Jump to content

pomoc weather, time


Trhzexe

Recommended Posts

Dobrý prosím vás vedel by mi niekto dať alebo poradiť kde zohnať script na weather /Werather ID a /time ID lenže pokúšal som sa dať toto a hladal som na ytb a nešlo to : 
pls help ?

 

CMD:time(playerid,params[])
{
new string[125], time,pName[MAX_PLAYER_NAME];
GetPlayerName(playerid,pName,sizeof(pName));
format(string,sizeof(string),"%s Has changed the world time.");
if(sscanf(params,"d",timer))return SendClientMessage(playerid,-1,![ERROR] {FFFFFF} /time [time] (0-23");
SendClientMessageToAll(-1,string);
return 1;
}

Edited by Trhzexe
Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor
před 21minutami, Janik22 said:

Máš to opravene a poslane na fb nemáš začo <3

 

moc ti všichni děkujeme za vyřešení problému, který vlastně není vyřešený, protože se tady z něj nikdo nic nenaučí, když řešení posíláš na fb. K čemu to tady tedy vůbec komentuješ, když řešení nepošleš? Řešení není jen pro dotyčnou osobu, ale pro všechny, kteří mají stejný problém. 

  • Líbí se mi to! (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

před 18minutami, Hip said:

moc ti všichni děkujeme za vyřešení problému, který vlastně není vyřešený, protože se tady z něj nikdo nic nenaučí, když řešení posíláš na fb. K čemu to tady tedy vůbec komentuješ, když řešení nepošleš? Řešení není jen pro dotyčnou osobu, ale pro všechny, kteří mají stejný problém. 

a ty mi pomôžeš?

Link to comment
Share on other sites

před 30minutami, Hip said:

moc ti všichni děkujeme za vyřešení problému, který vlastně není vyřešený, protože se tady z něj nikdo nic nenaučí, když řešení posíláš na fb. K čemu to tady tedy vůbec komentuješ, když řešení nepošleš? Řešení není jen pro dotyčnou osobu, ale pro všechny, kteří mají stejný problém. 

kámo oprávil som mu to aj z modom čo máš stale za problem

  • Nope 7
Link to comment
Share on other sites

před 32minutami, Hip said:

moc ti všichni děkujeme za vyřešení problému, který vlastně není vyřešený, protože se tady z něj nikdo nic nenaučí, když řešení posíláš na fb. K čemu to tady tedy vůbec komentuješ, když řešení nepošleš? Řešení není jen pro dotyčnou osobu, ale pro všechny, kteří mají stejný problém. 

kamarat mi to pomohol stacilo napisat new timer[MAX_PLAYERS]; dajte lock a vie pawnit ;) všetko v pohode opravene 100% spokojnosť

 

Edited by Trhzexe
  • Paráda! (+1) 1
  • Si děláš prdel? :D 2
Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor
před 1hodinou, Trhzexe said:

a ty mi pomôžeš?

Já bych ti napsal, ať přiložíš kód, pak bych určitě pomohl, ale někdo mě předběhl :-) 

 

před 1 hodinou, Janik22 said:

kámo oprávil som mu to aj z modom čo máš stale za problem

Mám problém s tím, že helpy tady jsou od toho, aby se z toho jednak poučil člověk, co ho zakládá a jednat všichni ostatní, co mají stejný problém. Proč si řešení nedal sem a poslal jsi ho na fb? Kdybys ho dal sem, tak to pomůže jak autorovi tak ostatním, co mají stejný problém. Když jsi mu pomáhal, proč to oznamuješ na fóru, když sem nedáš ani odpověď? To si toho jinak na fb nevšimne?

  • Líbí se mi to! (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

před 38minutami, Hip said:

Já bych ti napsal, ať přiložíš kód, pak bych určitě pomohl, ale někdo mě předběhl :-) 

 

Mám problém s tím, že helpy tady jsou od toho, aby se z toho jednak poučil člověk, co ho zakládá a jednat všichni ostatní, co mají stejný problém. Proč si řešení nedal sem a poslal jsi ho na fb? Kdybys ho dal sem, tak to pomůže jak autorovi tak ostatním, co mají stejný problém. Když jsi mu pomáhal, proč to oznamuješ na fóru, když sem nedáš ani odpověď? To si toho jinak na fb nevšimne?

okkkkkkkkkkkkkk

  • Paráda! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

před 4hodinami, Trhzexe said:

CMD:time(playerid,params[])
{
new string[125], time,pName[MAX_PLAYER_NAME];
GetPlayerName(playerid,pName,sizeof(pName));
format(string,sizeof(string),"%s Has changed the world time.");
if(sscanf(params,"d",timer))return SendClientMessage(playerid,-1,![ERROR] {FFFFFF} /time [time] (0-23");
SendClientMessageToAll(-1,string);
return 1;
}

Jestliže chceš deklarovat vždy novou proměnnou během psaní jakéhokoliv příkazu, tak budiž. Problém ale je, že při formátování to zjištěné jméno ani nezobrazuješ.

format(string, sizeof string, "%s Has changed the world time", pName);

Vzledem k tomu, že používáš jenom jeden parametr, určitě na to nepotřebuješ sscanf() ale klidně použit celé params[]:
(A doporučuji si najít funkci IsNumeric(), která zamezí, aby šlo vepisovat cokoliv jiného kromě čísla, jinak by místo číšel šlo psát i písmenka).

if (!IsNumeric(params)) return SendClientMessage(playerid, -1, "Pouze cisla !");
if(strval(params) < 0 || strval(params) > 23) return SendClientMessage(playerid,-1, "[ERROR] {FFFFFF} /time (0-23)");

Další problém je, že ten následný čas ani nenastavuješ:

SetWorldTime(strval(params));

 

Edited by Scydo
  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

před 9minutami, Scydo said:

Jestliže chceš deklarovat vždy novou proměnnou během psaní jakéhokoliv příkazu, tak budiž. Problém ale je, že při formátování to zjištěné jméno ani nezobrazuješ.


format(string, sizeof string, "%s Has changed the world time", pName);

Vzledem k tomu, že používáš jenom jeden parametr, určitě na to nepotřebuješ sscanf() ale klidně použit celé params[]:
(A doporučuji si najít funkci IsNumeric(), která zamezí, aby šlo vepisovat cokoliv jiného kromě čísla, jinak by místo číšel šlo psát i písmenka).


if (!IsNumeric(params)) return SendClientMessage(playerid, -1, "Pouze cisla !");
if(strval(params) < 0 || strval(params) > 23) return SendClientMessage(playerid,-1, "[ERROR] {FFFFFF} /time (0-23)");

Další problém je, že ten následný čas ani nenastavuješ:


SetWorldTime(strval(params));

 

aha je to pre mna hard core xD

Link to comment
Share on other sites

před 11minutami, Trhzexe said:

aha je to pre mna hard core xD

Vzhledem k tomu, že jsem ti vysvětlil, co a jak, tak dám i celý kód, s tím, že si jen doplníš pak zprávy podle sebe:

stock bool:IsNumeric(input[])  {

	new i;
	while (i != strlen(input)) if (input[i] <= '9' && input[i] >= '0') i++; else return false;
	return true;
}

CMD:time(playerid, params[]) {
	if (!IsNumeric(params)) return SendClientMessage(...); // <<--- doplnit
	if (strval(params) < 0 || strval(params) > 23) return SendClientMessage(...); // <<---- doplnit
	new 
		pName[MAX_PLAYER_NAME + 1], 
		string[144 + 1];
	GetPlayerName(playerid, pName, sizeof pName);
	format(string sizeof string, "%s Has changed the world time.", pName);
	SendClientMessageToAll(-1, string);
	SetWorldTime(strval(params));
	return 1;
}

 

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

před 1minutou, Scydo said:

Vzhledem k tomu, že jsem ti vysvětlil, co a jak, tak dám i celý kód, s tím, že si jen doplníš pak zprávy podle sebe:


stock bool:IsNumeric(input[])  {

	new i;
	while (i != strlen(input)) if (input[i] <= '9' && input[i] >= '0') i++; else return false;
	return true;
}

CMD:time(playerid, params[]) {
	if (!IsNumeric(params)) return SendClientMessage(...); // <<--- doplnit
	if (strval(params) < 0 || strval(params) > 23) return SendClientMessage(...); // <<---- doplnit
	new 
		pName[MAX_PLAYER_NAME + 1], 
		string[144 + 1];
	GetPlayerName(playerid, pName, sizeof pName);
	format(string sizeof string, "%s Has changed the world time.", pName);
	SendClientMessageToAll(-1, string);
	SetWorldTime(strval(params));
	return 1;
}

 

Aha dikes ale ked som si dal na posledy tento cod od kamose mi nesli OnPlayerCommand texta s CMD:params 

moc neumim

Link to comment
Share on other sites

Ale toto neviem prosim vas ze ako si dam prikaz /class aby som nemusel davat /kill a F4 na zmenu skinu aby som dal len /class a samo by urobilo class selection a aky je prikaz prosim vas na pl fps a ping

Edited by Trhzexe
Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor
před 1 hodinou, Trhzexe said:

Ale toto neviem prosim vas ze ako si dam prikaz /class aby som nemusel davat /kill a F4 na zmenu skinu aby som dal len /class a samo by urobilo class selection a aky je prikaz prosim vas na pl fps a ping

Obávám se, že toto není možné. Bohužel budeš muset vždy, co vím, jít přes smrt hráče. Můžeš ovšem nastavit skin na jakýkoliv v průběhu hry příkazem SetPlayerSkin nebo SetPlayerSpawnPoint a pak SpawnPlayer pro spawnutí někde. Pokud ti jde vyloženě o classu, tak můžeš ve hře kdekoliv nastavit SetPlayerClass. Záleží na use case jak to chceš použít

Link to comment
Share on other sites

před 1 hodinou, Hip said:

Obávám se, že toto není možné. Bohužel budeš muset vždy, co vím, jít přes smrt hráče. Můžeš ovšem nastavit skin na jakýkoliv v průběhu hry příkazem SetPlayerSkin nebo SetPlayerSpawnPoint a pak SpawnPlayer pro spawnutí někde. Pokud ti jde vyloženě o classu, tak můžeš ve hře kdekoliv nastavit SetPlayerClass. Záleží na use case jak to chceš použít

Možno to bude možné pomocou ForceClassSelection,

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor
před 5minutami, DuFF said:

Možno to bude možné pomocou ForceClassSelection,

Možná, ale tohle je pro mě novinka. Nějaký update v nových verzích. Já mám pořád v hlavě pořád nějakou verzi 0.3z, nemám to načtené, obzvlášť když K4r smazal wiki :/

Link to comment
Share on other sites

před 2hodinami, Hip said:

Možno, ale toto je pre mňa novinka. Nejaký update v nových verziách. Ja mám stále v hlave stále nejakú verziu 0.3z, nemám to načítané, obzvlášť keď K4r zmazal wiki : /

aha oke

Link to comment
Share on other sites

před 3hodinami, Hip said:

Možno, ale toto je pre mňa novinka. Nejaký update v nových verziách. Ja mám stále v hlave stále nejakú verziu 0.3z, nemám to načítané, obzvlášť keď K4r zmazal wiki : /

hele /class - malo mne to zabit a dat ako keby dal hrac /KILL F4 ale nedalo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...