Jump to content

ostatní Má cenu začít s pawnem?


Riko

Recommended Posts

Zdravím,

 

Jelikož už umím pár základů (minimum) z pawna, má cenu s ním začít? Viz. níže.

DIALOG_STYLE_... - umím

CMD pro msg, dialog msg, warp a další věci - bez problému

WARP SYSTEM - Dialog i CMD - tvorba takřka z návodů, ale funkční.
RCON příkaz při startu serveru, viz. níže:

 

#include <a_samp>

forward TimerRconOn();
forward TimerRconOff();

public OnGameModeInit()
	{
	    SetTimer("TimerRconOn", 1, false);
	    SetTimer("TimerRconOff", 3000, false);
	    SetTimer("ServerName1", 4000, true);
	    SetTimer("ServerName2", 3000, true);
	    return 1;
	}

public TimerRconOn()
	{
	    SendRconCommand("hostname");
	    new szHostName[] = "[CZ/SK] Paradise World 1.1 - Vyčkejte prosím ...";
	    new szCmd[64];
	    format(szCmd, sizeof(szCmd), "hostname %s", szHostName);
	    SendRconCommand(szCmd);
		SendRconCommand("password");
		new szPassword[] = "1548522251111247";
		new szCmd2[64];
		format(szCmd2, sizeof(szCmd2), "password %s", szPassword);
		SendRconCommand(szCmd2);
	}

public TimerRconOff()
	{
	    SendRconCommand("hostname");
	    new szHostName[] = "[CZ/SK] Paradise World 1.1 - Party Server";
	    new szCmd3[64];
	    format(szCmd3, sizeof(szCmd3), "hostname %s", szHostName);
	    SendRconCommand(szCmd3);
	    SendRconCommand("password");
	    new szPassword[] = 0;
	    new szCmd4[64];
	    format (szCmd4, sizeof(szCmd4), "password 0", szPassword);
	    SendRconCommand(szCmd4);
	}

To je má tvorba, vše podle návodů na jiné věci.

Tak co, má to cenu s tím začít?

Díky za vaše rady.

Edited by Waymoot
Link to comment
Share on other sites

V podstatě už jsi začal :) Hlavní je jestli tě to baví,jinak není co řešit.. Nikdo ti nemůže říct jo nebo ne,protože je to jenom na tobě.. Jsou lidi kteří skončili,protože jsou dospělí a nemají nato čas a nevidí v tom smysl.. Jsou lidi které to přestalo bavit.. Jsou lidi kteří tvrdí že samp uvadá.. Jsou lidi které to baví ale nic nedokončí a jsou lidi kteří jsou úspěšní.. To co jsi sem dal tě pawnerem neudělá,ale všechno chce svůj čas a všechno se časem dá naučit a být aspoň průměr.. Když budeš mít originalní napad a výdrž můžeš udělat zajímavý mod který to tu trošku oživí.. Ale hlavně ať ti lidi řeknou cokoliv,nemělo by tě to odrazovat protože pokud ty něco chceš , měl by sis za tím stát.. A to ne jenom v gta... Takových co budou na pochybách atd bude stejně vždycky nakonec dost :) Každý má na věc svůj názor,proto ty si udělej ten svůj a stůj si za ním :)

 

PS: když budeš chtít semtam ti rád pomůžu,aspoň bude komu když se člověk večer nudí a nic extra se mu pawnit nechce :d poslední dobou je tu helpů čimdál míň a míň..

Edited by RmT_Kjuba
Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Pokud tě pawn baví tak proč ne...  Jen všechno děláš moc složitě mi přijde :) Je to dobry začatek protoze má podobny syntax jako c# takže na pawn se naučíš základy jako závorky proměnné apodobně a pak až časem začneš c# tak ti to půjde samo

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Zdravím

Pokud máš v plánu dělat v pawnu a baví tě to nebo chceš vytvořit něco vlastního tak určitě ano.

Podle mě je zbytečná otázka pro nás aby jsme ti řekli jestli má cenu začít.

Měl bys to vědět ty sám.

 

Pokud si myslíš že moc toho neumíš tak to ber takhle každej nějak začíná.

Viz:

[Klik]

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Proč všichni pořád berou pawn jako rozvoj k něčemu dalšímu... Já osobně s ním tehdy začal prostě proto , protože mě bavilo že je to něco ke hře,kde si to můžu následně vyzkoušet a zahrát... Možná je to k ničemu ale prostě tě to baví,pár let.. Mě osobně třeba php a nějáký rozvoj vůbec nezaujal..

Link to comment
Share on other sites

Pokud tě pawn baví tak proč ne...  Jen všechno děláš moc složitě mi přijde :) Je to dobry začatek protoze má podobny syntax jako c# takže na pawn se naučíš základy jako závorky proměnné apodobně a pak až časem začneš c# tak ti to půjde samo

 

Jasene, aj assembler alebo python ma podobnu syntax ako C#, tiez tam pouzivas latinku a mezery.

Link to comment
Share on other sites

Jak tu psaly ostatní, záleží to jen a jen na tobě. Mě vždycky v pawnu nejvíce táhlo dál to, že si udělám vlastní FS, a pak to jednou dotáhnu k vlastnímu GM. Ono stačí mít jen chuť a pevnou vůli, vydržet nezdary a jít dál a dál. Kašlat na lidi co ti říkají, že nic neumíš, že to nemá smysl atd. A taky to chce trochu toho logického myšlení, někteří lidé to postrádají ( To je i můj případ :d ). Toť vše.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Jasene, aj assembler alebo python ma podobnu syntax ako C#, tiez tam pouzivas latinku a mezery.

 

Když si vezmeš 

 

public PawnFunce( Float:X,Foat:Y ) { return X+Y; }

 

a

 

public float csharpFuknkce ( float x, float y ) { return y+x; }

 

tak je to podobné 

 

Já osobně jsem od pawn přeše na c# a php 

Link to comment
Share on other sites

No, nevím nevím, já mám problém v tom, že prostě začnu nějakej script a pak začnu hrát něco iné a do toho scriptu sa mi nechce, např. Ten warp system, dělám ho asi měsíc a 2 týdny jsem na něj nešáhl, většinou hraji hry atp. 

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

No, nevím nevím, já mám problém v tom, že prostě začnu nějakej script a pak začnu hrát něco iné a do toho scriptu sa mi nechce, např. Ten warp system, dělám ho asi měsíc a 2 týdny jsem na něj nešáhl, většinou hraji hry atp. 

nuž, treba si nájsť motiváciu, ak nevieš v tom nájsť motiváciu tak to ani nemusíš robiť, ide totižto hlavne o motiváciu  :)

Link to comment
Share on other sites

Když si vezmeš 

 

public PawnFunce( Float:X,Foat:Y ) { return X+Y; }

 

a

 

public float csharpFuknkce ( float x, float y ) { return y+x; }

 

tak je to podobné 

 

Já osobně jsem od pawn přeše na c# a php 

 

 

nebo new str[256];

string[] str = new string[256];

 

ze?

Skor mi to pride, ze vela klicovych slov v pawne jsou zavadzajucich.

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Proč všichni pořád berou pawn jako rozvoj k něčemu dalšímu... Já osobně s ním tehdy začal prostě proto , protože mě bavilo že je to něco ke hře,kde si to můžu následně vyzkoušet a zahrát... Možná je to k ničemu ale prostě tě to baví,pár let.. Mě osobně třeba php a nějáký rozvoj vůbec nezaujal..

 

protože pawn je v sa-mp omezený a rozhodně v něm není budocunost

Link to comment
Share on other sites

protože pawn je v sa-mp omezený a rozhodně v něm není budocunost

 

To není zase až tak pravda. Slyšel jsem, že se v něm programují i nějaké scripty do Conuter Strike, a pohybuju, že by jazyk, který má tolik funkcí nebyl využit v budoucnu v nějaké jiné hře.

Link to comment
Share on other sites

No, nevím nevím, já mám problém v tom, že prostě začnu nějakej script a pak začnu hrát něco iné a do toho scriptu sa mi nechce, např. Ten warp system, dělám ho asi měsíc a 2 týdny jsem na něj nešáhl, většinou hraji hry atp. 

Musíš si najít chuť něco tvořit. Jestli něco takového nenajdeš, tak podle mě u tebe pawn nemá smysl.

Link to comment
Share on other sites

Tak co, má to cenu s tím začít?

~> Před tak 5 lety bych řekl určitě, proč ne, ale dneska... už je to spíše o nějakém originálním GM. Co prostě lidi vtáhne a furt mají nutnost to hrát a hrát znova.

~> S INC/FS je to stejné. Musí to být něco originálního nebo zajímavého, co lidi donutí si to stáhnout, vyzkoušet a hrát s tím. Ne prosimtě něco ve stylu jako "emoce", které jsou sice celkem fun, ale po týdnu, dva omrzí(jen mě překvapuje, že taková p****va a několik majitelů má za to, že bez toho nebude kvalitní server, i když ho to spíše jen zbytečně zatěžuje).

Link to comment
Share on other sites

To není zase až tak pravda. Slyšel jsem, že se v něm programují i nějaké scripty do Conuter Strike, a pohybuju, že by jazyk, který má tolik funkcí nebyl využit v budoucnu v nějaké jiné hře.

Správně v Pawn můžeš tvořit i scripty do CSka ovšem trošku jinak se to tam formuluje ale jinak to je prakticky stejné.

A to jak si psal že máš rozdělanej FS už měsíc je to sice dlouho ale já si třeba od pawna musím někdy dát pauzu a pak počkám než se mi zas dostanu chuť.

A když dostanu chut tak sednu a jedu :d

 

Každopádně je na tobě jestli chceš nebo nechceš pawnit.

Já bych řekl že to musíš vědět ty a né třeba já.

Link to comment
Share on other sites

Pro scriptování sampu se používá stará verze jazyka, která nemá TOLIK funkcí a nemá potenciál aby se v něm scriptovalo i v dalších hrách.

Zatím si v něm můžeš naprogramovat roboty, scripty do sampu, cska a pár dalších menších věcí, ale že se někdy bude více využívat je nepravděpodobné, protože má slušnou konkurenci :)

 

K původní otázce - Nezačínej. Kdyby to mělo smysl, vůbec by tu nebyl tento topic a dávno bys něco psal. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...