Jump to content

software Linux vytížení procesrou při zamčené obrazovce


Hip

Recommended Posts

  • Globální moderátor

Ahoj,

čistím si hlavu od "compile error" a "cannot resolve dependency" a tak potřebuju přemýšlet na chvíli nad něčím jiným:

Nemá někdo tušení, proč při zamčené obrazovce na linuxu je na cca 75% vytížené jedno jádro cpu? Po přihlášení se vrátí do normálu, viz screen.

 

$ uname -a                      
Linux kali 6.3.0-kali1-amd64 #1 SMP PREEMPT_DYNAMIC Debian 6.3.7-1kali1 (2023-06-29) x86_64 GNU/Linux

 

image.thumb.png.538582f594cc7746bb78b77a1124e9f0.png

Link to comment
Share on other sites

On 22. 9. 2023 at 3:22, Hip said:

Ahoj,

čistím si hlavu od "compile error" a "cannot resolve dependency" a tak potřebuju přemýšlet na chvíli nad něčím jiným:

Nemá někdo tušení, proč při zamčené obrazovce na linuxu je na cca 75% vytížené jedno jádro cpu? Po přihlášení se vrátí do normálu, viz screen.

 

$ uname -a                      
Linux kali 6.3.0-kali1-amd64 #1 SMP PREEMPT_DYNAMIC Debian 6.3.7-1kali1 (2023-06-29) x86_64 GNU/Linux

 

image.thumb.png.538582f594cc7746bb78b77a1124e9f0.png

 

Screenshot_20230923230216.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

no jasný to mám, ale cpu se vytěžuje při zamčené obrazovce. Možná je to normální, netuším. Jakmile se přihlásím, tak vytížení není, tedy nemohu zjistit jaká appka/kernel modul to dělá

Link to comment
Share on other sites

před 4hodinami, Hip said:

no jasný to mám, ale cpu se vytěžuje při zamčené obrazovce. Možná je to normální, netuším. Jakmile se přihlásím, tak vytížení není, tedy nemohu zjistit jaká appka/kernel modul to dělá

tak vypni zámok obrazovky... boh vie ako tie linuxy su robene v karnely... minule som si robil taky prehlad a inštaloval som skoro všetky distribucie ale najčiatejšie a najlepšie vychadzal nas deepin.sk kali je len nadstavba akoze (hacking linux) ale vratim sa ku teme... ak mas nastavene odpajanie disku nezistis problem ... pošli mi nastavenie šetriču ak to chces riešiť dalej...  potom ti poviem čo dalej..

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

o to nejde že by se to zamykalo, jde o to, že když nejsem u pc v kanclu, tak to zamknu, jen mi to přišlo divný, že se to děje, jinak mě to v ničem neomezuje

Link to comment
Share on other sites

před 22minutami, Hip said:

o to nejde že by se to zamykalo, jde o to, že když nejsem u pc v kanclu, tak to zamknu, jen mi to přišlo divný, že se to děje, jinak mě to v ničem neomezuje

tak podla toho ako ho zamykaš... a každa funkcia ( gombikom , privretie ntb) sa da ešte aj nakonfigurovať načo ma slúžiť... je veľa možností kde moze byt problem.

Link to comment
Share on other sites

před 10hodinami, Hip said:

no jasný to mám, ale cpu se vytěžuje při zamčené obrazovce. Možná je to normální, netuším. Jakmile se přihlásím, tak vytížení není, tedy nemohu zjistit jaká appka/kernel modul to dělá

Nemáš sdílený výkon CPU na serveru s někym? Mají to hostingy většinou :)

Edited by LaMaCZE
Link to comment
Share on other sites

před 1hodinou, LaMaCZE said:

Nemáš sdílený výkon CPU na serveru s někym? Mají to hostingy většinou :)

som pochopil on nemá žiadny server, linuxová distribúcia mu beží v office na stolnom PC:

před 5hodinami, Hip said:

o to nejde že by se to zamykalo, jde o to, že když nejsem u pc v kanclu, tak to zamknu, jen mi to přišlo divný, že se to děje, jinak mě to v ničem neomezuje

  • Paráda! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

před 2hodinami, XpresS said:

som pochopil on nemá žiadny server, linuxová distribúcia mu beží v office na stolnom PC:

tak kali linux na servery iný hardcore :D ale dalo by sa

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

tvl kali na server :D to by byl jinej level masochismu. Já mám normální život, kali mi běží na Legion 7 16ACHg6. Ani na stolák bych to nedal. Tam si užívám normální os - Ubuntu. Na ntb jen jeden profil...

  • Si děláš prdel? :D 1
Link to comment
Share on other sites

On 24. 9. 2023 at 22:15, Hip said:

tvl kali na server :D to by byl jinej level masochismu. Já mám normální život, kali mi běží na Legion 7 16ACHg6. Ani na stolák bych to nedal. Tam si užívám normální os - Ubuntu. Na ntb jen jeden profil...

Kali je trapný pokud chceš naučit pravý věci tak PM :) 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...