Jump to content

návod Identifikace kódu PHP


Ewwe

Recommended Posts

  • Administrátor

Příkazy které ukazují na začátek nebo konec zdrojového kodu PHP,mohou vypadat třeba takto :

 

; ?>

................Toto jsou standartní značky označující začátek a konec kodu PHP

 

script language="php">
echo $x;

................Dlouhý zapis(Důležite pro použití v aplikaci FrontPage který standartní značky nerozpozná)

 

 echo $x; ?>

................Krátký zapis

 

 echo $x; %>
Link to comment
Share on other sites

Kničemu... a nevim o tom, že by něco "ukazovalo" na začátek a konec...

 

- krom toho standard je <?php nikoli <?.. pro použití <? je nutné povolit "krátký" zápis v php.ini

- ukazovat ASP tagy je zbytečnost, to ví snad každý a pochybuju, že tady někdo dělá v ASP

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Jako standartní tagy jsou označovány <?php ale i .Pokud jde o to nikdy jsem neměl potřebu povolovat něco někde .Ale je možné že se to povoluje automaticky.Ale budiž zkusil sem to nepovedlo se.....

Link to comment
Share on other sites

Příkazy které ukazují na začátek nebo konec zdrojového kodu PHP,mohou vypadat třeba takto :

 

<?php echo $x; ?>

................Toto jsou standartní značky označující začátek a konec kodu PHP

 

<script language="php">
echo $x;

................Dlouhý zapis(Důležite pro použití v aplikaci FrontPage který standartní značky nerozpozná)

 

<? echo $x; ?>

................Krátký zapis

 

<% echo $x; %>

................verze ASP(Lzeji použít s parametrem asp_tags)

 

<?= $x; ?>

................Krátký způsob bez nutnosti zapsání echo

 

<%= $x; %>

................Krátký zapis bez nutnosti zapsání echo v ASP

 

Nutnost si uvědomit že první dva způsoby fungují vždy ostatní vyžadují správnost nastavení.

 

PS:Doufám že mě za to neukamenujete

Kam jsem jen ten kámen dal.. :d

Link to comment
Share on other sites

Kničemu... a nevim o tom, že by něco "ukazovalo" na začátek a konec...

 

- krom toho standard je <?php nikoli <?.. pro použití <? je nutné povolit "krátký" zápis v php.ini

- ukazovat ASP tagy je zbytečnost, to ví snad každý a pochybuju, že tady někdo dělá v ASP

 

Tak v ASP asi ne, ale v ASP.NET asi ano, zvlášť .NET vývojáři, já třeba dělám v ASP.NET MVC a příjde mi to lepší jak PHP.

Link to comment
Share on other sites

neřikám že je horší, jen že tady tak 90% lidí ani neví, jak spustit ASP script, proto mi to přijde zbytečný sem psát, že tag má <% %> a hlavně, že titulek uvádí pro PHP

Link to comment
Share on other sites

Souhlas, ještě horší je, že většina lidi neví, jakej je rozdíl mezi ASP a ASP.NET.

 

Btw, zkoušel jsi ASP.NET MVC? Jestli ne a máš rád .NET tak zkus, určitě se ti to bude líbit.Je to podobné PHP narozdil od Web Forms.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...