Jump to content
  • 0

pomoc Okna


Stellet

Dotaz

Ahoj jsem asi blbej že toto nedokážu ale je to tak :d Prostě nevím jak to udělat :/ Chci když bude hráč řídit a dá /okno otevře se mu Okno u něj, když bude vzadu tak taky jen u něj, prostě kde sedí a zadá příkaz tam se to otevře. 

Link to comment
Share on other sites

5 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

http://wiki.sa-mp.com/wiki/GetPlayerVehicleSeat

 

K tomu to potřebuješ nový server i clienta 0.3.7:

SetVehicleParamsCarWindows(vehicleid, driver, passenger, backleft, backright);
GetVehicleParamsCarWindows(vehicleid, &driver, &passenger, &backleft, &backright);

Edited by D@ndys
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ano to vím ale i kdyby jsem udělal že příkaz /okno tak otevře všechny i tak by to stačilo, jenže mi to hodí error...

 

Takže:

C:\Users\Milan\Desktop\vše okolo serveru\český RP 0.3.7\gamemodes\S-RP037.pwn(1655) : error 029: invalid expression, assumed zero
C:\Users\Milan\Desktop\vše okolo serveru\český RP 0.3.7\gamemodes\S-RP037.pwn(1655) : error 017: undefined symbol "driver"
C:\Users\Milan\Desktop\vše okolo serveru\český RP 0.3.7\gamemodes\S-RP037.pwn(1655) : error 017: undefined symbol "passenger"
C:\Users\Milan\Desktop\vše okolo serveru\český RP 0.3.7\gamemodes\S-RP037.pwn(1655) : fatal error 107: too many error messages on one line
 

(1661)CMD:okno(playerid,params[])
(1662){
(1663)if(IsPlayerInAnyVehicle(playerid)) SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, "Nejsi ve vozidle.");
(1664){
(1665)   GetVehicleParamsCarWindows(GetPlayerVehicleID(playerid), &driver, &passenger, &backleft, &backright);
(1666)   SetVehicleParamsCarWindows(GetPlayerVehicleID(playerid), 0, 0, 0, 0);
(1667)}
(1668)return 1;
(1669)}
Edited by FeedBoss
Link to comment
Share on other sites

  • 0


(1661)CMD:okno(playerid,params[])
(1662){
(1663)if(IsPlayerInAnyVehicle(playerid)) SendClientMessage(playerid, COLOR_WHITE, "Nejsi ve vozidle.");
(1664){
(1665) //GetVehicleParamsCarWindows(GetPlayerVehicleID(playerid), &driver, &passenger, &backleft, &backright);
(1666) SetVehicleParamsCarWindows(GetPlayerVehicleID(playerid), 0, 0, 0, 0);
(1667)}
(1668)return 1;
(1669)}

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Administrátor

Musíš čeknout na jakým místě sedí nevím jistě jestli je funkce GetPlayerSeat spíš ale asi ne :d

 

Jinak pokud někde ve funkci vidíš &neco musíš si pro to vytvořit proměnné které ti respektive do kterých ti to uloží současný stav...

 

 

Edit jelikož můžeš zjistit jen jestli je to šofér nebo pasažér tak se s rozlišováním otevíraných oken rozluč. :) Můžeš otevřít bud řidiči a nebo zkoušet a třeba se trefíš... Bohužel mám dojem že nejde ani přesně říct kde kdo sedí podle počtu lidí v autě resp. podle pořadí kdo nastoupil před kým.. Záleží na tom z jaké strany k autu přijdeš...  

 

Srnutí :

Je sice krásné že Kalcor přidává píčoviny. Ale přidává píčovny které jsou prakticky k hovnu.

 

 

 

Edit:

Byl jsem upozorněn na funkci http://wiki.sa-mp.com/wiki/GetPlayerVehicleSeato které jsem ani nevěděl. Takže beru zpět co jsem řekl a gl a hraj si

 

 

 

Zhruba takhle nějak pro obyčejný vozidla ( not autobuses etc ) 

https://github.com/Ewwe/Pawn/blob/master/Scripty/TestWindows.pwn

ošetři si ještě kraviny typu nesedí ve vozidlu a co já vím co budeš stím chtít dělat....

Edited by Ewwe
  • Líbí se mi to! (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pisane na mobile pri TV, netestovane, nekompilovane, ak daco nebude fungovat/error/warning napis sem riadok..

 

 

#define SEAT_DRIVER 0

#define SEAT_PASSENGER 1

#define SEAT_BACKLEFT 3

#define SEAT_BACKRIGHT 4

 

public OnPlayerCommandText(playerid, cmdtext[])

{

if(!strcmp("/openwindow", cmdtext, true)) //Keď zadá príkaz /openwindow

{

new

vehicleid = GetPlayerVehicleID(playerid), //Uložíme si vehicleid

seat = GetPlayerVehicleSeat(playerid), //Uložíme si sedadlo hráča

driver, //Okno šoféra

passenger, //Okno spolujazdca

backleft, //Okno zadné a ľavé

backright; //Okno zadné a pravé

 

GetVehicleParamsCarWindows(vehicleid, driver, passenger, backleft, backright); //Zistíme stav okien auta

 

switch(seat)

{

case SEAT_DRIVER: driver = 1;

case SEAT_PASSENGER: passenger = 1;

case SEAT_BACKLEFT: backleft = 1;

case SEAT_BACKRIGHT: backright = 1;

}

SetVehicleParamsCarWindows(vehicleid, driver, passenger, backleft, backright);

return 1;

}

return 0;

}

 

 

//Edit omg ja to medzierkujem ako ... ale po prekopirovani sa to posralo xD

Edited by Sanios
  • Líbí se mi to! (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...