Jump to content
  • 0

pomoc SQL registrace


Meric

Dotaz

Popis problému:

Ahoj. nevím si rady s jedním problémem ohledně registrace. Používám SQL databázi na zápis všeho a akorát z nějakého důvodu po registraci na serveru se tam table se jménem, heslem a podobně vůbec nezapíše a po relognutí to chce opět registraci. Je tu někdo, kdo SQL lépe rozumí? Já už s tím docela dlouho nedělal, server jsem zanechal a nepamatuji si toho moc k tomu. Pomůžete mi, prosím?

 

Kód: https://pastebin.com/YBSsnvne

 

PS: Promiňte, že jsem nepoužil kolonku kódu. Je toho docela hodně a částečně jsem pozapomněl i něco z BB Code.

 

Chyby/varování kompilátoru a při běhu:

--

 

Kód:

 

--

 

 

 

Dodatečné poznámky:

--

Link to comment
Share on other sites

4 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0
  • Globální moderátor

Přilož ještě kód na připojení databáze a mrkni do logu jestli se nevypsal nějakej error asociovaný s SQLite. A ještě i ověření zda-li je uživatel registrovaný.

 

Zápis do tabulky vypadá v pohodě, jenom taková drobnost. %q bych spíš použil na heslo než na jméno. Znak ' stejně není v sa-mp nicku povolený a rozhodně je natolik limitovaný, aby se podařilo nějak sql_injectnout.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Hlavní moderátor

 

 

a částečně jsem pozapomněl i něco z BB Code

Stačí to tam vložit a všechny potřebné BB kódy (code i spoiler) se dosadí samy. Příště to tam prosím vlož, ať je to sebedelší, jinak to neschválíme.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Přilož ještě kód na připojení databáze a mrkni do logu jestli se nevypsal nějakej error asociovaný s SQLite. A ještě i ověření zda-li je uživatel registrovaný.

 

Zápis do tabulky vypadá v pohodě, jenom taková drobnost. %q bych spíš použil na heslo než na jméno. Znak ' stejně není v sa-mp nicku povolený a rozhodně je natolik limitovaný, aby se podařilo nějak sql_injectnout.

 

Co myslíš tím kódem na "připojení databáze"? Máš namysli toto? 

 

Database = db_open("server.db");

 

Error při spouštění samp-server mi to nevyhodilo. Jinak už mi to jde. Popravdě ani nevím kde byl problém, jen jsem zkopíroval úplně stejnej kód a přepsal jsem ho vložením. Jelikož se tam nezměnila ani čárka, tak nevím. Každopádně jestli víte jak to sepsat tenhle register tak, aby to už takto zbytečně nechybovalo, byl bych rád, snažím se svůj mód trochu optimalizovat snížením počtu opakujících se timerů. 

 

Stačí to tam vložit a všechny potřebné BB kódy (code i spoiler) se dosadí samy. Příště to tam prosím vlož, ať je to sebedelší, jinak to neschválíme.

 

Dobře, díky za vysvětlení a hlavně za schválení, příště to bude lepší. :-)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...