Jump to content
  • 0

pomoc Hackery


Mikoo

Dotaz

Recommended Posts

  • 0

Bohužel, to samp nepodporuje, na ofiko samp fóru je o to spoustu žádostí, ale bohužel se to nepřidělalo a ani asi nepřidělá, nevím už proč... Každopádně vždy se objeví někdo, kdo tvrdí, že jde MAC adresa snadno změnit, nebo HD serial. Samozřejmě všechno jde nějak změnit, ale je to těžší než změnit IP adresu (to dnes umí ledajaký program a stačí pár kliknutí), už to chce mít nějaké zkušenosti... Dobré by bylo to, co už zde zmiňovali, to ovšem dojeb*li tím, že to číslo není unikátní... :d

 

Jinak MAC a HD serial by šlo klidně i změnit respektive "překrýt" nějakým prográmkem 3tích stran, jelikož ty by si vždy od clienta, co se připojuje, musel informace o MAC adrese vyžádat a on by ti právě mohl odeslat špatnou MAC adresu (jakoby změněnou). Ale musíš pořád myslet na to, že většina lidí jsou pouze hráči a nemají o tom, jak si je zabanoval ani tucha, nebo se do toho prostě nepouští (změní IP, zjistí, že to nefunguje, tak si raději najdou jiný server :d ), takže se tím respektive sníží počet obcházených banů. ;)

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Bohužel, to samp nepodporuje, na ofiko samp fóru je o to spoustu žádostí, ale bohužel se to nepřidělalo a ani asi nepřidělá, nevím už proč... Každopádně vždy se objeví někdo, kdo tvrdí, že jde MAC adresa snadno změnit, nebo HD serial. Samozřejmě všechno jde nějak změnit, ale je to těžší než změnit IP adresu (to dnes umí ledajaký program a stačí pár kliknutí), už to chce mít nějaké zkušenosti... Dobré by bylo to, co už zde zmiňovali, to ovšem dojeb*li tím, že to číslo není unikátní... :d

 

Jinak MAC a HD serial by šlo klidně i změnit respektive "překrýt" nějakým prográmkem 3tích stran, jelikož ty by si vždy od clienta, co se připojuje, musel informace o MAC adrese vyžádat a on by ti právě mohl odeslat špatnou MAC adresu (jakoby změněnou). Ale musíš pořád myslet na to, že většina lidí jsou pouze hráči a nemají o tom, jak si je zabanoval ani tucha, nebo se do toho prostě nepouští (změní IP, zjistí, že to nefunguje, tak si raději najdou jiný server :d ), takže se tím respektive sníží počet obcházených banů. ;)

MAC jen tak nezměníš :d MAC adresu svého pc (MAC síťové karty, routeru) máš vedenou u poskytovatele internetu a pokud ji změníš, nemusíš mít přístup k netu :d

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak ty jsi dobre mimo :d Zmenis ji a s isp nema temer nic spolecneho..

tak to si jen myslíš :d Vem noťas a běž k někomu zastrčit jeho kabel do něj, si ani neškrtněš :d

 

EDIT: Pokud by ještě stále někomu nedocházelo co má ISP společné s vaší MAC, čtěte zde :d :

http://www.mojeip.cz/blog/zjisteni-mac-adresy/

Edited by maiki83
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Přečti si ještě jednou, co jsem napsal. Nepsal jsem nic o tom, že ji změníš, ale pouze serveru (samp), který žádá tvojí MAC adresu odešleš zkreslená data... Samozřejmě router, že když změníš MAC routeru, nebude ti to fakat, ale my se zde bavíme o změně MAC adresy počítače...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Přečti si ještě jednou, co jsem napsal. Nepsal jsem nic o tom, že ji změníš, ale pouze serveru (samp), který žádá tvojí MAC adresu odešleš zkreslená data... Samozřejmě router, že když změníš MAC routeru, nebude ti to fakat, ale my se zde bavíme o změně MAC adresy počítače...

Měl by jsi se podívat koho jsem citoval, tak ale to je jen detail  :d

 

Edit: a jinak nevím co furt plácáš o MAC PC :d V PC máš zabudovanou síťovou kartu, která má tu MAC :d takže pokud nemáš síťovou kartu, nemáš ani MAC :d :D :d

Edited by maiki83
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Měl by jsi se podívat koho jsem citoval, tak ale to je jen detail  :d

 

Edit: a jinak nevím co furt plácáš o MAC PC :d V PC máš zabudovanou síťovou kartu, která má tu MAC :d takže pokud nemáš síťovou kartu, nemáš ani MAC :d :d :d

:d ehm neviem či sa to vstahuje aj na WIfi-USB :d 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Maiki koukam ze jsi uplne mimo. Normalne strkam cizi kabel ke me do ntbku a funguje :-O. A nebavime se tu o mac routeru..

1. https://www.mojeip.cz/blog/zjisteni-mac-adresy/ řádně si to přečti

2. Není kabel jako kabel. Pokud zapojuješ kabel, který je napojený na routeru, tak většinou je u ISP vedena mac routeru, tudíž ti internet půjde.

     Pokud ale zapojíš kabel na přímo, tak už se na internet nedostaneš.

3. V ČR je plno ISP kde musíš mac nahlásit.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

~> Hoší, nechci vám kazit tu vaši výměnu názorů, ale jak jste určitě už zjistili, autor tohohle topicu až tak nezamýšlel o ochraně svého server, ale, jak se později zjistilo, tak o pomstu :d:

 

Ten program by mi bol nato aby som im to vratil ;)

~> Navíc na screenu, co sem přiložil jde spíše vidět BOTattack :d.

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Měl by jsi se podívat koho jsem citoval, tak ale to je jen detail  :d

 

Edit: a jinak nevím co furt plácáš o MAC PC :d V PC máš zabudovanou síťovou kartu, která má tu MAC :d takže pokud nemáš síťovou kartu, nemáš ani MAC :d :d :d

 

Tak jsem se tedy podíval, koho jsi citoval, ale našel jsem pouze sebe a Lukasze. Jinak já PC beru jako celek a asi každý to pochopí ve smyslu rozlišit MAC adresu routeru a MAC adresu PC ("síťové karty"). Jinak je to stejné jako když někomu řekneš. že máš v PC staženej nějakej film a on tě opraví, že ho máš ve skutečnosti na hard disku... :d

Každopádně je to úplně zbytečná debata, která vznikla z omylu nebo mého špatného vyjádření (kde jsem ve skutečnosti chtěl napsat, že data která si žádá sa-mp server pouze zkreslíš resp. změníš pouze pro ten sa-mp server, ale MAC máš pořád stejnou...), takže si myslím, že je na čase to ukončit. Každý má svůj názor, a co z většiny debat zde na pawno.cz vyplývá je, že nikdo nepříjíme názor toho druhého, takže by jsme si tu mohli vyměňovat názory donekonečna, na to tu je když tak PM...

 

PS: Omlouvám se za veškeré OT.

Edited by GaRGoyLeS
  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...