Jjá s Fiverrem zkušenosti nemám, vím jen zhruba jak funguje. Pokud to dle toho popisu výše sedí na Fiverr, tak asi ano :D 

Link to comment
Share on other sites

Já jsem nad něčím takovým na Pawnu přemýšlel před lety taky, ale je tam plno právních skutečností, které se musejí vyřešit... a hlavně se nechceš úplně dostat do sporů mezi těmito dvěma protistranami (na cokoli, co nebude v řádech stovek korun nebo nižších tisíc). Takže (i proto, že jsem to kdysi měl i já :D) to vnímám jako relativně dobrý nápad, ale spíš bych tě od Toho odrazoval, nebo tam dal maximum, aby to bylo jen na nějaké drobné práce.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...