Jump to content

[Linux/BSD] Jaké distro doporučujete?


daniele_pvk

Recommended Posts

Ahoj, s Linuxem mám zkušenosti už 2 až 3 roky - jak se serverem tak s klasickou stanící.

Na svém osobním počítači jsem používal Ubuntu a Fedoru, a na serveru CentOS nebo Ubuntu Server.

Mám chuť poznat a zkusit něco nového, může to být distribuce, která je méně známá či nová.

 

Pro klasickou stanici, celkem dost přihližím na originalitě v grafickém rozhrání, jako např. je: Deepin nebo Elementary či samotné Ubuntu.

Naopak velice nesnáším KDE nebo LXDE.

 

A jakou distribuci používáte vy pro osobní počítač?

Prosím doporučujte, a napište mi prosím výhody a nevýhody.

Link to comment
Share on other sites

Tak ja som pouzival 3 roky na laptope ubuntu. Skusal som aj fedoru a elementary OS.

Podla mna sa linux na osobne pocitace moc nehodi. Nema dostatocne prepracovane GUI. Je prilis komplikovany na bezne pouzivanie. A momentalne ho nepouzivam.

Instalacia a pouzivanie softu na linuxe je trochu komplikovane oproti windowsu ci macu. Tak isto neexistuje ku vsetkemu 100% alternativny SW. Hry si tam asi tiez moc nezahram.

Ked som pouzival Ubuntu tak mi dost casto vyskakovali chybove hlasky o tom ako nieco prestalo pracovat.

Po chvyli to omrzi. A vystacim si zatial aj s winom + linuxom na servery pokym nedokoncim vlastny OS :d

 

Na servery som mal a aj mam CentOS. Nemam s nim absolutne ziadny problem. Vsetko bezi tak jak ma. Mozem odporucit.

Link to comment
Share on other sites

Používam jedine Ubuntu s pôvodným GNOME prostredím, ktoré sa používalo do berzie 10.04. Unity je podľa mňa otrasné a neprehľadné.

Potom ešte Fedora bola celkom fajn, ale myslím si, že nič lepšie asi nenájdeš.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...