Jump to content

Notebook 4k rozlišení


Huzy

Recommended Posts

  • Globální moderátor

vzhľadom na to že to je 15.6" tak ani moc nie. Tam už je fullHD relatívne malé.(mám 15.6 laptop)

Link to comment
Share on other sites

Já si myslím, že ne, ale to je na každým. ;) Třeba taková televize s 4k nemá vůbec cenu. Já mám všechno na FullHD a videa si většinou přehrávám na HD (720p), aby byla plynulejší.

 

Jinak ptát se jestli rozjedeš CS:GO na notobooku s procesorem i5 Skylake a s grafikou, co to má je trochu zbytečný, ne? :d  + jak psal UareBugged, i na mém 21" monitoru při 4K (nějaká technologie od nVidie pro zobrazení 4K na FullHD diplay - nepoužívám to!) jsou dost malé ikony a všechno ostatní - potřeboval bych lupu. :d

 

Každopádně já upřednostňuji PC - když se ti něco pokazí stačí vyměnit, jediné o co se staráš je rozměr bedny a kompatibilita komponentů. U ntb můžeš tak max. vyměnit (né přidat) HDD, dvd mechaniku a pokud máš více slotů RAM tak přidat ramky, jinak zase vyměnit. U PC si stačí pořídit dobrou základní desku a jednotlivý komponenty pak můžeš bezproblémově dokupovat (pokud ti již ty starší nebudou vyhovovat). Pokud ovšem potřebuješ něco přenosného, PC nepřipadá v úvahu. :(:d

Edited by GaRGoyLeS
Link to comment
Share on other sites

Ten procesor je na prd. Už se více oplatí vzít notebook s i3, kde máš 2 jádra s HT, tudíž 4 vlákna. Tato i5 má pouze 2 jádra bez HT.

4K na tak malém monitoru je také k ničemu bych řekl :)


Nevím, jaký máš limit, ale pokud by jsi tedy chtěl notebook s SSD, tak bych vzal tento http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-700-15isk-cerna_3/188111/produkt s tím, že je bez OS, tudíž by sis ho musel doinstalovat. 

Edited by Petr Hnátek
Link to comment
Share on other sites

Ta i3 dokáže zpracovat více instrukcí najednou. Oba ty procesory jsou dvou jádrové, akorát i3 a i7 jsou vybaveny technologií HyperThreading. Tudíž ve finále ta i3 se bude chovat jako čtyř jádrový. (Bereme to s rezervou, nebudou to plnohodnotná čtyři jádra, ale bude moci zpracovat 4 instrukce naráz, což ta i5 ne.) 

Link to comment
Share on other sites

Ten procesor je na prd. Už se více oplatí vzít notebook s i3, kde máš 2 jádra s HT, tudíž 4 vlákna. Tato i5 má pouze 2 jádra bez HT.

4K na tak malém monitoru je také k ničemu bych řekl :)

Nevím, jaký máš limit, ale pokud by jsi tedy chtěl notebook s SSD, tak bych vzal tento http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-700-15isk-cerna_3/188111/produkt s tím, že je bez OS, tudíž by sis ho musel doinstalovat. 

 

http://www.czc.cz/asus-f556uf-dm028t-hneda/183957/produktCo tento? Vážně je ta i3 výkonnější než i5?

 

Kde jsi schrastil, že nemá HT? Jak na CZC tak i na intelovskejch stránkách mají že i5-6200U podporuje HT. ;)

Link to comment
Share on other sites

Kde jsi schrastil, že nemá HT? Jak na CZC tak i na intelovskejch stránkách mají že i5-6200U podporuje HT. ;)

i5 nikdy HT neměli, to podporují pouze i3 a i7, zapoj google :)

 

Zde se to řešilo, když vyšla architektura Skylake http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2753273/skylake-hyper-threading.html

 

Pokud se tedy podíváme na Intel stránky, tak zde uvidíme věc, u které se musíme pozastavit.

 

i7-6500U cena: $393.00

http://ark.intel.com/products/88194/Intel-Core-i7-6500U-Processor-4M-Cache-up-to-3_10-GHz

 

i5-6200U cena: $281.00

http://ark.intel.com/products/88193/Intel-Core-i5-6200U-Processor-3M-Cache-up-to-2_80-GHz

 

Dle informací, to jsou naprosto stejné procesory, liší se pouze v i5 a i7. Proč tedy stojí i7 o více jak $100 více? Ano, má HT a i5 ho nemá. To, že to tam někdo napsal a eshopy to kopírují, je věc jiná. Ale i5 nikdy HT neměli. 

Edited by Petr Hnátek
Link to comment
Share on other sites

Google jsem zapojil, ale ne na i5 obecně, ale na konkrétní i5-6200U a výsledek: http://ark.intel.com/products/88193/Intel-Core-i5-6200U-Processor-3M-Cache-up-to-2_80-GHz, stejně tak píší o HT i na CZC.cz. To že se občas objeví nějaká špatná informace na e-shopech není nic neobvyklého, ale na stránkách Intelu? Výrobci by snad měli vědět, co to umí. ;)

Edited by GaRGoyLeS
Link to comment
Share on other sites

Shodou okolností mám na ntb procesor i5-5200U, na czc.cz není o HT zmínka, na stránkách Intelu ano a správce úloh mi ukazuje, že mám 2 fyzické jádra a 4 logické. Takže si myslím, že už HT podporují. ;)

Link to comment
Share on other sites

Spíše hledej něco s tím SSD, já mám Win10 na ntb a jejich start je celkem rychlý (nevypíná se to úplně), ale restart je horší. Když porovnám PC, kde mám SSD a ntb, kde mám jenom HDD je to opravdu velký rozdíl v rychlosti. ;) A s Windowsem se netrap, ten stáhneš všude :d :D ;)

Link to comment
Share on other sites

Já si budu stát za svým. Není možné, aby i5 a i7 byly výkonově na stejné úrovni, ale i7 o více jak $100 dražší. 

 

Pardon, ale já jsem neříkal nic o tom, že je i5 s i7 na stejné výkonnostní úrovni, to je blbost! Pouze jsem konstatoval, že i5 podporují HT taky, stejně jako i3 a i7.

Link to comment
Share on other sites

Co koukám na czc.cz, tak výběr slušnýho ntb s ssd nebo sshd je opravdu něco otřesnýho. Nejen že to překonává cenově tvojí hranici, ale jsou to samý Lenova YOGA. Většina z nich nemá ani mechaniku. Každopádně kdyby ti opravdu hodně šlo o ssd, jde prý vydělat mechanika a nahradit ssdčkem, já sám jsem to ovšem nedělal a určitě to taky nepůjde u všech ntb. Pak už je to ale na prd, když se v tom ntb musíš vrtat. To všechno bych odložil až na dobu když ti vyprší záruka. Asi to ssd vzdej a už si jen vybírej mezi těma notebooka, co se sem vkládaly.

 

Tenhle jediný se mi zamlouvá má sshd 1 TB (osobně jsem sshd nikdy nezkoušel, ale určitě to bude mít rychlejší start než standard hdd) i mechaniku, 4 GB graf. paměti a 8 gb ramek, je ale o 990,- Kč nad tvým limitem. ;)


 

Ten je dobrej (i vzhledově pěknej oproti tomu, co jsem poslal já :d ), jelikož si předtím pořad postoval ntb s nVidia grafiky, tak jsem předpokládal, že AMD nechceš. Některý lidi možná budou mít kecy na AMD, ale já jsem se svojí grafikou od MSI s čipem od AMD spokojený. <--- Tuhle volbu mi poradil Petr Hnátek! Takže mu tímto děkuju! :d;)

Link to comment
Share on other sites

Huzy, kdyby sis počkal do května či června, tak vyjdou notebooky s novým AMD procesorem, který bude výkonem, spotřebou i teplotami jako tento Intel, akorát bude mít 4 jádra. Ale pokud ti odešel PC a nemůžeš čekat, tak ber co musíš :)

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Huzy, kdyby sis počkal do května či června, tak vyjdou notebooky s novým AMD procesorem, který bude výkonem, spotřebou i teplotami jako tento Intel, akorát bude mít 4 jádra. Ale pokud ti odešel PC a nemůžeš čekat, tak ber co musíš :)

Co to bude zač? A jaká bude cena?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...