Jump to content

[PC]BIOS


Topina

Recommended Posts

cau lidi pls help.zapnu pc hodi se mi cerne pozadi PC zacne strasne rychlpe pipat a pise to toto:

Award bootblock BIOS v1.0
copyright (c) 2000,award software,INC:

BIOS ROM checksum error

Detecting floppy drive a media..
drive a error.system halt
_

 

nemuzu psat nemuzu nic proste cerna obrazovka bile psmo pise to oc je v code a pipa to jako svina.Pls odpovezte CHYTRE diky.

Link to comment
Share on other sites

ja niesom nejaky expert na pc ale jedno viem ze mas chybu v biose no asi som nepomohol :(

No mozno keby si preinstaloval system ale ja neviem nci nevravim ale ked to pipa tak to je bios 95% 5% = neviem

Link to comment
Share on other sites

Guest Ma/ff/ian

Ked je error vi BIOSe tak bud mas nejaky virus v pc alebo mne sa to stalo ked som si stahol ten program na rozdelenie disku ... preinstaloval som win. a ide mi.

Link to comment
Share on other sites

ty see taky dobrej ignorant...jak muze asi preinstalovat OS kdyz mu BIOS blokuje jakykoliv bootovani...souhlasim s machem...melo by to pomoct

Link to comment
Share on other sites

no nevim co by sem delal ja ale jestly ti blbne bios to maz blby protoze nemuzes delat skoro nic protoze bez biosu nenahodis zadnej os protoze pri spousteni pocitace je to prave bios co zadava prikaz k spusteni os

 

-- stř 03. úno 2010 1:21:57 --

 

ale z niceho nic se ti nestane ze by se ti posral bios protoze jestly tusim spravne tak je bios zabuduvanej primo v mother board nevim ale slisel sem takze musis mit problem v hardwaru nikoliv v softwaru

Link to comment
Share on other sites

hele kamo musim te zklamat....ale nanetu sem o tyhlehlasce nasel celkem spatnyveci...lidi kterejse to stalo museli vymenit treba zdroj, procesor, apod.....

 

zkus si to projit sam: http://www.google.cz/search?hl=cs&lr=lang_cs&q=Award+bootblock+BIOS+v1.0&start=0&sa=N

Link to comment
Share on other sites

  • Majitel

I kdyz tomu moc neverim... Mohlo by pomoct resetovani biosu.... Ja si kdysi taky tak trochu posral bios a me to pomohlo... Takze vypni PC.. Odpoj zdroj.. Otevri LEVEJ kryt( to je ten kterej kdyz sundas tak vidis na zakladku a na ostatni hardware).. A ted na zakladce bude nekd dole plocha baterie.. Tuvyndej aspnnaminutu (nekdy staci i 30 s)

Ptom ji tam zas dej vsechno pripoj smontuj a zapni PC..Kdyz to bude delat zas... Tak je nejpravdepodobnejsi ze budes kuli svoji demenci a neumelosti ust koupit new zakladni desku (ta moje by dnes stala aspon 1500k) pac pamet ROM je pokud vim nemenitelna pamet PRIMO zakladni desky.. A nic s ni delat nemuzes... Jen nejaci extra typci dokazou jen UPRAVIT nejaky data a nebo pridat... Pac na tom uz nic nesmazes... (Na CD uz prece tky nesmazes.. proto se tomu rika ROM (nepocitam RWcka))

 

Takze moc rad ti v tuhle chvili asi nepomuze... BIOS Updatoval i strejc a misto updatu si tam cornul vira a vyhorel mu kuli tomu celejkomp (asi nic nekontrovalo teploty, napajeni a podobny sracky)

 

aneb kdyz se "radoby" ajtaci pousti do necho cemu ho*no rozumi..

Link to comment
Share on other sites

co ja vim tak pamet ROM je uplne normalne premazatelna...uladaj se tam udaje jako, bootovani, datum, cas, konfigurace upozorneni na prehrani HW, a dapsich par systemovejch informaci...kdyby nebyla premazatelna tak by sis nemohl ani nastavit bootovani...tak to neprirovnavej k cdcku...ale jinak to vyndani alkalicky baterni neni spatnej napad...mela by se ti vymarat cela pamet ROM...tudis bude konfigurace v haji, coz je dobre...a pokud to nejde tak si faskt projed vysechny diskuze ohledne tohohle problemu...a zkus i nejaky anglicky...a nebo se koukni na diskuzni forum vyrobce zakladni desky kterou mas...tam to taky casto bejva...

Link to comment
Share on other sites

  • Majitel
co ja vim tak pamet ROM je uplne normalne premazatelna...uladaj se tam udaje jako, bootovani, datum, cas, konfigurace upozorneni na prehrani HW, a dapsich par systemovejch informaci...kdyby nebyla premazatelna tak by sis nemohl ani nastavit bootovani...tak to neprirovnavej k cdcku...ale jinak to vyndani alkalicky baterni neni spatnej napad...mela by se ti vymarat cela pamet ROM...tudis bude konfigurace v haji, coz je dobre...a pokud to nejde tak si faskt projed vysechny diskuze ohledne tohohle problemu...a zkus i nejaky anglicky...a nebo se koukni na diskuzni forum vyrobce zakladni desky kterou mas...tam to taky casto bejva...

 

No ja zas vim, ze tohle nam rikala nase zavisla ucitelka AJtiny XD

Link to comment
Share on other sites

me tohle rikal jeden ruskej programator co tedka dela pro ceskou pobocku microsoftu...kdyz mi to rikal bylo mi asi 8 nebo 9 a ucil me a jeho syna programovat ve Visual Basicu a HW na popisoval na vykuchany 486ce

Link to comment
Share on other sites

  • Majitel
me tohle rikal jeden ruskej programator co tedka dela pro ceskou pobocku microsoftu...kdyz mi to rikal bylo mi asi 8 nebo 9 a ucil me a jeho syna programovat ve Visual Basicu a HW na popisoval na vykuchany 486ce

 

Nj rusaky nesmis brat vazne... To mi rekl rusak co umel anglicky, nemecky, rusky a rochu cesky :d

Link to comment
Share on other sites

cloveka kterej si za 3 mesice prace na jednom programu vydelal tim ze ho prodal 1 firme vydelal 250 000,- budu dycky brat vazne ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Majitel
cloveka kterej si za 3 mesice prace na jednom programu vydelal tim ze ho prodal 1 firme vydelal 250 000,- budu dycky brat vazne ;)

 

Mas dukazy? xD Navic ROMky pred 80 lety byli nejaky shity.... Dneska je to neco novyho xD

Link to comment
Share on other sites

ten program delal v dobe kdyz sme se to s tim jeho synem ucili...a videl sem kupni smlouvu...a i kdyz sem byl malej tak takovahle vec se cloveku vryje do pametu ;) a k ty poznamce "Navic ROMky pred 80 lety byli nejaky shity": pred 80-ti lety? to pocitace jeste nemeli snad ani BIOS :d a neumely pracovat rychlec nez par Hz

Link to comment
Share on other sites

  • Majitel
ten program delal v dobe kdyz sme se to s tim jeho synem ucili...a videl sem kupni smlouvu...a i kdyz sem byl malej tak takovahle vec se cloveku vryje do pametu ;) a k ty poznamce "Navic ROMky pred 80 lety byli nejaky shity": pred 80-ti lety? to pocitace jeste nemeli snad ani BIOS :d a neumely pracovat rychlec nez par Hz

 

Kalkulacka se nepocita? Ja myslel ze tam ma tky ROMku.. :)

Link to comment
Share on other sites

machu nebo kdo to psal s tou plochou batrrkou tu sme vyndal nc porad to stejny nejsem zacatacnek ku*va tak neser :) stema kecama.A jestly si mam koupit new desku budu rad i kdyz tata rikal ze si to zaplatm z mojeho ale ja uz nemam cash

 

 

Jinak diky

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
co ja vim tak pamet ROM je uplne normalne premazatelna...uladaj se tam udaje jako, bootovani, datum, cas, konfigurace upozorneni na prehrani HW, a dapsich par systemovejch informaci...kdyby nebyla premazatelna tak by sis nemohl ani nastavit bootovani...tak to neprirovnavej k cdcku...ale jinak to vyndani alkalicky baterni neni spatnej napad...mela by se ti vymarat cela pamet ROM...tudis bude konfigurace v haji, coz je dobre...a pokud to nejde tak si faskt projed vysechny diskuze ohledne tohohle problemu...a zkus i nejaky anglicky...a nebo se koukni na diskuzni forum vyrobce zakladni desky kterou mas...tam to taky casto bejva...

Kdyby neco RAM je premazatelna :-) ROM NIKOLIV jedine chemicky a tim asi nikdo z domacnosti nedisponuje "lol"

Link to comment
Share on other sites

co ja vim tak pamet ROM je uplne normalne premazatelna...uladaj se tam udaje jako, bootovani, datum, cas, konfigurace upozorneni na prehrani HW, a dapsich par systemovejch informaci...kdyby nebyla premazatelna tak by sis nemohl ani nastavit bootovani...tak to neprirovnavej k cdcku...ale jinak to vyndani alkalicky baterni neni spatnej napad...mela by se ti vymarat cela pamet ROM...tudis bude konfigurace v haji, coz je dobre...a pokud to nejde tak si faskt projed vysechny diskuze ohledne tohohle problemu...a zkus i nejaky anglicky...a nebo se koukni na diskuzni forum vyrobce zakladni desky kterou mas...tam to taky casto bejva...

Kdyby neco RAM je premazatelna :-) ROM NIKOLIV jedine chemicky a tim asi nikdo z domacnosti nedisponuje "lol"

 

 

To jseš skiller, taky staré téma.... přečti si ty pravidla, následuje varování :]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...