Jump to content

Seznam návodů (2011) (Staré návody ! ! !)


Petr

Recommended Posts

Zdravím,

je tu sice pár seznamů návodů, já se však rozhodl napsat další, kde budou shromážděny všechny teoretické. Seznam je rozdělen zatím na 2 levely podle obtížnosti, v budoucnu přidám 3. level.

 

Teoretické návody:

Level 1 - Vhodné pro nováčky:

Použití PAWNA - Avest (Kuřecí řízek) » Seznámení s callbacky a funkcemi

Základy PAWN - PeTr_AP] » Popis základních věcí, se kterými se v jazyku PAWN budete setkávat

ffredykova výuka - ffredyk » nádherně sepsaný seriál návodů, pokud začínáte s PAWN, doporučuji přečíst.

Jak správně "závorkovat" - PeTr_AP] » Pokud nevíte, kde použít { a }, tento návod je přímo pro Vás.

Používáme mozek a wiki - PeTr_AP] » tento návod by Vás měl naučit u pawn myslet.

Ideme na PAWN logicky - QWER » podobná tématika jako návod nad ním

Datové typy promenných - XmEn (David)

 

Level 2 - Už to trochu chápeme:

Jak vytvořit NPC - StarsCream » pokud chce bóty na server, není lepšího návodu než co je tu.

Jak zabranit prohazovani akci v pickupech - ATomas » Někdy se stává, že se ty akce prohazují, tu máte řešení

Return - PeTr_AP] » Popis, co to return je + příklady, využití

Vytváření, otevírání psaní do ..... souborů - Mort » dobře popsané základní funkce pro práce se soubory

Optimalizace cyklu for - PeTr_AP] » Zrychlí průběh kódu a odlehčí Vám Váš mód

Jak odlehcit mod a optimalizovat streamery - ATomas » to samé co návod nad ním, akorát optimalizací něčeho jiného

Timer a jeho plné využitie - QWER » Pěkný a obshálý návod na timer

Pracujeme s pripojeným hráčo - QWER » Redukování zbytečných podmínek s funkcí IsPlayerConnected

Redukujeme počet podmínek - PeTr_AP] » Návod na stejné téma, jako předchozí, akorát je zamířen na všechny podmínky

Vozidla - David » vše co potřebujete vědět k vozidlům najdete právě zde

Format - David » Podrobný popis této funkce

Boolean - XmEn (David) » Vysvětlení + popsání tohoto datového typu

PVar - [bJ]Boban88

 

 

Není dokončeno, pokud víte o návodech, které by tu neměli chybět, posílejte odkazy přes PM nebo tady do odpovědi na téma. Spam bude mazán.

Doufám, že toto někomu pomůže, připíchnu to v sekci "Návody"

Link to comment
Share on other sites

Proč je "Jak vytvořit NPC" až level 2? Já to podle toho návodu zvládnul perfektně i bez ovládání zbytku. Stačilo zkopírovat to a tohle a bylo to :d :thumbup:

 

Asi kvuli tomu ze vetsina lidi s tim ma problem :v:

Link to comment
Share on other sites

Proč je "Jak vytvořit NPC" až level 2? Já to podle toho návodu zvládnul perfektně i bez ovládání zbytku. Stačilo zkopírovat to a tohle a bylo to :d :thumbup:

Asi kvuli tomu ze vetsina lidi s tim ma problem :v:

To je tím že si neumí přečíst celý návod, né tím že je to složitý.

 

edit: Jinak děkuju za přidání TuTu na vozidla, ještě by se tam hodil návod na format :arrow: viewtopic.php?f=8&t=13134

Link to comment
Share on other sites

Proč je "Jak vytvořit NPC" až level 2? Já to podle toho návodu zvládnul perfektně i bez ovládání zbytku. Stačilo zkopírovat to a tohle a bylo to :d :thumbup:

 

Návody 1. levelu seznámují se se syntaxí, základy pawn apod.

Návody 2. levelu už tvoří nebo optimalizují konkrétní případy

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Stejně nepochopím proč byl můj seznam návodů přesunut do Locknuto.

Udělali jste snad to samé s Daffyho seznamem (

viewtopic.php?f=8&t=703)? Ne, jen můj topic to odsere. BTW: Mně se můj zdál mnohem více přehledný. Nevím jak vám.

 

Ono ale stačí číst co jsem psal:

já se však rozhodl napsat další, kde budou shromážděny všechny teoretické

Ten Daffyho je dobrý tak na to, že si ze všech návodů tam může každý nepawner sestavit "vlastní" mód, jsou v něm návody typu "Okopíruj si mě". No a tady na fóru je plno návodů, ze kterých se dá pawn docela dobře pochopit. Proto jsem udělal tento seznam, aby se ti, kteří o ně mají zájem nemuseli zabývat vyhledáváním a rovnou mohli studovat. Ke každému návodu jsem také přidal popisek, aby zhruba věděli, o čem návod je a nemuseli kvůli tomu každý rozklikávat. O tvém seznamu nevím, nepamatuji si, že bych ho viděl a také nevím, proč byl přesunut. Nechápu ale proč to řešíš v tomto tématu místo toho, aby jsi napsal moderátorům.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Nechápu proč tu furt dáváte ten ffredyuv návod když už to neexistuje ;-) :zachod: :prdel:

Tak asi protoze to bylo napsano v cervenci a dneska je zari probud se ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

naco je tento návod kdyš stejnak nato kliknu a jsem na halvní strance ? jak se stoho mám něco naučit sakra totok není normalní jsem začátečník a chci se učit pawno abych si časem mohl udělat vlastní gamemode a kde se učit pawno jinde neš zde ale kdyš nato kliknu jsem na hlavní strance

Link to comment
Share on other sites

tak proč totu tale je ? já se chci naučit pawno od začátku od základu ale není kde chci si udělat vlastní gamemode kdyš nikdo není ochoten mi ten gamemode udělat z peníze tak se to musím naučit a udělat sám

Link to comment
Share on other sites

tak prehľadávaj kategóriu návody a používaj k tomu aj wiki.sa-mp.com..tieto linky síce nefungujú ale návody by tu mali byť len si ich musíš pohľadať

Link to comment
Share on other sites

Ty navody tu jsou. A jestli se to chces tak hrozne naucit, tak trochu toho usili ti neuskodi... Staci si zkopirovat nazvy a mas to najete hned. Zacni trosku myslet logicky a ne tu hned hulakat! Tohle je neco navic pro vas, co udelali uzivatele fora! Tak si toho vaz, protoze zadny oficialni seznam tu neni. Takze hledej, vsechno tu je!

 

PS: Je hrozny, jak deti potrebuji mit vse u huby a kdyz nemaji, hned musi hulakat... Neskutecny.

Link to comment
Share on other sites

promin ale kdyš totu už jednou je tak by to mělo fungovat a neže to nejede a kdyš to nejede tak byto měli smazat a udělat novej odtoho tatok stranka je aby se lidi nováčcy naučili pawno nebo snad ne ?

Link to comment
Share on other sites

promin ale kdyš totu už jednou je tak by to mělo fungovat a neže to nejede a kdyš to nejede tak byto měli smazat a udělat novej odtoho tatok stranka je aby se lidi nováčcy naučili pawno nebo snad ne ?

 

Takže ja už tu som zaregistrovaný 5 a pol roka a nesmiem sem chodiť lebo viem pawno?? Tie linky nefungujú z dôvodu prechodu na iný systém na akom bol ten topic písaný, môžeš to maximálne použiť tak že si to vyhľadáš podľa názvu pretože tie témata tu existujú, ale to by si musel mať menšiu hubu a viac robiť, píšem ti to už ako druhý človek. Táto stránka nie je vôbec zacielená na nováčikov v pawne. Je zacielená na pawno celkovo ale aj iné programovacie/kódovoacie jazyky..je to IT fórum

Link to comment
Share on other sites

Lock - psaní do starého tématu + demence

Uživatel varován!

 

Kde je napsaný, že ti všechno musí přijít předchystaný až před hubu?

 

TY se chceš něco naučit, tak musíš TY něco pro to udělat, ne někdo jinej. Návodů na netu je plná prdel

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...