Jump to content

Vysoké školy - (Oblast IT i jiné)


Hip

Recommended Posts

  • Globální moderátor

Zdravím.

 

Tak mě napadlo se Vás zeptat na názory vysokých škol, kam se hlásíte, kde jste a otevřít o tom všeobecnou diskusi.

 

Nějaký témata okruhu na diskusi:

 

- Kam se hlásite

- Kde jste

- Vaše zkušenosti

- Názory všeobecně

- Názory na určité školy

- Vysokoškolské letní kurzy

- Vysoké školy v ČR

- Univerzity v zahraničí

- Vysokoškolský život

 

Rád bych, kdyby se tu rozjela nějaká diskuse na toto téma, protože mě by to osobně zajímalo, chtěl bych slyšet i váš názor, jestli se někam chystáte nebo už jste. Nebraňte se rozepisovat! Pomůžete třeba jiným v rozhodování, a že vám je pod 18 nebo pod 15? Na tom nesejde, každý máme názor. (Aspoň doufám)

 

Já osobně se hlásím na FIT ČVUT. Hlásím se tam proto, abych měl co dělat. Z vysoké se vždy dá odejít a když je zadarmo, tak proč to nezkusit. Plánuju ovšem pouze první ročník. Dále plánuji přechod na MIT (Massachusetts Institute of Technology), kde jsou velice zajímavé obory a protože to chci někam dotáhnout. :) 

     Rozhodl jsem se na vejšku ve čtvrťáku kolem času Vánoc a docela na rychlo. Jinak jsem celé studentské období byl zasvěcený bezvysokoškolák.

 

A co vy?

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Přijat na FIT na MIT bych rád ale má angličtina není na takové úrovni

 

Samozřejmě, že angličtina je základ. Od toho se musí učit ;) a nic těžkého to není. Jestli je to pouze problém, tak být tebou, tak to zkusím vylepšit :)

 

Jinak na FIT přijat na příští rok? Já podal přihlášku a žádné info nemám ...

Link to comment
Share on other sites

Já plánuju ještě pokračovat na VOŠ na oboru interaktivní grafika a vizualizace. Kromě hromady dovedností, které se podle nich student naučí (viz -> (odkaz)) si myslím, že je to jeden z oborů, který teď bude mít v tomhle století nějakou budoucnost, včetně toho, že mě to celkově dost baví. Taky s velkou většinou kantorů, co tam vyučují, se znám a jsou fajn, takže s tímhle konkrétně nebude problém :d. Akorát se prý doporučuje studentům, kteří prospěli s vyznamenáním (k čemuž sice nemám daleko, ale není to tak jednoduché, jak se prvně zdálo).
Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Jojo to je pěkné. :) Vejšku jako takovou neplánuješ? (nevím jestli je toto vejška ve správném slova smyslu)

Link to comment
Share on other sites

Jojo to je pěkné. :) Vejšku jako takovou neplánuješ? (nevím jestli je toto vejška ve správném slova smyslu)

Ano, je to spíše zlepšení dovedností, jinak obyč. vejšku rozhodně ne.

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Jsem na FITu

 

Mé zkušenosti jsou zatím pozitivní. Počítají s tím, že neumíš programovat, takže není se třeba čeho obávat. V prvním semestru se to bude programovat v C, a přednášky z něho rostou poměrně exponenciálně. Největší zlo je ovšem známej progtest a nově shelltest na progtestu.

 

Co se týče jednotlivých předmětů, tak v prvním semestru by tě čekalo číslicové a analogové obvody (CAO), programování v shellu (PS1), programování a algoritmizace (céčko – PA1), práva a informatika, (PAI) matematická logika (MLO) a základy matematické analýzy (ZMA). CAO se nemusíš obávat, je to prakticky jednoduchý předmět. Zkoušku ti odpustí, pokud dostaneš ze cvičení alespoň 40 bodů. Největším peklem ovšem zůstává PS1, kdy letos prošli studenti v zimním semestru cca jen 30% (tedy téměř 600 studentů neudělalo). PAI, MLO, PA1 se dá krásně poslouchat a jsou to velmi zajímavé předměty. Jenom se nevykašlat na úlohy z progtestu (na prosemináři p. Vagnera se s tímto prostředím seznámíš). Co se týče ZMA, tak doporučuji se tomu věnovat. Je to dost těžký předmět, průchodnost nebyl taky nijak extra velký. Doporučuji chodit na přednášky p. Kalvody. Na facebooku je velmi aktivní, takže poradí, ale poradí takovým stylem, abys nad tím spíš zapřemýšlel a zjistil si způsob. Na ZMA jsou imho nejlepší materiály, natáčí se videa a nově je udělán i MARAST v2 (MAtematika RAdoSTně – databáze příkladů), na kterém se v průběhu semestru dá získat body do zápočtu. EDIT: Ještě vlastně tělák :d za který na FITu nejsou kredity (Na FELu jsou!!)

 

Jinak testy na začátku jsou velmi jednoduchý, takže se snaž ty body získat co nejvíc. 

 
Na průchod do druhého semestru je potřeba mít 15 kreditů, na celý prvák 30 a pak je to po 40. Jinak nově je na FITu zavedené to, že za celý bakalář můžeš opakovat zkoušku po třetí 6x, tzn. na jednu zkoušku máš 2 pokusy a třetí jako žolíka můžeš 6x.
 
 
Stačí fakt chtít, dá se v prvním semestru získat už 30 kreditů, který je potřebný na průchod do druháku. 
 
A co se týče mě, tak zatím plánuju tam zůstat :d vysoškolský život je fajn, akorát občas ta škola dá dost zabrat no... holt CVUT FIT není žádná legrace. Také #eduroam FTW. 
 
 
EDIT: A připrav se na dlouhý dny bez ženskejch a nechutnejch chlapů :d
Edited by HighPrint
Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Díky, to mi rozhodně pomohlo :)

 

Sice neplánuju pobýt delší čas, ale takhle nějak jsem si to představoval tu diskusi. Prográmko na střední bereme docela drsně a objektově (za co jsem rád) a tak to nebude nic těžkého.

 

Jinak samozřejmě eduroam FTW :d to si takhle stojím na autobusové zastávce uprostřed ničeho a říkám si proč jsem připojenej k wifině a ona eduroam :d 

 

Pozn.: Ty dlouhé dny bez ženskejch - to kvůli tomu, že se musíš učit a nebýt moc s přítelkyní nebo že tam žádné nejsou? :d

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Nebýt s přítelkyní, už spolu nejsme a také žádné tam (skoro) nejsou, takže tak i tak :d Ale ne, na přítelkyni si čas najdeš :d

 

Počkat, jak můžeš bejt připojenej na eduroam bez vysokoškolského e-mailu? :d

Edited by HighPrint
Link to comment
Share on other sites

Ja som planoval ist na masarykovu univerzitu v Brne, 2x som nespravil prijimacky, tak som sa na to vysral a teraz robim C++ programatora.

 

Moj nazor je taky: ak si k***t, skola to nezachrani a ak niesi, tak skolu nepotrebujes.

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Nebýt s přítelkyní, už spolu nejsme a také žádné tam (skoro) nejsou, takže tak i tak :d Ale ne, na přítelkyni si čas najdeš :d

 

Počkat, jak můžeš bejt připojenej na eduroam bez vysokoškolského e-mailu? :d

 

Som čarovný :p Klik

 

Ja som planoval ist na masarykovu univerzitu v Brne, 2x som nespravil prijimacky, tak som sa na to vysral a teraz robim C++ programatora.

 

Moj nazor je taky: ak si k***t, skola to nezachrani a ak niesi, tak skolu nepotrebujes.

 

 

Tak pak záleží, zda děláš na sebe nebo ne :) Když na sebe, tak je to skoro k hovnu, to souhlasím.

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Ah, nejak mi nedoslo ze to neni jen pro VS :d

 

Je to pro vysoké školy a SSŠVT. Na žádné jiné střední jsem to neviděl... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Je to pro vysoké školy a SSŠVT. Na žádné jiné střední jsem to neviděl... ;)

 

U me na skole je taky eduroam ( SŠAI ) 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...