Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Fakerko_

Uživatel
 • Příspěvků

  1 137
 • Registrován

 • Aktivní

 • Vítězných dnů

  28

Fakerko_ last won the day on Duben 26

Fakerko_ had the most liked content!

Reputace

135 Emmet

About Fakerko_

 • Moto
  Fullstack Web Developer

Návštěvníci

3 319 profile views
 1. Facka za in-line styly. Chtěl jsem ti dát pochvalu za používání jednotky "em", ale pak jsem si všiml, že mícháš více jednotek. Jednotky "em" používáš pouze jednou a pak všude "px". Na prd míchat u tabulky attributy pro padding atd se styly. Proč nestylovat tabulku přímo v CSS, když už se používá? Třída "bgthead" mi přijde dost nečitelná na první pohled, co se takhle držet konvence a použít například: "bgThead" nebo "bg-thead" nebo "bg_thead"? Jinak importovat font ve stylech bych nedoporučoval, lepší jako link v hlavičce dokumentu. Setkal jsem se s případy, kdy IE ignoroval import fontu v CSS. Pak jen takové doporučení, lepší je udržovat a dávat marginy zespoda, nikoli ze shora, lépe se v tom pak vyznáš, když se máš držet designu. Pak k obrázku na pozadí. Je fajn, že je ve 4K, ale proč si má někdo v tomto případě stahovat 12MB obrázek, když má jen rozlišení 1920x1080 nebo 1280x720. Nehledně na to, že 12MB je i pro 4K web hodně, rozhodně bych to zmenšil. Takže udělat media query pro rozlišení nebo i pro retinu rovnou. Taky jsem se nudil, než se mi dodělá snídaně.
 2. No samozřejmě, že pomocí PHP.
 3. https://www.w3schools.com/tags/att_input_accept.asp Do atributu accept=“”, zapisuješ pouze to, co uživatel může nahrát. A opět připomínám, že tímto způsobem to lze lehce obejít.
 4. accept="image/*" - Uživatel bude moci nahrát jen obrázky. Nicméně, musíš to ošetřit i v PHP, protože tohle ti každý upraví.
 5. Ono, kdyby jsi to dělal v javascriptu a soubor neukládal na FTP, ale jako base64 do DB. Nicméně přes javascript zjistíš název upload souboru a nemusíš tím otravovat server. Přeci jen, soubor nahrává uživatel, tak proč se má server ptát clienta, když to může zůstat na úrovni clienta? Kdyby jsi to udělal přes javascript, tak nasbíráš od uživatele to co potřebuješ, soubor a já nevím co ještě. A uděláš jeden dotaz na server a je to.
 6. A proč to děláš přes PHP?
 7. Bohužel se tomu předmětu na školách říká “Programování”, ale je to špatně. HTML a CSS opravdu do programování nepatří. HTML je značkovací jazyk a CSS je jazyk stylovací. (Jak už z obou zkratek názvů vyplívá.)
 8. Hlavně nejdříve si něco pročti, ne že hned zítra vyjde opravné video. A odpověz mi prosím na post výše, kde je screen kódu z tvého webu, dík
 9. Nehledně na to, že je drzost dělat weby za peníze a video pro nováčky, když na svém webu uděláš chybu viz screen. (Schválně, zda najdeš, co je špatně.)
 10. Děláš si srandu, že ano? Tím myslíš například co? - Vysvětlení kódování jazyka? (Viz. video: “Proč UTF-8? Protože děláme v HTML5 a je to to nejlepší”) - OK, to lidem hodně řekne. - Nebo snad vysvětlení identifikátoru? (Viz. video “ID se používá například u formulářů… bla bla další ho*na.) Milej zlatej “ID” je unikátní identifikátor. “CLASS” může být použit v HTML dokumentu X krát, ale ID pouze jednou. Dál pokračovat nebudu, přečti si o tom více a pak sám uvidíš, jaké ho*na meleš ve videu.
 11. K videu, doufám, že další díl bude lepší jak ten první, a že si ty sám něco přečteš o tom, co vlastně vysvětluješ. Protože první díl byl běs a hrůza.
 12. Jo a kolik lidí z pawno.cz si od něj něco objedná?
 13. Na to, že se borec zabývá tvorbou webů, tak mu nefunguje ani jeho vlastní. Plugin pro smooth scrolling mu nefunguje a formulář jde odeslat bez vyplnění. Nejlepší na tom je, že kontaktní formulář má nazvaný jako přihlášení viz screen
 14. Asi se na ten web často nedíváš co? Mně by teda bylo zle
×
×
 • Create New...