Jump to content
  • 0

pomoc GM Base, tower...


Quiter

Dotaz

Zdravím.

 

Napadlo ma že vo voľnom čase by som si začal robiť nejaký GM, a tak som premýšlal.

GM mám vcelku premyslený ale zaujímalo by ma či to má ešte nejaký význam robiť :d

 

V GM by šlo o to, že by boli nejaké základne, tie by sa zlepšovali a hráči by sa do nich mohli pridať (predstavte si to ako nejaký spolok), základne by mali svojho vodcu ktorý by rozhodoval o zlepšeniach a podobne, skrátka by viedol celú základňu. Zlepšenie by prinieslo nové zbrane a tak... Tieto základne by medzi sebou bojovali vo "vojnách" ktoré by sa vyhlasovali napr. deň vopred (tak aby sa každý hráč mohol zariadiť) Material na zlepšenie by sa získaval po celom SA (alebo by sa vytvorila vlastná mapa), základný material by sa získaval ťažbou...

V hre by bol základný RPG systém (levely, expy, zlepšovanie statov - posnažil by som sa to spraviť tak aby nebol extrémny rozdiel v úrovniach). A mnoho vecí by sa ešte domyslelo počas tvorenia...

 

Mojou hlavnou otázkou je: oplatí sa to robiť? Pretože tento mód by vyžadoval vcelku dosť hráčov a úprimne, slovensko česká komunita je zameraná na RL a bezdôvodné zabíjanie (skrátka FUN servery).

Druhým dotazom je: neovládam anglický jazyk, ale oplatilo by sa to robiť v angličtine? (musel by mi niekto  pomôcť - bohužial zdarma)

Link to comment
Share on other sites

8 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Dobrý nápad ale už je bytočne podla mna robiť módy do SA-MP jak vidíš tak CZ/SK hračska účasť klesá a neni taká ako predtým kde nebolo ani servera a furt boli servery plné pozri sa na WTLS  a SUPERPARBU tam už odchdzaju ludi ... no "odchadzaju", veľa pawnerov ktorý vedia pawno by už spravili svoj mód ale vidia tiež že sa to neoplatí a QWER ? tiež mal svoj GameMode , no neuspel. Ja som tiež robil "mód" teda ak sa to dá ním nazvať pri 5000 riadku + - som si uvedomil navštevnosť a kam CZ/SK komunita ide poviem rovno Do Prdele ...To je podla mojho názoru

Gamemode Vypadá pekne keby sa prepracoval toto by ma bavilo ja som za RPG-čka hry :d 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nepýtaj sa či sa to oplatí...buď sa to ujme alebo nie...to nemôžeš nikdy vedieť, ani nikto z nás :)

Rozhodne nápad dobrý, sú tam prvky stratégie, takže prečo nie? :)

Edited by Mattsy
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zdravím určitě to zkus hele nic zato nedáš ale určitě se to ujme aspoň lehce určitě si myslím.

A jak už zde bylo řečeno jsou tam prvky strategie což já nejvíc miluju.

Prostě se neptej lidi jestli ho máš nebo nemáš udělat jde jen o tvůj mod i když je pravda že lidi tam potřebuješ.

Ale pokud jde o zahajení práce vůbec bych se neptal.

Jen bych se občas dal otázky co by zlepšili nebo tak.

Každopádně za mě jdi do toho.

 

A jinak musím souhlasit stou větou co řekl ATomas.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
~> Důležitý je první dojem... když uděláš mód a ukázky tady odprezentuješ tak dobře, že budu mít hroznou chuť až nutnost na ten server přijít, tak pak ano vyplatí se to.
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Oplatí se to robit? No záleží, co od toho očekáváš. Pokud čekáš desítky lidí během krátké doby, tak se ti to skutečně neoplatí robit. I sebelepší/propracovanější módy často brzy skončej, protože to po čase jejich majitelé vzdaj a kdo by to nechával běžet pro pár lidí že? Jestli ti tam někdo bude hrát, tak na to má vliv mnoho faktorů, ať už tvoje schopnosti v pawnu či reklama/web a další věci. S angličtinou chybu neuděláš a pokud ji vůbec neovládáš, tak pro ní alespoň připrav "půdu".

Pokud tě to baví, tak to udělej a získáš minimálně nějaké zkušenosti.

  • Líbí se mi to! (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Oukej, tak na móde som už začal pracovať, teraz sa hrám s RPG systémom (postavy, levely, expy).

Potom asi začnem s rozhadzovaním predmetov :d a neskôr sa pustím do tých základní...

Ale chcem radu: kam s tými základňami? Napadlo ma odstrániť všetky budovy v malých mestách/dedinách a tam by sa vytvárali základne, ale ak má niekto lepší nápad ako ich spraviť tak sem s ním :d

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...