Jump to content

pomoc Ako odinštalujem Debian?


LukikeX

Recommended Posts

Zdravím,

 

nainštaloval som si Debian, bohužiaľ Linuxová verzia, len prikazový riadok tam mám a nie plochu, chcem tam dať Debian Graphic, lenže som sa sekol a dal som tam omilom len Install a nie Graphic Install pri inštalácíi, prosím, poradíte mi, ako Debian odinštalovať?

 

Dakujem :)

Link to comment
Share on other sites

Ach jo.

Pochop že Debian je linux,ať je v příkazové řádce,a nebo s grafickým rozhraní.Žádná jiná než linuxová verze Debianu neexistuje :d :D :d :D

 

A k tomu odinstalování. Odinstalovat v tomhle smyslu slova to nejde. Musíš naformátovat disk na kterém ten systém je, a potom obnovit ten zavaděč kde si vybíráš systémy, aby se tam debian už nezobrazoval.

 

Ale myslím si že grafické rozhraní jde doinstalovat i pomocí konzolového režimu. Pohledej na netu a najdeš to si myslím ;)

 

//Edit : koukám že freddyk ti ten příkaz na nainstalování grafickýho prostředí už napsal ;)

Link to comment
Share on other sites

Doporučoval by som K Desktop Enviroment(KDE). GNOME je viacmenej iba fix pre X Window Bohužiaľ aby si rozbehol desktop musíš reinštalovať distribúciu.

 

VPS musí mít grafickou jednotku

 

Logické :d

Link to comment
Share on other sites

Cpát na VPS grafický prostředí je zvrhlost...

 

Neviem ale písal tu niekto že by to inštaloval pre server? Kľudne to môže byť domáci počítač.

Link to comment
Share on other sites

P.S. který blbec by instaloval debian na domácí PC :d

 

Tisíce ľudí :) Istý čas som ho mal aj ja :)

Linux ano, debian ne ;)

 

Debian & Ubuntu majú prakticky rovnaký core... Neni to jedno? :d

Link to comment
Share on other sites

Toreto : Určitě bych instalovat linux na VPS který nebude sloužit jako server... to je jako kdybych řekl, že že budu hrat online game bez internetu

 

Forseツ : a k čemu ti je VNC? však všechno zvládneš přes SSH/SFTP a nemusíš tam cpát žádný grafický prostředí.. to si tam rovnou dej windows

 

"Linux ano, debian ne" .. a debian je co tim pádem?

debian má řekněme "originální jádro", ale ubuntu ho má upravený hlavně kvůli prostředí/app a aby to bylo více uživatelsky přívětivý a tím se nezaměřuje hlavně pro servery

Link to comment
Share on other sites

Toreto : Určitě bych instalovat linux na VPS který nebude sloužit jako server... to je jako kdybych řekl, že že budu hrat online game bez internetu

 

By si sa divil kto všetko používa Linux ako domáci PC. Je rýchlejši a stabilnejší ako Windows. 'Žere' menej hádam z haždého HW. A hlavne je zadarmo :klidek:. Ak vieš plne nahradíš kompatibilitu.

Link to comment
Share on other sites

Toreto : Určitě bych instalovat linux na VPS který nebude sloužit jako server... to je jako kdybych řekl, že že budu hrat online game bez internetu

 

By si sa divil kto všetko používa Linux ako domáci PC. Je rýchlejši a stabilnejší ako Windows. 'Žere' menej hádam z haždého HW. A hlavne je zadarmo :klidek:. Ak vieš plne nahradíš kompatibilitu.

Já se bavim o VPS, nikoli o domácím PC... a každej systém má +/- a to, že si dám linux ještě neznamená, že všechno je lepší, jde hlavně o to, co plánuješ dělat na systému

Link to comment
Share on other sites

Problém je že autor topicu neuvedl jestli jde o VPS nebo o domácí PC ;)

 

a k tomu že debian na domácím PC nikdo nevyužívá -> práve píšu z debianu squeeze ;)

Link to comment
Share on other sites

Problém je že autor topicu neuvedl jestli jde o VPS nebo o domácí PC ;)

 

a k tomu že debian na domácím PC nikdo nevyužívá -> práve píšu z debianu squeeze ;)

 

Ja to nemám ani na VPS ani na počítači, na dedikovanom servery, ktorý mám dočastne v izbe :d ak by to naformátovanie išlo, tak by som chcel premazať celý pevný disk a ešte raz nainštalovať, ja len chcem aby to išlo takto:

http://www.img.net-core.eu/subdom/img/files/hkd2wajfo9bo6twffsps.jpg

 

mne sa tam tá plocha ani nič nezobrazuje, proste pri štarte len ten príkazový riadok, nič iné, ja to chcem mať tak, ako je to na obrázku...

 

a to "apt-get install gnome" , to mi nainštaluje ten debian tak, ako je na obrázku?

Link to comment
Share on other sites

jestli to chceš formátovat jen kvůi tomu že tam máš konzoli, tak to nědělej. Stačí nahodit komp, a do příkazové řádky napsat: sudo apt-get install gnome

pak se tě to zeptá na heslo. Napíšeš ho tam, a pak si cca 20 minut počkáš než se to nainstaluje ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...