Jump to content

Prechod na linux


DonMafia

Recommended Posts

Ahojte.Chcem sa opýtať oplatí sa mi prejsť na linux ubuntu? Počul som že je rýchlejší a stabilnejší.Mám síce origoš windows ale na ten by som si vyčlenil iba pár GB na OS a nejaké základné veci prioritným OS by bol linux.Na hrách si nejako extrémne nepotrpím takže hry by mi neprekážali.Ďalší dôvod prechodu by bol že pod windowsom mi štrajkuje zvuk a to tak že chvíľu hraje a potom ho ako keby vypne no vo windowse ukazuje že hraje,a skúšal som aj reinstall zvukovej a tak,takže dostal som radu skúsiť iný OS čo poviete? 

Ďakujem za odpovede.

S pozdravom Lukáš"DON"Mafia

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

ElementaryOS je Ubuntu :) respektíve ubuntu je jeho "jadro" takže či už Ubuntu a či už ElementaryOS je to úplne jedno, budeš tam mať tie isté appky a tie isté repozitáre. Elementary je ale mladé distro, chýba mu ešte veľa vecí, ubuntu tu už nejaký ten čas je. Ak si nepotrpíš moc na hry tak Linux je absolútne skvelá cesta. Ale aj to už by sa v nasledujúcich rokoch vďaka Vulkanu malo zmeniť

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Ak nemieniš Linux používať na hry, tak áno oplatí v plnom slova zmysle :) (za pár rokov už aj na hry ako vravím vďaka Vulkanu)

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Jestli nepotrpíš moc na UI a záleží ti na rychlosti na starším hardwaru, tak zkus spíš xubuntu

 

 

http://i.imgur.com/jy1BF.png – tohle je docela zajímavý, tak to zkus co ti bude nejvíc vyhovovat

Edited by HighPrint
Link to comment
Share on other sites

Nevidím v tom žádný smysl. Windows funguje a bude takový, jakým způsobem k němu přistupuješ a jak ho sám používáš. Nikdy jsem s tím systémem problém neměl a pokud máš nějaký notebook (což podle specifikace co tu píšeš asi máš, udělej si čistou instalaci Windows bez předinstalovaných blbostí od výrobce). Linux z tebe programátora neudělá :)

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Vyskúšaj Live USB a na základe neho sa môžeš rozhodnúť, či sa ti prechod oplatí. 

 

Čo sa týka distra, tak elementaryOS/Ubuntu je v pohode. Ten HighPrintov diagram je užitočný.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Takže oplatí sa z Windowsu presedlať na Linux áno? Snáď mi pomôže aj s tou chybou zvuku

 

Nie. Linux je pre tych, co jeho potencial dokazu vyuzit. Skus si ho nainstalovat do VirtualBoxu a otestuj si, ako sa s nim pracuje. Mozes skusit viac distier a najst to, ktore ti sadne. Na Linux prejdi iba ak si ochotny nad nim stravit par stoviek hodin casu.

 

 

 

Doporučuju ElementaryOS je to pěkně udělaný vypadá to hezky atd..

 

Hezky? A skusal si sa na neho uz pozriet? :d Evidentne to robil covek, co sa snazil zkopirovat OSX, ale nema ziadne graficke citenie.

 

 

BTW: Ja pouzivam Arch Linux + BSPWM, ale to je uz trochu iny hardcore :d

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...