Jump to content
  • 0

Aký IDE používate?


Jano

Dotaz

Zdravím, chcem sa spýtať.. aký program používate na programovanie? Ako napr. Virtual studio.. ale len na C++.

 

Dakujem. 

 

 

Okrem VS! .. Ten mi nejde. 

Link to comment
Share on other sites

18 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Code::Blocks

Sublime Text. /* Sublime je trochu zložitejší na prvé spustenie & nastavenie, ale je aj krajší. */
Skúsil som kopy ďalších, ale ani jedna vec nefungovala tak ako mala.

Edited by Tango
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pro C++ je pod windows nejlepší Visual Studio, ti řekne každej kdo nějakou dobu programuje

Pro linux je víc možností, ale tam bych sáhl po Qt Creatoru (jde i pod windows)

 

a Sublime nebo Geany NENÍ žádný IDE ale textový editor, stejně jako Notepad++ třeba

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pro C++ je pod windows nejlepší Visual Studio, ti řekne každej kdo nějakou dobu programuje

Pro linux je víc možností, ale tam bych sáhl po Qt Creatoru (jde i pod windows)

 

a Sublime nebo Geany NENÍ žádný IDE ale textový editor, stejně jako Notepad++ třeba

 

Vazne? Tak to som nevedel, od teraz prestanem pouzivat SB3 ako IDEcko....

 

VS je sracka. Okrem toho ze to je pomale jak krava a obsahuje to milion blbosti je to tiez neprakticke, ma to hnusny vzhlad a ta picovina na doplnanie zatvoriek, slov a zarovnavanie kodu nefunguje podla toho jak to chcem ja. Pre mna je jednoduhsie si nastavit jednoduchy editor typu SB3 tak aby fungoval podla mojich predstav zo vzhladom ktory sa mi paci jak sa tu srat tizdne z VSkom ktore sa tak komplikovane nastavuje ze to je pomali strata casu sa s tym babrat a radsej kod napisat v notepade.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie tak že píše chyby.. ale že sa nedá ani nainštalovať..  

 

Použijem asi niečo iné ako SB alebo ešte niečo pohladám. :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Vazne? Tak to som nevedel, od teraz prestanem pouzivat SB3 ako IDEcko....

 

VS je sracka. Okrem toho ze to je pomale jak krava a obsahuje to milion blbosti je to tiez neprakticke, ma to hnusny vzhlad a ta picovina na doplnanie zatvoriek, slov a zarovnavanie kodu nefunguje podla toho jak to chcem ja. Pre mna je jednoduhsie si nastavit jednoduchy editor typu SB3 tak aby fungoval podla mojich predstav zo vzhladom ktory sa mi paci jak sa tu srat tizdne z VSkom ktore sa tak komplikovane nastavuje ze to je pomali strata casu sa s tym babrat a radsej kod napisat v notepade.

 

 

1) Já neřikám, že to nemáš používat, používej si třeba notepad, jen uvádím věci na pravou míru... Jano se ptal na IDE né na textáky :-)

 

2) Heh... je vidět že v tom neumíš...  právě, že VS má plno toolítek pro rozšířenou práci s kódem, pamětí, debugem (ten má btw nejdokonalejší ze všech IDE co existují), umí generovat diagramy, vizualizace nebo používat týmový respo., dokáže generovat zátěžový testy a plno dalších funkcí o kterých se jiný IDE můžou leda tak nechat zdát

- To, že je pomalý není chyba VS ale tvého disku (mě se všechno otevírá skoro instantně)

- S tím vzhledem souhlasím, že nemá moc možnosti nebo je to složitější si udělat nějakej vlastní, naštěstí mě se třeba ten DarkTheme líbí (ve VS2012-13)

 

3) Jak se to jen říká... Jednoduchý lidi potřebují jednoduchý věci :-) Pokud se to IDE naučíš dobře používat a poznat ho, tak na něj nedáš dopustit ;) Ale chápu, že pro úplnýho začátečníka to může být ze začátku trochu nepřehledný, ale na druhou stranu proč nejít rovnou do TOP IDE (tak jsem to udělal já)

 

4) profesionál NEprogramuje v textáku ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

2) heh to asi preto ze okrem C# sa zameriavam na nizkoplatformovy vyvoj v Dcku a asm a preferujem pracu pod linuxom tak v tom ani nemam zaujem moc robit. A na to co robim pod winom mi zcela vyhovuje ST. Pomali, myslim pomali vzhladom na ST.

3) Tiez sa hovory "v jednoduchosti je krasa", preto kazdy druhy clovek tuzi po produktoch od applu. Naco si komplikovat zivot zbytocnymi kravinami?

4) Sudis kvalitu programatora na zaklade editoru ktory pouziva?

 

PS: C++ je 30 rokov stary jazyk ktory ma v dnesnej dobe plno nedostatkov a ak toto ludia nedokazu pochopit a prejst na lepsi a produktivnejsi jazyk z rovnakym vystupnym formatom tak mozu kludne pouzivat aj to najlepsie IDE na svete ale to nevykompenzuje nedostatky jazyka samotneho.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Áno, ale dnes sa polovica vecí programuje v c plus plus.. Zas nehovorím že všetko. Som začiatočník len v c ++ a baví ma to. ja som programátor čo chce programovať hry napr. vo vecsich firmách a tam je 75# kódu v c plus plus. Tak pretko c pp je k lepšie pre tých čo chcú od začiatku programovať hry pre windows. Mn e sa ten jazyk zapáčil a chcem v ňom robiť. Kto nezdieľa môj názor mech napíše svoj. ;-) sorr. Ale píšem z phone.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Áno, ale dnes sa polovica vecí programuje v c plus plus.. Zas nehovorím že všetko. Som začiatočník len v c ++ a baví ma to. ja som programátor čo chce programovať hry napr. vo vecsich firmách a tam je 75# kódu v c plus plus. Tak pretko c pp je k lepšie pre tých čo chcú od začiatku programovať hry pre windows. Mn e sa ten jazyk zapáčil a chcem v ňom robiť. Kto nezdieľa môj názor mech napíše svoj. ;-) sorr. Ale píšem z phone.

Len pre info http://www.tiobe.com/index.php/content/paperinfo/tpci/index.html

 

C++ je 4. najpouzivanejsi jazyk k roku 2014. Ak si pozries rozdiel medzi 2013 a 2014 tak je zatial na rovnakom mieste. Potom si pozri D ktore je k roku 2014 na 18 mieste. Od roku 2013 postupilo o 17 miest co znaci o znacny zaujem o tento jazyk.

 

Cecko sa pouziva pre vyvoj Linuxovych appiek. Javu by som maximalne nedoporucoval, hlavne nie na vyvoj hier. Tak isto by som na hry nedoporucoval C# inak je to dobry jazyk.

 

V C++ sa nerobi ani 1/8 veci. Tiez nepredpokladam ze chces hned zajtra nastupit do firmy ako programator. A prechod z jazyka na jazyk neni az taky problem. Ja programujem zatial v 13tich jazykoch (neratam tam tie shity co sa ucime v skole typu java a pod.), programovaniu sa venujem uz 7 rokov tak myslim ze viem o com hovorim. A to o co je zaujem dnes nemusi byt zaujem zajtra. A ak by si sa mal rozhodnut ako manazer projektu ktory jazyk pouzit tak by si mal vediet aj o ostatnych alternativach.

 

Je videt ze si zaciatocnik :) Ak budes programovat nejaky vecsi projekt v C++ tak si budes musiet zvyknut robit dvojitu robotu pri pisani kodu jak do hlavicky tak do tela .h/.cpp. Co je strasne zatazujuce sa v tom potom vyznat co kde mas a co si kde zmenil a kde este nie. Tiez z includamy to nieje ziadna slava, ak mas v projekte 50 suborov a niekde sa ti to zacykli tak na odcykleni stravis kludne aj 2 dni. To nehovorim o tom ze v tom budes mat zmetok, nebudes vediet kde co je, o pouziti templat ani nehovorim a este ktomu ked nahodou v polovici kodovania zistis ze tvoja uprava kodu je neefektivna a budes ju chciet zmenit.

 

Inak prajem vela uspechov s programovanim :d

A skus si aspon na 5 min. zalistovat v referenciach http://dlang.org/

 

PS: tiez momentalne vyvyjam jednu MMORPG hru a Dcko je k tomu viac nez dostacujuce :d

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Začiatočník som len v C++. Ale ja tu rozprávam podla analíz programátorov. S jedným som kecal.. bol to programátor z Bohemia.. a pýtal som sa v čom robia hry.. resp programujú, a on na to že v C++ a ostaných jazykoch. Ja hlavne používam Engin na tvorbu hry. Lebo ne ni možné naprogramovať Engine čo by bol v Taký istý ako enginy ktoré sú vo veľkých firmách.  Pravdaže vyskúšam aj 

 

d-éčko.. znie krásne. Ale za vyskúšanie nedám nič. Aj ked som sa pozeral na zdrojové kody mnoho hier.. napr. Doom-3 tak bola z 85% programovaná v C++. Ja sa programovaniu venujem len 4 roky. Ale som nemal vajcia na to aby som sa začal učiť väčší jazyk.. lebo vždy sa hovorí : "jednoduchosť je krása".. a tú som našiel v CSS, HTML, JavaScript a v PHP. Tam je vážne tá jednoduchosť. Ale ohromné je že programuješ 13 jazykoch.. čo sa Vážne cení.

 

Ešte

by som mal záujem vyskúšať Javu pre mobilné zariadenia Android a ešte dajaký ten Mysql na databázu. Ja osobne by som chcel robiť všetko, lebo všetko ma aj baví. A neviem si predstaviť bežať vo firme a robiť 15 činností.. to by mi ani nohy nestačili. :d A ani za boha si neviem vybrať smer čo chcem robiť... ked ma všetko baví. 

 

:) 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pro C++ je pod windows nejlepší Visual Studio, ti řekne každej kdo nějakou dobu programuje

Pro linux je víc možností, ale tam bych sáhl po Qt Creatoru (jde i pod windows)

 

a Sublime nebo Geany NENÍ žádný IDE ale textový editor, stejně jako Notepad++ třeba

--

To práve hovoríš, že jediné programovanie ktorému sa venuješ je len vytváranie aplikácii, ktoré zvládne každý. Všade kde používaš Visual Studio je to hračka.

Súhlasím s Bloodmano, aj keď o D viem málo, ale videl som jak vyzerá.

Rozhodne pred cpp by som uprednostnil D.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...