Jump to content

Je nízká cena skutečně tak podezřelá?


lvalenta

Recommended Posts

Ahoj,

Mám na Vás takový dotaz.. poprosím všechny o odpověď na mou otázku - co nejdetailněji popsanou.

Vyvarujte se prosím jakékoli formě OT v příspěvcích, nejde mi o reklamu, ale o seriózní diskusi na toto téma.

 

Je nízká cena skutečně tak moc podezřelá?

Na výběr jsme měli ze tří možností

- vysoká cena, extrémní kvalita

- nízká cena, výborná kvalita

Jiné formy nemají úspěch, jelikož ve střední ceně (což je třetí možnost, ale tu jsme zavrhli) bychom nabídli stejnou kvalitu jako u nízké ceny, jen bychom více profitovali.. ale proč by k nám tedy lidi přecházeli?

 

Rozhodl jsem se na pawno.cz zkusit nízkou cenu s tím, že se udrží kvalita (a stále nám ji někdo chválí oproti konkurenci).

 

Já osobně jsem čekal více objednávek. Jsem si vědom, že spousta lidí čeká na to, zda budeme úspěšní.. ale stejně mi to nedá a musím se ptát na další otázku

 

Značí pro Vás nízká cena automaticky nízkou kvalitu?

 

Předem díky za zodpovězení otázek. Skutečně mě to v této komuitě zajímá, jelikož se z případných marketingových chyb na cílovou skupinu komunity pawno.cz rád poučím.

 

S přáním hezkého dne,

Lukáš Valenta

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ne vubec ne.Nizka cena je super

Vzdycky kdyz mi prijde podezdrele nizka cena tak se zeptam na VPSKO na kterym to jede ;)

 

Vyssi cena : hosting ma mene uzivatelu co plati hodne takze je vydelky sou priblizne stejne jako u nizke ceny

http://Samp-host.cz je hosting ktery to dotahne daleko :)

 

A Hosting jede teprv myslim 2 dny a chvili potrva nez se to rozjede.

Link to comment
Share on other sites

  • Majitel

Vidím 2 možnosti..

 

A vzhledem k tomu že tu bylihostingy který dávali 100 slotů za 30 kč a byli na ho*no, tak ano určitě to má nějaký vliv i u kvalitních hostingů..

Link to comment
Share on other sites

Vidím 2 možnosti..

 

A vzhledem k tomu že tu byli hostingy který dávali 100 slotů za 30 kč a byli na ho*no, tak ano určitě to má nějaký vliv i u kvalitních hostingů..

To určitě ano, ale všichni, co nabízí veliké množství slotů, nepředpokládají, že se skutečně zaplní. To snad nemá žádný český server..

My se dali také na tento marketingový trik, abychom byli "cool".

 

Nicméně je nutné počítat s tím, že ten server opravdu těch 250 slotů, které nabízíme, opravdu bude mít..

Nejedeme na dedikovaném serveru, ale VPS, což má hlavní výhodu a to: možnost kdykoli upgradovat či downgradovat serverovou konfiguraci dle potřeby (downgradovat v případě rapidního snížení zákazníků, proto "nikdy" nemůžeme skončit :-))

 

Ale to už to tu z mé strany zavání příliš self-promo.

Je rozdíl dát 30 slotů a 30 slotů. Je rozdíl v tom, zda máš sen být velikým podnikatelem a vydělat z hostování samp hostů strašně moc peněz, nebo to děláš spíše pro zkušenosti, ale na penězích a případném zisku ti až tolik nezáleží. Potěší, ale nezáleží.

 

Proč se lidi tak bojí investovat do zkoušky? Nebo to mohou udělat jako někteří, tedy projít si servery, které hostujeme, a čekat na lag.. třeba se někdy dočkáš :-)

 

Myslíte, že by k něčemu byl server na zkoušku na například den?

 

 

Ne vubec ne.Nizka cena je super

Vzdycky kdyz mi prijde podezdrele nizka cena tak se zeptam na VPSKO na kterym to jede ;)

Vyssi cena : hosting ma mene uzivatelu co plati hodne takze je vydelky sou priblizne stejne jako u nizke ceny

Nízká cena je skvělá pro ty, co si tu vyšší nemohou dovolit

Vysoká pro ty, co si to mohou dovolit :-)

 

Problém je, že kdo si to v samp může dovolit? Proč asi ServerFFS v tuzemsku skončil?

 

Nízkou cenu akorád obíráme sebe, ale kvalitu to nenapraví - čím vyšší cena, tím bychom měli větší zisky, protože náklady se nezvýší dokud nebude potřeba upgradovat konfiguraci vpska (a to z důvodu vytížení ve špičce).

 

Pouze nějaká opravdu vysoká cena by znamenala opravdu extrémní kvalitu, protože bychom na server dali např. 250mb ram, možná i dvojnásobek.. a kdo to nabídne, že?

Link to comment
Share on other sites

o tom serveru na zkousku sem ti chtel zrovna napsat ze by to nebyl spatnej napad.

Muj napad : vytvorit jeden server bez hesla a pak dat na hl stranku nebo nekam vyzkousejte si zdarma nasi administraci a server

Link to comment
Share on other sites

o tom serveru na zkousku sem ti chtel zrovna napsat ze by to nebyl spatnej napad.

Muj napad : vytvorit jeden server bez hesla a pak dat na hl stranku nebo nekam vyzkousejte si zdarma nasi administraci a server

To je problém, aby byl veřejně přístupný, protože by tam někdo mohl dát extrémně zatěžující mód..

Link to comment
Share on other sites

Nízké ceny jsou a vždy budou podezřelé. Vem si třeba eshopy s elektronikou. Extrémně nízké ceny většinou napovídaj, že nemusí být vše v pořádku. A to máš všude. Ať se jedná o SA-MP server, o elektroniku, o jídlu, o pozemcích atd... prostě u všeho. Vždy přehnaně nízká cena vzbudí v člověku menší nedůvěru. Proto u takových cen vyhledává reference a až poté se rozhoduje, zda dotoho vůbec půjde. V tomhle směru tedy musíš čekat, až se to nějakým způsobem zaběhne a lidi si budou mezi sebou říkat, hele ten samp-host je vážně dobrej, nekecaj. Jenže než takovej effekt příjde, je potřeba si počkat aspoň měsíc, dva měsíce. Mluvím z vlastní z kušenosti, jelikož jsem asi 4 měsíce hostoval pod svou značkou hosting a4media. Tam to bylo totožné, jakmile se to zaběhlo tak se ani nestačili vyřizovat objednávky a cena byla přímo extrémně nízká. Bohužel to padlo na jednom faktoru ale to už je jedno.

 

Takže ano, nízká cena je skutečně podezřelá a každej to v sobě má. Každý kupující hledá za nízkou cenou něco negativního a jediné co to vyvrátí jsou jen a jen reference. Nic člověku nedá sebevětší jistotu něž reference od skutečných zákazníků.

Link to comment
Share on other sites

Jenže počítej s tím že většina těch co si kupujou servery mají věk 10-15 a těm to třeba nedochází takže berou to co je nejlevnější. A s větším postupem free hostingů je snad jasný že pokud nemáte hodně dobrých referencí (CrazyHost.cz) tak když už někdo chce za ten sa:mp server platit, tak půjde tam kde je osvědčená kvalita a nebude riskovat začínající hosting.

Link to comment
Share on other sites

Davide, jsem téhož názoru, ale právě kvůli cílovce 11-15 jsme vybrali nízkou cenu.. Řekni mi jednu věc, jak může být freehosting dostačující? Vždyť to vždycky padne..

 

Honzo, díky za tvůj příspěvek. Můžeš mi říci, na čem to padlo? (Třeba do PM, nechce-li se ti to tady rozebírat).

 

Frogu, tato téma je o nízké ceně. Lockněte i toto, lockněte i mojí tému o MS OFFICE 2010. Do toho! A nezapomeň mi napsat další příspěvek, který mi hodně dá a zodpoví moj otázku :-) Ty jsi totiž jediný, kdo píše OT.

 

PS: Já myslel, že diskusní platforma je pro diskusi. Toto není o našem hostingu, ale zajímá mě celkově názor této komunity na nízkou cenu.

Link to comment
Share on other sites

diskusia ano ale neni cele forum len o tvojom sitnom hostingu co padne po par mesiacov lebo nezarobi ani ho*no

kdyby tu šel dat palec nahoru "LIKE THIS" za příspěvek tak už ho máš :thumbup: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Tedka nezalezi na cene ale na linosti uzivatele pac naco myt server kdyz ho muzu mejt zadarmo? na pipni sice laguje ale mas server nebo kdyz mas verejku nebo si koupis vps a provozujes na tom jine veci napriklad u xelu(VPS) nevyplácí se dělat nové hostingy prostě CrazyHost se chytnul a hodně lidi tam bude pac maj jistotu ze to porad pojede! ;)

Link to comment
Share on other sites

Tedka nezalezi na cene ale na linosti uzivatele pac naco myt server kdyz ho muzu mejt zadarmo? na pipni sice laguje ale mas server nebo kdyz mas verejku nebo si koupis vps a provozujes na tom jine veci napriklad u xelu(VPS) nevyplácí se dělat nové hostingy prostě CrazyHost se chytnul a hodně lidi tam bude pac maj jistotu ze to porad pojede! ;)

Ale nač mít nekvalitní server zdarma, když mohou obětovat pár korun z kapesného měsíčně (když zaplatí na účet na rok, tak mají 2 měsíce zdarma) a mají skutečnou kvalitu, nemyslíš?

 

Všichni chtějí nízkou cenu, ale bojí se kvality, a tak jdou raději k freehostingu?

Tomu já prostě nerozumím.

Link to comment
Share on other sites

No nevim, ale když tu napsal Madara s tim, že prodává svoji doménu, tak hned lock? A todle se zdá jako otázka, ale ty si tu tím děláš jakoby reklamu a dáváš vědět, že si nejlevnější? To se mi zdá o proti madarovi nespravedlivé ;)

Link to comment
Share on other sites

No nevim, ale když tu napsal Madara s tim, že prodává svoji doménu, tak hned lock? A todle se zdá jako otázka, ale ty si tu tím děláš jakoby reklamu a dáváš vědět, že si nejlevnější? To se mi zdá o proti madarovi nespravedlivé ;)

Vidíš tu aspoň jedinou zmíňku o nášem hostingu? Jeto ankteta celkově.

Link to comment
Share on other sites

No nevim, ale když tu napsal Madara s tim, že prodává svoji doménu, tak hned lock? A todle se zdá jako otázka, ale ty si tu tím děláš jakoby reklamu a dáváš vědět, že si nejlevnější? To se mi zdá o proti madarovi nespravedlivé ;)

Vidíš tu aspoň jedinou zmíňku o nášem hostingu? Jeto ankteta celkově.

J ale směřuje k tomu hostingu ;) Nebo spíš ta myšlenka je k němu ;)

Link to comment
Share on other sites

No nevim, ale když tu napsal Madara s tim, že prodává svoji doménu, tak hned lock? A todle se zdá jako otázka, ale ty si tu tím děláš jakoby reklamu a dáváš vědět, že si nejlevnější? To se mi zdá o proti madarovi nespravedlivé ;)

Vidíš tu aspoň jedinou zmíňku o nášem hostingu? Jeto ankteta celkově.

J ale směřuje k tomu hostingu ;) Nebo spíš ta myšlenka je k němu ;)

Nebudem tu zavádět diskuze mimo mísu,ok? ;)

Link to comment
Share on other sites

Já sy myslím že dělat nové hostingy se u nás vyplatí, vždyť niní jsou u nás jen tři hostingy samp! Zbytečné se mi zdá třeba rozjíždět web hosting, kterých je u nás desítky. Ale k tématu nízká cena se mě osobně u (konkrétně) u vašeho hostingu podezdřelá nezdá, ale to je asi tím že jsem si tu už o vás lecos přečetl. Chápu že když někdo příjde poprvé na váš web a uvidí server za 35kč tak si asi řekne že to je fake.. (k tomu ale přispívá i nedotaženost webu (některé rubriky nevyplněny, podmínky bez interpunkce, balíček podivně popsán (např chybí počet npc atd..). Pak se nemůžete divit že objednávky přicházejí jen z pawna.cz kde už o vás lidi něco vědí. Ale až se to rozjede a web bude do posledního písmenka ok a vydrží vám váš přístup k zákazníkům (po prvním velkém úspěchu si neřeknete: oki teď na ně můžeme konečně začít sr*t :)) tak to můžete dotáhnout daleko.. toť můj značně subjektibní názor ...

Link to comment
Share on other sites

Já sy myslím že dělat nové hostingy se u nás vyplatí, vždyť niní jsou u nás jen tři hostingy samp! Zbytečné se mi zdá třeba rozjíždět web hosting, kterých je u nás desítky. Ale k tématu nízká cena se mě osobně u (konkrétně) u vašeho hostingu podezdřelá nezdá, ale to je asi tím že jsem si tu už o vás lecos přečetl. Chápu že když někdo příjde poprvé na váš web a uvidí server za 35kč tak si asi řekne že to je fake.. (k tomu ale přispívá i nedotaženost webu (některé rubriky nevyplněny, podmínky bez interpunkce, balíček podivně popsán (např chybí počet npc atd..). Pak se nemůžete divit že objednávky přicházejí jen z pawna.cz kde už o vás lidi něco vědí. Ale až se to rozjede a web bude do posledního písmenka ok a vydrží vám váš přístup k zákazníkům (po prvním velkém úspěchu si neřeknete: oki teď na ně můžeme konečně začít sr*t :)) tak to můžete dotáhnout daleko.. toť můj značně subjektibní názor ...

Děkuji za tvůj názor.

O těchto nedostatcích víme a pracujeme na nápravě.. Bohužel nám to jde pomalu, protože chceme web opravdu dodělaný.

Link to comment
Share on other sites

Tedka nezalezi na cene ale na linosti uzivatele pac naco myt server kdyz ho muzu mejt zadarmo? na pipni sice laguje ale mas server nebo kdyz mas verejku nebo si koupis vps a provozujes na tom jine veci napriklad u xelu(VPS) nevyplácí se dělat nové hostingy prostě CrazyHost se chytnul a hodně lidi tam bude pac maj jistotu ze to porad pojede! ;)

Ale nač mít nekvalitní server zdarma, když mohou obětovat pár korun z kapesného měsíčně (když zaplatí na účet na rok, tak mají 2 měsíce zdarma) a mají skutečnou kvalitu, nemyslíš?

 

Všichni chtějí nízkou cenu, ale bojí se kvality, a tak jdou raději k freehostingu?

Tomu já prostě nerozumím.

řekni mi kdo si u vás na rok koupí server ,když vám server za měsíc hacknou ? hm ? :thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

Tedka nezalezi na cene ale na linosti uzivatele pac naco myt server kdyz ho muzu mejt zadarmo? na pipni sice laguje ale mas server nebo kdyz mas verejku nebo si koupis vps a provozujes na tom jine veci napriklad u xelu(VPS) nevyplácí se dělat nové hostingy prostě CrazyHost se chytnul a hodně lidi tam bude pac maj jistotu ze to porad pojede! ;)

Ale nač mít nekvalitní server zdarma, když mohou obětovat pár korun z kapesného měsíčně (když zaplatí na účet na rok, tak mají 2 měsíce zdarma) a mají skutečnou kvalitu, nemyslíš?

 

Všichni chtějí nízkou cenu, ale bojí se kvality, a tak jdou raději k freehostingu?

Tomu já prostě nerozumím.

řekni mi kdo si u vás na rok koupí server ,když vám server za měsíc hacknou ? hm ? :thumbdown:

Na tohle už fakt nemám co říct :-) Toto téma není o hostingu, ale o nízké ceně a jejím vlivu na komunitu lidí tohoto věku.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...