Jump to content

jenkings

Recommended Posts

logo.thumb.png.b86d1aeb32128884bbdca904a847599e.png

 

Logická plošinová hra Lost Monsters
Jedná se o hru na motivy staré DOSovky Lost Vikings. Začínám pracovat na enginu a základnách funkcí, ale postupně by se z toho měla vyvinout plošinovka, která nebude ani tak o skákání a probíh

ání levelů, jako hlavně o řešení logických úkolů, kdy bude potřeba využít různých vlastností, které nabízejí jednotlivé ovladatelné charaktery, mezi kterými je potřeba přepínat.

Aktuálně jsem ve fázi tvorby fyzikálního engine a základního ovládání. Funguje momentálně zhruba 50-60% ovládání základních charakterů a nejzákladnější fyziky, jako skákání, lezení po žebřících, lezení do kopce a z kopce apod.

Rozhodně budu rád, pokud by měl někdo zájem se přidat s tvorbou grafiky, případně rád uvítám i jakékoliv návrhy týkající se herních mechanismů, případně herního příběhu. Aktuálně mám hotovou většinu spritů pro hratelné postavy a základní náčrt hlavního záporáka a jejich jména.

Pro představu, jak zatím vypadá DEMO level, na kterém ověřuji funkčnost základních herních mechanik je tu screenshot:

image.thumb.png.8e8de4edcb1ebbbb05e8a04eb0d6a8e6.png

 

Kdo má zájem, může se přidat na Discordu:  https://discord.gg/kjGSezGEwy

 

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

před 1hodinou, jenkings said:

No, to je zatím ve hvězdách, zatím jsem se ještě nerozhodnul jestli otevřu kódy úplně veřejně.

Každopádně engine mám vlastní od nuly

Tak to respekt :hallo: rád budu sledovat tvé updaty a případně pokud bys udělal demo, rád vyzkouším. Držím palce!

Link to comment
Share on other sites

Pokud to nebude vadit zdejšímu ředitelství, tak tu rád budu postupně házet progress :)

 

Rozhodně díky za podporu a až bude něco hratelného, tak to sem určitě hodím taky. První verze by měla být asi pro Android, ale plánem je i desktop ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor
On 29. 9. 2023 at 3:20, jenkings said:

Pokud to nebude vadit zdejšímu ředitelství

tady je anarchie

 

  • Haha! 1
Link to comment
Share on other sites

Konečně jsem dokreslil vlastní textury pro hlavní postavy, namísto stažených assetů. Zatím ještě některé pohyby nejsou úplně navazující.
 

 

  • Paráda! (+1) 1
  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Napojíš AIčka na AI a budeš si s nima moct v reálném čase povídat? :D Za research by to stálo

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Ahhhh to je vlastně na telefon... Spíš by to bylo hodně pokrokový v dnešní době. Neznám hru kde si můžeš povídat s NPC který nemá předdefinovaný kecání

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Klidně můžeš udělat příběh tak, že přes AI hooky bude ovlivňovat hru (takže ani příběh nebude fixní) a to bude subscription verze, ale těžko říct jak by to fungovalo

Link to comment
Share on other sites

Přidán čaroděj, který přenáší postavy mezi levely (zatím ale nejsou hotové interakce)
Dalši opravy fyzikálního enginu, kdy se občas stávalo, že šlo o "propadnout" do žebříku při přecházení přes něj, nebo šlo udělat double, triple, quadruple... skok, když postava stála nad žebříkem
 


 

Link to comment
Share on other sites

Engine vylepšen tak, že jednotlivé entity jsou schopny samy reagovat na to, když schytají úder, nebo jsou zasaženy jakýmkoliv projektilem.
Této funkce nyní využívá nová překážka - kaktus. Ten je po zásahu zničen, ale po chvíli opět doroste a opět se o něj postavy mohou zranit.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tak, hra jde nyní konečně pauznout :)

(obrázek upraven, protože obsahuje easteregg, na který si budete muset počkat až do hry :))

 

image.thumb.jpeg.843b8e448eb920c41c6d8b316491462e.jpeg

 

Edited by jenkings
  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...