Jump to content

ostatní Win 7 zatezuje win xp ne


1Kubad1

Recommended Posts

caute dostal jsem takovy napad mam win 7 a docela mi stezuje hry a sere me to chci treba tocit warcraft 3 a lagy jak krava tak me napadlo jestli by to neslo nak udelat na win xp protoze to je dokonale ale nemuzu preinstelovat notebook

Edited by Awesome
Označenie tématu
Link to comment
Share on other sites

Nevím jakou roli v tom hraje WIn 7 bebo XP :d Zajímalo by mě, jak jsi k tomu dospěl...

Dále si musíš uvědomit, že natáčení ať už čehokoliv je neskutečně náročný proces pro tvůj ntb a odvíjí se i to, v jakém rozlišení a nastavení grafiky tu danou hru hraješ. Vše se zároveň na sebe ovlivňuje... Na klasické kancelářském ntb si o nějakém natáčení můžeš nechat zdát...

Link to comment
Share on other sites

Aha, nevšiml jsem si, že chceš aj hraní natáčet. :d

 

Tady jsem si všiml fajných herních desktopů. :d

 

http://pocitace.aukr...ěnit >&order=pd

 

I kdyby sis koupil herní notebook, tak nikdy na hry nebude.

 

Toto mi prosím PMkou vysvětli. Herní notebooky nejsou na hry? Na nových noteboocích přece rozjedeš každou hru. Nevím, jak to natáčení.

Link to comment
Share on other sites

Toto mi prosím PMkou vysvětli. Herní notebooky nejsou na hry? Na nových noteboocích přece rozjedeš každou hru. Nevím, jak to natáčení.

Tady můžu více než souhlasit. Vlastním herní notebook a hry se na tom rozjedou stejně jako na tom stolním. Problém je akorát to, že je několikanásobně dražší než stolní PC a nedá se u spousta notebooků upgradovat do budoucna grafiku... Jinak s hraním her i s natáčením není žádný problém.

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

V první řadě se zamysli nad tím, že máš notebook. I kdyby sis koupil herní notebook, tak nikdy na hry nebude. Pokud chceš hrát hry a natáčet, tak si kup stolní pc.

Svätá pravda, ani alienware nieje na hry, všetko je to len reklamný ťah.

Link to comment
Share on other sites

Tady můžu více než souhlasit. Vlastním herní notebook a hry se na tom rozjedou stejně jako na tom stolním. Problém je akorát to, že je několikanásobně dražší než stolní PC a nedá se u spousta notebooků upgradovat do budoucna grafiku... Jinak s hraním her i s natáčením není žádný problém.

Jak už jsi řekl, problém je v pozdějším upgradování hw, ale musíš také brát v potaz to, že notebook se ti bude hůře chladit než stolní pc. A vezmi si, že na notebooku nikdy nenaměříš takový výkon jako na stolním pc.

Link to comment
Share on other sites

Herní notebook od toho kancelářského má jeden velký rozdíl. Má upravené a přizpůsobené chlazení tak, aby teploty vydržel. Píšu zde pánové z vlastní zkušenosti. Ať jsem hrál jakoukoliv náročnou hru a několik hodin, NIKDY SE NEPŘEHŘÁL! Hrál jsem podobné hry na neherním ntb, přehřál se... Vše je i o tom, jak se k ntb chováme a pečujeme. Já třeba mám chladící podložku, která tomu ještě pomůže. Mluvíte tu nesmysli, kdyby tímhle herní ntb trpěly, tak by se už ani neprodávali, kolik stížností by na sebe měli.

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Herní notebook od toho kancelářského má jeden velký rozdíl. Má upravené a přizpůsobené chlazení tak, aby teploty vydržel. Píšu zde pánové z vlastní zkušenosti. Ať jsem hrál jakoukoliv náročnou hru a několik hodin, NIKDY SE NEPŘEHŘÁL! Hrál jsem podobné hry na neherním ntb, přehřál se... Vše je i o tom, jak se k ntb chováme a pečujeme. Já třeba mám chladící podložku, která tomu ještě pomůže. Mluvíte tu nesmysli, kdyby tímhle herní ntb trpěly, tak by se už ani neprodávali, kolik stížností by na sebe měli.

Ano, to je pravda. Ale řekni kolik lidí si koupí k notebooku chladicí podložku? Kolik lidí notebook vyčistí? Také nikdo z nás zde nemůže vědět, kolik reklamací za den/týden/měsíc přijímají obchodníci, právě kvůli poruše notebooků.

Nicméně, větší výkon na notebooku mít nebudeš. A proč si kupovat za velkou cenu herní notebooku, když můžeš mít za poloviční cenu ani ne, stolní pc. Copak on bude s herním pc cestovat a natáčet hry v autě, v autobuse či snad v tramvaji? Notebook byl vymyšlen za účelem přenosné práce. Herní notebooky jsou už dle mého názoru reklamní klamy s pár vylepšeními.

Link to comment
Share on other sites

Já se s tebou o tom dál bavit nebudu, zvlášť s člověkem který herní ntb nevlastní a neví o čem mluví. Jsi proti herním notebookům? Fajn, ale v tom případě tu přestaň psát takové nesmysli a nepotvrzené a neodzkoušené informace. Děkuji a přeji ti hezký den.

 

PS: Přestaň tu dělat OT :)

Link to comment
Share on other sites

Já se s tebou o tom dál bavit nebudu, zvlášť s člověkem který herní ntb nevlastní a neví o čem mluví. Jsi proti herním notebookům? Fajn, ale v tom případě tu přestaň psát takové nesmysli a nepotvrzené a neodzkoušené informace. Děkuji a přeji ti hezký den.

 

PS: Přestaň tu dělat OT :)

Toto se mezi OT nepočítá, jelikož je to k tématu o notebooku.

Je pravda, že herní notebook nevlastním. Mám pouze základní MSI, 2-jádro, 4gb ram a 1gb grafika.

je možné že chlazení je u některých dražších modelů vyřešené, ale výkon nikdy větší mít nebude, než stolní pc.

Link to comment
Share on other sites

S týmto musím len a len súhlasiť s Petr Hnátek .. sám si teraz idem kupovať počítač do 1200€ a vyberal som si Notebook alebo Stolný PC ale pravdaže že vyhral stolný PC pretože do 1200€ by som tak výkonný ntb nezohnal ako si sám vyskladám dobrý,kvalitný herný stolný počítač na ktorom rozbehám hádam všetký hry ktoré budem chcieť ;) + si môžem na stolnom PC nataktovať procesor .. na ntb ? no neviem muselo by byť riadne dobre chladenie .. aj grafiky môžem dať do slide-u alebo aj vymeniť po čase .. pokiaľ uživateľ neprenáša stále ntb a ide kupovať nový počítač radím isto stolný počítač.

 

// dodatok .. do 1200€ keby kúpim stolný PC a notebook a zapnem hru napr GTA IV bolo by to pekne poznať na FPS .. pretože ntb nedosiahne také veľké FPS ako stolný PC ( všetko na maximum ako sa len dá :) )

Link to comment
Share on other sites

Toto se mezi OT nepočítá, jelikož je to k tématu o notebooku.

Je pravda, že herní notebook nevlastním. Mám pouze základní MSI, 2-jádro, 4gb ram a 1gb grafika.

je možné že chlazení je u některých dražších modelů vyřešené, ale výkon nikdy větší mít nebude, než stolní pc.

Všechno je OT, jelikož on chce poradit dostat do PC XP, aniž by musel "preinstelovat notebook". Což nevím, co tím myslí, nikdy jsem notebook "nepreinteloval".

 

S týmto musím len a len súhlasiť s Petr Hnátek .. sám si teraz idem kupovať počítač do 1200€ a vyberal som si Notebook alebo Stolný PC ale pravdaže že vyhral stolný PC pretože do 1200€ by som tak výkonný ntb nezohnal ako si sám vyskladám dobrý,kvalitný herný stolný počítač na ktorom rozbehám hádam všetký hry ktoré budem chcieť ;) + si môžem na stolnom PC nataktovať procesor .. na ntb ? no neviem muselo by byť riadne dobre chladenie .. aj grafiky môžem dať do slide-u alebo aj vymeniť po čase .. pokiaľ uživateľ neprenáša stále ntb a ide kupovať nový počítač radím isto stolný počítač.

 

// dodatok .. do 1200€ keby kúpim stolný PC a notebook a zapnem hru napr GTA IV bolo by to pekne poznať na FPS .. pretože ntb nedosiahne také veľké FPS a

 

Tak jasné, že stolní PC je prostě lepší, proč lidé asi tak kupovaly stolní velké krávy, kdyby mohly mít mnohem menší přenosný? To že notebook není na hry jsou prostě jen blbý kecy. Na nových noteboocích rozjedeš určitě také všechny nové hry. A s chlazením problém není, když znáš pojem "chladící podložka", kvalitní podložkou snížíš teplotu procesoru až o 80%.

 

 

:-)

 

Opravdu je nutné vyjádřit tvůj za břichosepopadající smích? :d

Link to comment
Share on other sites

Toto se mezi OT nepočítá, jelikož je to k tématu o notebooku.

Je pravda, že herní notebook nevlastním. Mám pouze základní MSI, 2-jádro, 4gb ram a 1gb grafika.

je možné že chlazení je u některých dražších modelů vyřešené, ale výkon nikdy větší mít nebude, než stolní pc.

Já jsem nikde nepsal, že herní notebook je výkonnější než stolní počítač. To ty tu furt píšeš, jako kdybych tohle řešil. Já ti tu pane jenom reaguji na ten žvást, že na herním ntb si nic nezahraješ, natož aby mohl natáčet. Je to žvást a ty to víš, jenom jsi takovej kr*pl a nechceš to buď přiznat nebo pochopit. Důvod proč já tě mám všude v ignoru je přesně tenhle tvůj zakomplexovanej názor, kdy si něco usmyslíš a ostatní jsou pro tebe jen vítr...

 

Hau, domluvil jsem. Ušetři mě prosím tvé reakce a další OT, který jsi tu začal. Bye.

Link to comment
Share on other sites

Urcite nikdo nevyvraci, ze na ntb nove hry nerozjedes na dobry nastaveni grafiky. O tom co znamena pojem herni notebook je spousta clanku a dokonce i cesky. Vzdycky tu bude tabor pro a proti a je zbytecny se nad tim dohadovat, kazdej si musi rozmyslet svoji hlavou. Viz http://objevit.cz/herni-notebooky-to-je-jen-mytus-ktery-ve-skutecnosti-neexistuje-t3559

Link to comment
Share on other sites

Nevím jakou roli v tom hraje WIn 7 bebo XP :d Zajímalo by mě, jak jsi k tomu dospěl...

Dále si musíš uvědomit, že natáčení ať už čehokoliv je neskutečně náročný proces pro tvůj ntb a odvíjí se i to, v jakém rozlišení a nastavení grafiky tu danou hru hraješ. Vše se zároveň na sebe ovlivňuje... Na klasické kancelářském ntb si o nějakém natáčení můžeš nechat zdát...

vis kdyz se podivas treba na muj stary pc tam muzu tocit star wars jedi knight acadermy a tu ne
Link to comment
Share on other sites

A s chlazením problém není, když znáš pojem "chladící podložka", kvalitní podložkou snížíš teplotu procesoru až o 80%.

 

V skutočnosti je to zhruba 2,5%, chladiaca podložka je skôr na to aby ti ntb nepálil na nohách, výraznejšia zmena je skôr v prípade že vetrák fúka priamo pod ntb takže bez chladiacej podložky sa teplo neodvádza ale zostáva no ale toto sa dá rýchlo a hlavne veľmi lacno obísť aj bez chladiacej podložky. Trocha testov? Prečo nie, len neviem či sa to niekomu bude chcieť čítať:

 

Výsledky

 

V úvodnom teste sme použili notebook bez podložky na stole, na ktorý sme potiahli kobercový povrch. Ten je ideálny na zhromažďovanie tepla, takže dobre imituje ľudské nohy, gauč, posteľ, kde sa typicky pracuje s notebookom a môže tu dôjsť k prehrievaniu. Teplota stola bola pred meraním 26,4 °C. Teplota pri výduchu ventilátora notebooku v pohotovostnom režime bola 36,4 °C. V takomto režime sa teplota prvého jadra CPU pohybovala na úrovni 44 ÷ 56 °C (min. ÷ max.), teplota druhého jadra bola 49 ÷ 60 °C, teplota pevného disku 32 °C. V 90 % Heat Up Phase sme zaznamenali teplotu na prvom jadre 75 °C, na druhom 81 °C. Počas prvých piatich cyklov, keď CPU v prípade testu Cool Down pracuje na 100 %, sa teplota pri výduchu ventilátora zvyšovala postupne z pôvodných 36,4 °C až na 40,4 °C. Nijaký dramatický nárast. A teraz nasadzujeme podložku. Zapájame, obrovský 25 cm ventilátor púšťame na plných 850 ot./min a celý postup opakujeme. Na úvod necháme notebook na 15 minút v pohotovostnom režime na podložke a prvý výsledok sa ihneď dostavuje – teplota pri výduchu notebooku klesla z 36,4 °C na 27,3 °C, čo je výrazné ochladenie. Jadrá CPU sú však prakticky v rovnakých teplotách, akoby sme chladiacu podložku nepoužili – 42 ÷ 54 °C, prípadne 47 ÷ 56 °C, čo je priemerný pokles iba o 5 % v porovnaní s nepoužitím chladiacej podložky. Teda nič extra. Púšťame teda Heat Up Phase a v stave 90 % opäť zaznamenáme teploty: 75 °C v prvom jadre, 80 °C v druhom jadre. To znamená priemerný pokles teplôt v oboch procesoroch iba o 0,65 % v porovnaní s prípadom, keď sme nepoužili podložku. Prakticky nulový efekt. Zaznamenávame aj teploty na výduchu ventilátora počas prvých piatich cyklov testu Cool Down, keď procesor pracuje naplno – pohybujú sa od pôvodných 27,3 °C až do 29,2 °C, čo je v porovnaní s maximom 40,4 °C pri nepoužití podložky už pekný rozdiel. Je to stále však vonkajšia teplota pri výduchu, nie skutočná teplota jadier CPU, tá zostala nezmenená. Takže teraz to najdôležitejšie. Porovnali sme priemerné odchýlky s maximálnou možnou pracovnou teplotou procesora (TJMax) počas záťažových testov v prípade, že sme chladiacu podložku nepoužili a následne použili. V reči čísel by sme mohli hovoriť o priemernom zlepšení o 1,1195 °C na jedno jadro v prípade použitia chladiacej podložky. V absolútnom vyjadrení je výsledok jasný – chladiaca podložka zlepšila pracovné teploty vnútri jadier za identických podmienok ako bez použitia podložky iba o 2,5 %.

Link to comment
Share on other sites

Já tedy na notebooku nedělám nic pro něho náročného. Chladící podložku taky nepoužívám, moje informace ohledně podložek beru z alzy a komentářů spokojených uživatelů. Článek pěkný. ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...