Jump to content
  • 0

pomoc Glue


Thirew

Dotaz

Popis problému:

Dobrý den, už dlouho jsem hledala filterscript na glue, glue které funguje jak na mta, když hráč zadá přikaz /glue a bude stát třeba na střeše auta tak ho to přilepí a nemůže spadnout a to i tak u letadel atd, a nebo když sedí v autě které nemá benzín a bude poblíž nějaký druhý auto ve kterém je hráč tak ho to přilepí k němu a to auto jede za ním, znáte nějaký takový fs ? a nebo by to zde zvládnul někdo vyrobit ? Díky předem Leire :)

 

Chyby/varování kompilátoru a při běhu:

--

 

Kód:

 

--

 

 

 

Dodatečné poznámky:

--

Link to comment
Share on other sites

13 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

SaMp takú funkciu nemá, môžeš si však vytvoriť svoju funkciu ale nebude to fungovať dobre...

 

Môžeš spustiť timer a získať pozíciu auta, následne presunúť daného hráča na túto pozíciu (toto povedzme tak 20x za sekundu).

Ale vravím, bude to stáť za prd :d

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

SaMp takú funkciu nemá, môžeš si však vytvoriť svoju funkciu ale nebude to fungovať dobre...

 

Môžeš spustiť timer a získať pozíciu auta, následne presunúť daného hráča na túto pozíciu (toto povedzme tak 20x za sekundu).

Ale vravím, bude to stáť za prd icon_e_biggrin.gif

 

Přesně toto mě taky napadlo :d

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Administrátor

Ano ale nelze hráči nastavit offset na vozidle. Tudíž když nebudeš brát v uvahu , že se vozidlo hýbe tak tě to portne přesně do středu vozidla. Což je k ničemu když chceš na střechu. 

 

 

Jednoduše v SA-MP se to nedá udělat tak ,že budeš přímo přilepený na střechu auta. A hrozí u toho ,že tě to čas od času portne až za auto ( desync, ping ). 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

SaMp takú funkciu nemá, môžeš si však vytvoriť svoju funkciu ale nebude to fungovať dobre...

 

Môžeš spustiť timer a získať pozíciu auta, následne presunúť daného hráča na túto pozíciu (toto povedzme tak 20x za sekundu).

Ale vravím, bude to stáť za prd icon_e_biggrin.gif

 

Než mě napadla funkce Attach u jednoho objektu, tak sem tam taky dal port a i když sem tam zkoušel dát sebemenší interval za sekundu, prostě když sem se rozjel rychle, tak to nestíhalo.. Takže to není dobrý nápad, to bych moc nedoporučoval, ale je to asi jediné řešení :d 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Si zena?

btw

 

Ano ale nelze hráči nastavit offset na vozidle. Tudíž když nebudeš brát v uvahu , že se vozidlo hýbe tak tě to portne přesně do středu vozidla. Což je k ničemu když chceš na střechu. 

 

 

Jednoduše v SA-MP se to nedá udělat tak ,že budeš přímo přilepený na střechu auta. A hrozí u toho ,že tě to čas od času portne až za auto ( desync, ping ). 

Ked uz riesite tuto myslienku, ked da /glue vypocitas rozdiel hračovych xyz a lietadla. Ten rozdiel si ulozis a v tom timeri das
SetPlayerPos(lietadloStredX+rozdielX, ...);
 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Si zena?

btw

 

Ked uz riesite tuto myslienku, ked da /glue vypocitas rozdiel hračovych xyz a lietadla. Ten rozdiel si ulozis a v tom timeri das

SetPlayerPos(lietadloStredX+rozdielX, ...);

 

 

mýliš sa icon_e_wink.gif v tomto prípade to bude fungovať len ak lietadlo nezmení smer letu... akonáhle zmení smer letu (ZAngle)  tak už nebudú tie vzdialenosti súhlasiť

 

musel by si tieto vzdialenosti prepočítať cez uhly a myslím že to sa mu nebude chcieť (a tu mu to nikto len tak nespraví)

Edited by Quiter
Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Administrátor

A ohledně toho připojení jednoho auta k druhem to je tow script, když trošku pohledáš tak ho tu najdeš stačí pak jen pár uprav

Link to comment
Share on other sites

  • 0

mýliš sa icon_e_wink.gif v tomto prípade to bude fungovať len ak lietadlo nezmení smer letu... akonáhle zmení smer letu (ZAngle)  tak už nebudú tie vzdialenosti súhlasiť

 

musel by si tieto vzdialenosti prepočítať cez uhly a myslím že to sa mu nebude chcieť (a tu mu to nikto len tak nespraví)

 

Pokud má offset a původní úhel, tak není problém dopočítat aktuální pozici, kam hráče umístit..

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Takže glue nelze udělat, jen jsem viděla jedno video kde hráč stojí vzadu u traileru a normalně střilí a neshazuje ho to, je to škoda, jestli by se někomu chtělo to nějak udělat tak budu ráda když mi napišete do zpráv dobře zaplatím.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Globální moderátor

Myslím, že jsem tenhle problém kdysi řešil a mělo to něco společného s FPSkem daného hráče. Jistý si ale už nejsem.

 

 

//EDIT: reaguju na část "video, kde hráč stojí vzadu u traileru a neshazuje ho to"

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...