Jump to content

pomoc [POMOC] Vysvětlení OS


VoDnIk168

Recommended Posts

No nevim to vysvetlit ale řeknu ti to takhle 64 bit je samozřejmě lepší např nějaký programy se ti pouštěj o 5-6 sec rychlejc je to neco s ctenim registru po bitech no skus wikinu tam to nak bude :) ale na 64 bit zase nerozjedes tolik her programu vecina je na 32 ale uz to all de na 64 akze se nemusis bat :)

Link to comment
Share on other sites

No nevim to vysvetlit ale řeknu ti to takhle 64 bit je samozřejmě lepší např nějaký programy se ti pouštěj o 5-6 sec rychlejc je to neco s ctenim registru po bitech no skus wikinu tam to nak bude :) ale na 64 bit zase nerozjedes tolik her programu vecina je na 32 ale uz to all de na 64 akze se nemusis bat :)

jj diky chapu

čau stejně jako _Benny_ přemejšlim že si koupim windows 7 a potřeboval bych vědět jakej je rozdíl mezi 32Bitovim a 64bitovim jako co to vlastně je a co je lepší díky ;)
takže když mam RAM 6MB tak je lepší 32bitovej?
Link to comment
Share on other sites

Takhle ti to vysvětlím:

 

32 bit: Nejvíce utáhne 3,25 gb ram nebo 4 gb MAX proste když tam dáš víc tak ten pc OS stím nebude pracovat jen stím co ma určeno to je cca 3,25 gb nebo 4 gb samozřejmě je pomalejší než 64 bit.

 

 

64 bit: Tam když máš 6 gb RAM tak ti to využije all ram prostě si jich všímá tam to de nák do 128 gb cca tipuju.Samozřejmě rychlejší.

Link to comment
Share on other sites

Pokud mas 6GB RAM tak by byl vhodny 64bit pro plne vyuziti pameti.

Ale na 64bit si stezuje hodne lidi,ze pry prinesl vice nevyhod nez vyhod oproti 32 bitu.

Link to comment
Share on other sites

Pokud mas 6GB RAM tak by byl vhodny 64bit pro plne vyuziti pameti.

Ale na 64bit si stezuje hodne lidi,ze pry prinesl vice nevyhod nez vyhod oproti 32 bitu.

V životě sem nikoho neslyšel si stěžovat na x64 Win 7...

 

Pro Vodníka: http://windows.microsoft.com/cs-CZ/wind ... -questions

Link to comment
Share on other sites

Pokud mas 6GB RAM tak by byl vhodny 64bit pro plne vyuziti pameti.

Ale na 64bit si stezuje hodne lidi,ze pry prinesl vice nevyhod nez vyhod oproti 32 bitu.

V životě sem nikoho neslyšel si stěžovat na x64 Win 7...

 

Pro Vodníka: http://windows.microsoft.com/cs-CZ/windows7/32-bit-and-64-bit-Windows-frequently-asked-questions

 

no jasne ten kdo ma 64bit uz od zacatku ne,ale kdyz presli z 32bitu na 64bit tak si uplne stezovali..

Link to comment
Share on other sites

Pokud mas 6GB RAM tak by byl vhodny 64bit pro plne vyuziti pameti.

Ale na 64bit si stezuje hodne lidi,ze pry prinesl vice nevyhod nez vyhod oproti 32 bitu.

V životě sem nikoho neslyšel si stěžovat na x64 Win 7...

 

Pro Vodníka: http://windows.microsoft.com/cs-CZ/windows7/32-bit-and-64-bit-Windows-frequently-asked-questions

 

no jasne ten kdo ma 64bit uz od zacatku ne,ale kdyz presli z 32bitu na 64bit tak si uplne stezovali..

 

to je pravda.

Musim odznova instalovat ba aj stahovat drivery a vsetko v 64 bit mode..

Link to comment
Share on other sites

x64 dokaze alokovat max. 124GB RAM a vie spracovat sucasne 64 bitov.

x32 dokaze alokovat max 3.6GB RAM a vie spracovat sucasne 32 bitov.

 

Tak ze ak ti CPU podporuje x64 a mas aspon 2GB RAM tak ti doporucujem x64.

 

PS: Stiahni si win 7 x64 ultimate a ten si stahuje vsetky drivery sam.

Link to comment
Share on other sites

Pokud mas 6GB RAM tak by byl vhodny 64bit pro plne vyuziti pameti.

Ale na 64bit si stezuje hodne lidi,ze pry prinesl vice nevyhod nez vyhod oproti 32 bitu.

lol, jaký nevýhody?

Ja som mal 64 bitový a už nikdy viac. Konečne som si ho preinštaloval. Nešlo mi toľko programov... toľko hier... a teraz mi všetko ide bez problémov. 32bit 4ever

Link to comment
Share on other sites

Pokud mas 6GB RAM tak by byl vhodny 64bit pro plne vyuziti pameti.

Ale na 64bit si stezuje hodne lidi,ze pry prinesl vice nevyhod nez vyhod oproti 32 bitu.

lol, jaký nevýhody?

Ja som mal 64 bitový a už nikdy viac. Konečne som si ho preinštaloval. Nešlo mi toľko programov... toľko hier... a teraz mi všetko ide bez problémov. 32bit 4ever

loooool, ktere hry/programy ti nejely ? To si poslechnu :d

Link to comment
Share on other sites

Pokud mas 6GB RAM tak by byl vhodny 64bit pro plne vyuziti pameti.

Ale na 64bit si stezuje hodne lidi,ze pry prinesl vice nevyhod nez vyhod oproti 32 bitu.

lol, jaký nevýhody?

Ja som mal 64 bitový a už nikdy viac. Konečne som si ho preinštaloval. Nešlo mi toľko programov... toľko hier... a teraz mi všetko ide bez problémov. 32bit 4ever

loooool, ktere hry/programy ti nejely ? To si poslechnu :d

lol si myslíš že si to budem pametať ? mal som ho pred viac ako rokom...

Link to comment
Share on other sites

Pokud mas 6GB RAM tak by byl vhodny 64bit pro plne vyuziti pameti.

Ale na 64bit si stezuje hodne lidi,ze pry prinesl vice nevyhod nez vyhod oproti 32 bitu.

lol, jaký nevýhody?

Ja som mal 64 bitový a už nikdy viac. Konečne som si ho preinštaloval. Nešlo mi toľko programov... toľko hier... a teraz mi všetko ide bez problémov. 32bit 4ever

loooool, ktere hry/programy ti nejely ? To si poslechnu :d

 

super Mario

Tetris

Pacman

Zork III

:d

Link to comment
Share on other sites

Spomínam si na jeden názov

Amnesia

 

ono asi zalezi i na pc, bo kamos mel win 7 32bit a ja taky...

jemu skoro nic neslo kvuli kompatibilite a me slo vsecko,i to co jemu neslo

Link to comment
Share on other sites

Ona to tak není úplně pravda, že na x64 je všechno rychlejší. Něco dokonce běží rychleji na x86 a na x64 dokonce něco nejede vůbec ať už starší hry nebo programy.

 

Takže moje rada by byla, pokud máš více jak 4GB RAM a nutně potřebuješ a využíváš celou pamět, tak si dej x64. Jinak si nech x86, i když máš 4GB (sice se ošidíš o nějakých 0.85GB, ale o ty nervy to stojí a je to zanedbatelný celkem)

Samozřejmě pokud máš více (třeba 6GB+), tak je dobrý si dát x64, ale je otázka, zda vůbec dokážeš využít i těch 3.25GB.

 

Pokud se rozhodneš za každou cenu pro x64 platformu, tak počitej s následujícím:

1) veškeré programy (i systém) alokuje více paměti (zhruba o 5-35% většinou)

2) je ideální používat programy pro x64 platformu

3) nutno použít ovladače pro x64

4) některé programy nebo hry (hlavně starší a na x86) nepůjdou spustit

5) programu pro x64 není mnoho, jsou to hlavně ty nejvíce používané nebo komplexnější aplikace

6) podlě mě je nesmysl míchat do systému x86 a x64 aplikace, sice to je možný, ale není nad to mít v systému pouze jednu variantu (jako je u x86)

 

To je snad tušim vše, ale málo toho není.. krom toho za nějaký čas to bude nutný, protože se veškeré aplikace neustále ve využití paměti zvedají a x86 s jejím 3.25GB RAM je pouze pro běžný používání a brzo to nebude stačit

Link to comment
Share on other sites

Ježiš 32bit je lepší a stejně by jeho komp neroztáhl 64bit když ani nezná rozdíl mezi GB a MB a už vubec mezi HDD A RAM ... V každém případě já mam Windows XP a sem spokojenej ...

 

PS: Píše te tu blbosti ten píše že to táhne na hdd 124GB ten zase že má RAM 4 Mb dokonce :d :D mb :d :D bože ...

Link to comment
Share on other sites

Ona to tak není úplně pravda, že na x64 je všechno rychlejší. Něco dokonce běží rychleji na x86 a na x64 dokonce něco nejede vůbec ať už starší hry nebo programy.

 

Takže moje rada by byla, pokud máš více jak 4GB RAM a nutně potřebuješ a využíváš celou pamět, tak si dej x64. Jinak si nech x86, i když máš 4GB (sice se ošidíš o nějakých 0.85GB, ale o ty nervy to stojí a je to zanedbatelný celkem)

Samozřejmě pokud máš více (třeba 6GB+), tak je dobrý si dát x64, ale je otázka, zda vůbec dokážeš využít i těch 3.25GB.

 

Pokud se rozhodneš za každou cenu pro x64 platformu, tak počitej s následujícím:

1) veškeré programy (i systém) alokuje více paměti (zhruba o 5-35% většinou)

2) je ideální používat programy pro x64 platformu

3) nutno použít ovladače pro x64

4) některé programy nebo hry (hlavně starší a na x86) nepůjdou spustit

5) programu pro x64 není mnoho, jsou to hlavně ty nejvíce používané nebo komplexnější aplikace

6) podlě mě je nesmysl míchat do systému x86 a x64 aplikace, sice to je možný, ale není nad to mít v systému pouze jednu variantu (jako je u x86)

 

To je snad tušim vše, ale málo toho není.. krom toho za nějaký čas to bude nutný, protože se veškeré aplikace neustále ve využití paměti zvedají a x86 s jejím 3.25GB RAM je pouze pro běžný používání a brzo to nebude stačit

 

Meleš s odpuštěnim sr*ačky

 

Programy, které opravdu nespustíš na x64 kvůli x64 sou opravdu staré (jako např zmíněny packman, bomberman atd...) všechno ostatní se spustit dá a to snadno. Pokud je se staršíma hrama problém stačí nastavit správně zpětnou kompatibilitu...

 

S ovladašema pro x64 není žádný problém (za předpokladu Windows Vista a vyšší), pokud teda nechceš do systému dostat prehistorickou tiskárnu a podobně. Tam už ale bývá problém spíše s kompatibilitou OS...

 

Programů pro x64 opravdu není mnoho. Ale to proto, že nejsou potřeba. Logicky, když je x64 novější a výkonnější než x86 tak pod ním běží i všechny ostatní programy (až na výše zmíněné opravdu hooodně staré vyjímky...)

 

Výsledek: Máš procesor s x64 architekturou a víc než 3GB RAM? poříď si x64 není nad čím přemýšlet...

 

PS: Jak můžeš někomu kdo má 6GB RAM "radit" aby se pořídil x86, protože ty 3GB nevyužije... Si děláš srandu ne?

Link to comment
Share on other sites

1) však jsem mluvil o starých app/hrách, nejspíš neumíš číst.. kdysi jsem už párkrát dostal du ruky pár app, který prostě na x64 hodila err, takže vim o čem mluvim

 

2) co se týká ovladačů, tak jsem říkál, že na x64 systém je nutné nebo aspoň doporučené použít x64 ovladač (pokud ti to vůbec dovolí použít ovladač na x86)

 

3) počtu programů na x64 je málo, takže mě jen opakuješ... krom toho někteří výrobci app program skompilujou jako x64, i když se to potom chová jak x86 (ale uváděj to jako x64) = lžou

 

Znova opakuju, že pokud máš víc jak 3GB RAM, tak se zamysli, jestli opravdu využiješ víc jak 3GB... když máš 4GB, tak kolikrát opravdu není nutné nahazovat x64 systém, jen kvůli nějaký 0.75GB paměti, pokud nedokážeš využít ani ty 3GB

 

- Nedělám si srandu...pokud má někdo 6GB už při zakoupení PC/NTB, tak je otázka, jestli dokáže využít tolik paměti... běžnej uživatel co používá výhradně internet/chat apod., tak stěží využije víc jak 2GB (ani to ne), tady je zbytečný použít x64 systém

- Samozřejmě pokud máš 4GB a dokoupíš si další 2+ (6GB+), tak logicky nejspíš potřebuješ tolik, takže x64 je jasná volba

- Pokud si grafik nebo pracuješ s videm nebo s čímkoli, co sežere hodně paměti, že máš sotva 500MB volný, tak opět x64 je jasná volba (pokud máš víc, jak 3.25GB)... tady je ale nutný dokoupit aspoň další 2GB

 

Hlavně jde o to, že systém se chová stabilněji a rychleji na x86 než na x64 a tohle vim z vlastní zkušenosti, na x86 jsem kolikrát neměl vůbec problém a vše bylo rychlí, najednou nahodim x64 a po nějakým čase je to takový "líný" a semtam mi to spadlo z nepochopitelného důvodu

 

PS: osobně mám na PC 4GB a x64, protože poslední rok využiju všechno a kolikrát mi to ještě hlásí, že mám málo paměti (budu muset dokoupit)... ale dříve jsem měl x86 i na 4GB RAM, protože jsem nevyužil ani ty 3GB

Link to comment
Share on other sites

3) počtu programů na x64 je málo, takže mě jen opakuješ... krom toho někteří výrobci app program skompilujou jako x64, i když se to potom chová jak x86 (ale uváděj to jako x64) = lžou

Promiň, ale z tvého minulého příspěvku to vyznělo skoro tak, alespoň teda pro mě, že aplikací spustitelných pod x64 je míň než těch pod x86...

 

Co se ale týká těch RAM tak s tebou prostě nesouhlasim. Jestli má někdo 4GB RAM a víc a procesor podporuje x64, tak je prostě podle mě hloupej, že použije OS co s tim neumí pracovat...To je jak mít Windows 2000, dvoujádrovej procesor a řikat, že druhý jádro stejně nevyužiješ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...