Jump to content

SA:MP - kvalita nemusí být drahá


lvalenta

Recommended Posts

Guest Vidlak Toxx

ale moze, da sa to podla jednotlivych algoritmov vypocitat a je tiez zname ze kvalita je priamo umerna cene tzv. cim vetsia kvalita tym vetsia cena. a aby ste si zarobili na stroj ktory stoji okolo 1000kč tak musite predat presne 28,57 servera za 35kč/ea. Tiez som nenasiel presnu konfiguraciu vaseho Virtualneho stroja ale sudim ze to nepresahuje 2GB RAM a 60GB HDD co tiez nemozem overit. Tiez mam z dobrych zdrojov zistene ze na 1024MiB RAM spustite priblizne 30 serverov, ak nebereme v uvahu ine faktory ako napriklad pocet NPC, zatazenie modu, velkost CPU, rychlost netu atd. z coho vypliva ze pri plnom vytazeni zarobite asi dvojnasobok, tzv. 2000kč +/- ale moje vypocty mozu mat miernu odchylku. Ale aj tak to staci na pokritie VPSka a je to malo jak na mesacny plat tak na splacanie investicii. A keby ze to chcete rozbehnut vo vetsom tak sa to neoplati lebo tolko ludi SAMP nehra a na ine typy hostovania serverov nemate dostatocnu kvalifikaciu, dobre vybavenie a ani riadneho technika.

 

tak ze z toho usudzujem ze sa to da brat iba ako hosting pre zabavu a nie pre zarabanie.

PS: zabudol som odpocitat DPH (20%) co je asi 400kč

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ale moze, da sa to podla jednotlivych algoritmov vypocitat a je tiez zname ze kvalita je priamo umerna cene tzv. cim vetsia kvalita tym vetsia cena. a aby ste si zarobili na stroj ktory stoji okolo 1000kč tak musite predat presne 28,57 servera za 35kč/ea. Tiez som nenasiel presnu konfiguraciu vaseho Virtualneho stroja ale sudim ze to nepresahuje 2GB RAM a 60GB HDD co tiez nemozem overit. Tiez mam z dobrych zdrojov zistene ze na 1024MB RAM spustite priblizne 30 serverov, ak nebereme v uvahu ine faktory ako napriklad pocet NPC, zatazenie modu, velkost CPU, rychlost netu atd. z coho vypliva ze pri plnom vytazeni zarobite asi dvojnasobok, tzv. 2000kč +/- ale moje vypocty mozu mat miernu odchylku. Ale aj tak to staci na pokritie VPSka a je to malo jak na mesacny plat tak na splacanie investicii. A keby ze to chcete rozbehnut vo vetsom tak sa to neoplati lebo tolko ludi SAMP nehra a na ine typy hostovania serverov nemate dostatocnu kvalifikaciu, dobre vybavenie a ani riadneho technika.

 

tak ze z toho usudzujem ze sa to da brat iba ako hosting pre zabavu a nie pre zarabanie.

PS: zabudol som odpocitat DPH (20%) co je asi 400kč

To jsou hezké propočty. Nikdy nechceme mít zaplněno 100%. Máme VPS, prozatím nižší konfigurace, ale její navýšení je otázka napsání podpory a proplacení faktury, takže ve zdrojích tu problém není.

Nejsme plátci DPH, pouze platíme daň z příjmu, sociální a zdravotní. To je rozdíl.

 

Vem si to takto:

Vyděláme

1050 - zaplatíme za stroj třeba 300, daně třeba 400 -> stále jsme v plusu. A samozřejmě ceny jsem si vymyslel, ale já vidím, že vyděláme 350 měsíčně, což je 4200kč ročně. Není to moc, ale náklady se zaplatí a o to jde, ne?

PS: Platbu za VPS jsem záměrně uvedl jinou, než platíme.

 

Zábava to není, alespoň já se nebavím. Ty ano? Já ty peníze nijak extra nepotřebuju, stačí mi, když to nebudu dotovat :-)

 

Vydělat na tomto hostingu nejde, pokud nenabídneme ceny jako např. ServerFFS, ale to už je jiná liga. Bezpochyby kvalitní server, ale kdo si to dovolí? My nabízíme také kvalitní, konfiguraci VPS s rostoucím počtem klientů zvýšíme. ServerFFS má svůj vlastní server a ten platí nehledě na to, kolik mají klientů a je to znát, protože ten server je stál hodně a housing stojí, tam nejde downgradovat či upgradovat. A to je rozdíl mezi nimi a námi - my si tedy můžeme dovolit nižší cenu.

 

Máš tam ještě něco?

Link to comment
Share on other sites

ja len ze ak na tom nezarabas aspon 200-300€ mesacne popri praci tak ta ten hosting po par mesiacoch omrzi.

To ano, ale já to nemám na výdělek, práce pro klienty mám až až. Nejde mi ani o to vydělat, ale spíše mi byla nabídnuta spolupráce na novém hostingu.. A pokud chceme uspět, tak musíme těm, kteří tu jsou dlouho, ukázat, že to jde i levněji, ale přesto kvalitně(ji).

 

To byl hlavní důvod, proč jsem do toho šel. A ke svým závazkům se nijak neschovávám. To, že možná kvůli mému business plánu zbytečně přicházíme o peníze je pravda, ale kdyby to bylo na podobné cenové úrovni jak ostatní, tak kdo to objedná? Zůstanou tam, kde jsou. Kvalita nikoho nepřesvědčí. Vem si, že většina těchto lidí, co si objednává server, nemá peníze. Jinak, než cenou, je nezískáme, protože by už dávno byli u konkurence.

Link to comment
Share on other sites

Guest Vidlak Toxx
ja len ze ak na tom nezarabas aspon 200-300€ mesacne popri praci tak ta ten hosting po par mesiacoch omrzi.

Chytrý jak rádio. To snad nemůžeš tvrdit kdy a co nás omrzí nemyslíš?

 

ak definujes vyraz "nas" ako skupinu do ktorej patrim aj ja vdaka tomuto rozhovoru tak tvrdim ze ano lebo to dobre poznam :)

Link to comment
Share on other sites

ja len ze ak na tom nezarabas aspon 200-300€ mesacne popri praci tak ta ten hosting po par mesiacoch omrzi.

Chytrý jak rádio. To snad nemůžeš tvrdit kdy a co nás omrzí nemyslíš?

 

ak definujes vyraz "nas" ako skupinu do ktorej patrim aj ja vdaka tomuto rozhovoru tak tvrdim ze ano lebo to dobre poznam :)

To je sice hezké že se vyznáš , ale nemusíš nás poučovat jak máme či nemáme jednat. Pokud si server nechceš objednat tak tu z toho nedělej chat. Děkuji :)

Link to comment
Share on other sites

ja len ze ak na tom nezarabas aspon 200-300€ mesacne popri praci tak ta ten hosting po par mesiacoch omrzi.

Chytrý jak rádio. To snad nemůžeš tvrdit kdy a co nás omrzí nemyslíš?

 

ak definujes vyraz "nas" ako skupinu do ktorej patrim aj ja vdaka tomuto rozhovoru tak tvrdim ze ano lebo to dobre poznam :)

Práce není o zábavě, ale o povinnostech. A to, že tě něco omrzí nebo neomrzí, nehraje žádnou roli.

Link to comment
Share on other sites

Guest Vidlak Toxx

Tak naco si beres na seba povinnosti a zodpovednost ked z toho nic nemas? nanajvis par korun ktore by si si v Nemecku zarobil tak pri 3 hodinach prace jak u hostingu za rok.

Link to comment
Share on other sites

ja ta nepoucujem, nanajvis konstatujem

 

PS: stale sa drzim temy ktora znie "SA:MP - kvalita nemusí být drahá" pri ktorej rozoberam kvalitu a cenu hostingu.

Vím, že stejného názoru jako jsi ty, je veliké množství lidí zde registrovaných. Slova nic neznamenají, ale skutky. Ale to ukáže čas, nicméně pokud nebudou prvotní klienti, tak to ani ten čas neukáže, protože dotovat tomuto podobný projekt nemá příliš velký smysl.

 

Ale hraje to taky určitou roli ;)

Nejsem si jist, na koho odpovídáš

 

-- pon 13. pro 2010 21:50:36 --

 

Tak naco si beres na seba povinnosti a zodpovednost ked z toho nic nemas? nanajvis par korun ktore by si si v Nemecku zarobil tak pri 3 hodinach prace jak u hostingu za rok.

Každá zkušenost je dobrá. A v placených hostinzích jakbysmet - já placený hosting serverů ještě nikdy nerozjezdil a ta zkušenost se bude jednou hodit, ta je k nezaplacení.. A ejhle, já za to vlastně nic neplatím

 

 

Souhlasím, přemýšlím že uvás obědnám server pokuď to nebude lagovat :)

Zaplať a uvidíš :-) Těch 35 korun nikoho nerozhodí a pokud budeš připravený na lagující server, tak budeš příjemně překvapen.

Link to comment
Share on other sites

jn za skusenost nic nedas len asi tak cas a nervy

Pokud bude pozitivní, tak to bude stát za to.

Pokud bude negativní, tak alespoń můžeš napsat to, co napsat dávno chceš -> napsat na nás negativní hodnocení

Link to comment
Share on other sites

jn za skusenost nic nedas len asi tak cas a nervy

Pokud bude pozitivní, tak to bude stát za to.

Pokud bude negativní, tak alespoń můžeš napsat to, co napsat dávno chceš -> napsat na nás negativní hodnocení

Můžu to samozřejmě zkusit, no uvidíme ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Vidlak Toxx

ja sa na Vas nesnazim napisat negativne hodnotenie len chcem ujasnit skutocnost ze co to obnasa a ci sa Vam to skutocne oplati.

 

PS: tu skusenost som myslel ako skusenost vasa ako majitela hostingu z tym hostingom nikoliv uzivatela.

Link to comment
Share on other sites

ja sa na Vas nesnazim napisat negativne hodnotenie len chcem ujasnit skutocnost ze co to obnasa a ci sa Vam to skutocne oplati.

 

PS: tu skusenost som myslel ako skusenost vasa ako majitela hostingu z tym hostingom nikoliv uzivatela.

Jsme si toho vědomi, ale díky za tvoji snahu. Vážím si toho, že to s námi myslíš dobře

 

jn za skusenost nic nedas len asi tak cas a nervy

Pokud bude pozitivní, tak to bude stát za to.

Pokud bude negativní, tak alespoń můžeš napsat to, co napsat dávno chceš -> napsat na nás negativní hodnocení

Můžu to samozřejmě zkusit, no uvidíme ;)

Budeme rádi. :-)

Link to comment
Share on other sites

Bude aj možnosť používať puginy ? Zadarmo alebo za príplatok ?

Jaké pluginy? Prozatím je ta cena 35,- kč na vše, později možná některé zatěžující věci lehce zpoplatníme, ale o veškerých rozhodnutích Vás budeme informovat.

Link to comment
Share on other sites

Aha, kolega odpoví :-)

 

Jak vidím že tady pluginum ty osobně moc nerozumíš... chci upozornit na možnost toho že přes plugin se dá hacknout adminka a následně celý hosting...o tom jestli budete podporvat pluginy by měla spíš rozhodovat zabezpečení adminky ;) jinak vám hodně držím palce ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...