Jump to content
Prosíme všetkých užívateľov, ktorý sa chcú opätovne pripojiť na discord aby znovu spárovali svoje účty kliknutím na "Discord" v navigácií a pripojili sa na server Read more... ×
Scydo

návrh Sekce "udělejte to za mě"

Co si o tom myslíte? (Lze i oboje)  

25 members have voted

1. 1. Co si o tom myslíte? (Lze i oboje)

Recommended Posts

Už je to nějakou dobu, co je tahle "krizička". Na místo řádného topicu "Pomoc" tam autor přijde jenom hodit zkopírovaný kód nebo jen přijdou s větou "nvm jak udl asystm pls halp". A stejně když tam někdo poskytne pomoc tak přijde naše legendární věta "pls neumím udělejte za mě".  

Nevím jak to vidí ostatní, ale já si pod sekcí Pomoc představím, že tam hodím kus kóduj a žádám o pomoc, kde je chyba, nebo jak to zprovoznit. Ale nechodím tam bez kódu s žádostí udělejte to za mě. 

Proto navrhuji udělat tuto sekci. Hodil by se na příspěvky, u kterých to ze zřejmé "neumím to prostě, udělejte to za mě" a po případě tam přetáhnout topic, který se k tomu dostane postupně.

Děkuji 

2usC.png

Edited by Scydo
  • Haha! 1
  • Děkuji (+1) 1
  • Líbí se mi to! (+1) 2

Sdílet tento příspěvek

Spíše jestli se to tam nebude množit takové to "udělejte to za mě", aby to mělo smysl a někdo na to reagoval, aby to prostě nebyla sekce se spamem o prosbu vytvořit skript.

Například v sekci o Pomoc se přece jenom někdo snaží tomu dotyčnému pomoc.

:weSmart:

Edited by Volfik
  • Líbí se mi to! (+1) 1

Sdílet tento příspěvek

před 29 minutami, Volfik said:

Spíše jestli se to tam nebude množit takové to "udělejte to za mě", aby to mělo smysl a někdo na to reagoval, aby to prostě nebyla sekce se spamem o prosbu vytvořit skript.

Například v sekci o Pomoc se přece jenom někdo snaží tomu dotyčnému pomoc.

Člověk co by na ty příspěvky reagoval by buď za ně ty scripty skutečně udělal 😄 takže by si mohl vylepšit své dovednosti s PAWN(protože přecijen málokdo do pomoc hází celé kódy), a nebo mi to byla množírna příspěvků na odkazy jinam (wiki, návody, google odkazů...)

• Líbí se mi to! (+1) 1

Sdílet tento příspěvek

Nechce se mi moc podporovat tento styl žádostí. Pokud není uživatel ochoten se o něco pokusit sám (zejména když zde má k dispozici poměrně dost návodů) nebo není schopen zformulovat problém tak, aby to pochopil alespoň jeden uživatel, který by mu byl schopen pomoci, tak potom:

- je to buď dítě, které by na internetu ještě nemělo co dělat, nebo

- neskutečně líná osoba, ze které s takovým přístupem programátor stejně nebude.

Navíc mi přijde, že v poslední době se tu kupí vlákna s žádostí o pomoc od uživatelů, kteří by ani nebyli schopni rozpoznat rozdíl a stejně by to vytvořili tam, kde jsou naučení. Nevím no.

Píšu to z pozice uživatele, ne z pozice hlavního moderátora, takže pokud by na to byly kladné ohlasy ze strany ostatních uživatelů, moderátorů nebo ověřených uživatelů, mohu to na zkoušku uvést do provozu. Za sebe jsem ovšem proti.

• Líbí se mi to! (+1) 1

Sdílet tento příspěvek

Ja osobne treba na takove helpy ani nereaguju a spis jen ctu co tam ostatni radi. Ve chvili kdy prilozi kod a zepta co s tim je za problem, tak mu pomuzu. 

Jinak mi tento napad prijde jako zbytecne rozdeleni, protoze se furt stale najdou hrdinove jako DuFF apod., kteri tem lidem poskytnou v helpu takrka cely kod

Sdílet tento příspěvek

Ono ruku na srdce, kdo z nás bude odpovídat na témata tohoto typu. Ano, možná pokud půjde o tři řádky kódu, ale ve většině případech se tu spíše objevují žádosti o VIP a admin systém. Což spíše spadá do hledám / nabízím, to však není schopná spousta uživatelů rozlišit ( a to i po tom, co tu byly vytvořeny rozdělené formuláře, kde měli popsáno, co kam patří - popis problému, kód... atd. a stejně se našli tací, kteří prostě jen do popisu nacpali, že něco shání a zbytek nechali prázdný... 😕 ). Takže ve výsledku by se ty témata mohli rovnou skrýt. Mělo by to to smysl, kdyby to opravdu nezakládali děti a rozmysleli si, kam ten jejich problém spadá. Takže by stejně ty témata museli módíci přetahávat, a to stále nemění nic na tom, že spadají do sekce hledám programátora - hledají pawnera, co jim něco naprogramuje většinou úplně zadarmo, v lepších případech za RCON... 😄

Spíš bych tyhle témata opravdu skrýval za nesplnění povinných náležitostí + nějaké upozornění a při opakování tresty. To je ovšem dost práce pro moderátory... 😕

Edited by The Hidden Face
  • Líbí se mi to! (+1) 1

Sdílet tento příspěvek

Myslím si, že sa tu nájde pár ľudí, ktorí nemajú toľko skúseností na to, aby im za prácu platili. Sami ale nemajú dostatok nápadov, aké scripty písať. Vznikajú tu potom témy ako "co mam napawnit jako prvni" atď. 

Možno by nebolo zlé dať ľuďom na výber, či chcú (menej kvalitný) script urobený zadarmo začínajúcimi pawnermi, ktorí sa na tom budú sami učiť a potrvá im to dlhšie s rizikom, že sa nenájde nikto, kto by to urobil... Alebo si zaplatia skúsenejších. 

Nie som príliš optimistický v tom, koľko ochotných začiatočníkov sa tu nájde, ale príde mi to ako lepší spôsob naberania skúseností ako behať po podpriemerných serveroch a žobrať o post pawnera.

Za skúšku asi nič nedáme - ak to bude totálna katastrofa, zrušiť sa to dá vždy.

Edited by DuFF

Sdílet tento příspěvek

Ja som osobne totálne proti, je mi to proti srsti, lebo proste buď sa človek chce niečo naučiť a spraví si to alebo si to zaplatí - Inak to nemá, tak isto ako v bežnom živote, ale tak uvidíme ako dopadne hlasovanie a ako sa zhodneme (vedenie). 

Ja osobne by som nerobil len tak niekomu cudziemu na internete dačo zadarmo, ľahké či ťažké. Pomôžem, to áno ale neurobím za neho.

• Paráda! (+1) 1

Sdílet tento příspěvek

před 1 hodinou, Lukasz said:

Já jsem měl za to, že je návrh myšlen sarkasticky. Z komentářů to tak ale už nevypadá.. jak tomu teda opravdu je?

Je :d . Teda, pokud to nevyjde. Pokud vyjde tak není.

Ale jinak ohledně samotné myšlenky, to stále platí: Stejně jako pomoct. Přispívat tam může kdo chce. S tím rozdílem, že místo kousky kódů a nebo složitého/jednoduchého vysvětlování tam rovnou hodí celé kódy, odkazy nebo scripty.

Sdílet tento příspěvek