Jump to content

ovladanie pc na ip


BlueSk

Recommended Posts

Ja myslim nieco ako je dark comet proste remote control ale aby sa dalo napojit cez ipv4

To sa nedá len tak.

Najviac záleží aký operačný systém je na danom PC.

 

Ak ide o Linux (ovládanie konzolou), skús Putty.

Na Win je najlepší Team Viewer, ako už bolo povedané. Ďalej môžeš skúsiť vnc.

A ak sa jedná o novší OS, tak tuším do Ultimate / Pro verzií Windowsu je zabudovaný softvér na ovládanie iného PC. Volá sa to "Vzdialená pracovná plocha", alebo "Remote Desktop", či "Pripojenie vzdialenej pracovnej plochy". Len si to vyhladaj normálne cez Štart.

 

A prakticky každá komunikácia na internete sa deje cez IP protokol, dnes cez ipv4.

 

Edited by 托马施
Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

jestli máš veřejnou IPnu a windows tak prostě widle maj připojené vzdálené plochy. tak těžké?

Link to comment
Share on other sites

Takto sa spýtam darkcomet tam potrebujem naportovat port , ale ak to chcem dař len na počitače ktoré su na tej istej ip tak tam stači dař 127.0.0.1? alebo či sa to neda dajak lebo skušal som portovat port a nešlo mi to

Link to comment
Share on other sites

Ak máte spoločný router a každý z vás je cezeň napojený na internet, tak nemôžeš použiť 127.0.0.1.

Router každému stroju pridelí vlastnú - inú adresu v LAN. Tieto rôzne IPčky nájdeš niekde v nastaveniach routera pri pripojených strojoch.

Link to comment
Share on other sites

Ok takže som to už spravil, vypol som všetky firewall ktore som len mohol a skusil som to na lan adresu. Funguje to na mojich druhych pc, ale akonáhle použijem program no-ip tak mi to nejde neviete kde může byt chyba?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...