Jump to content
  • 0

pomoc Počítání s procenty?


snake3321

Dotaz

Popis problému:

Zdravím, mám jeden dotaz... Začal jsem pracovat na jednom scriptu, který bude mít svou vlastní banku.. Respektive jsem to pojmenoval bezpečnostní banka, jelikož to nebude banka jako taková, ale peníze z této banky lze použít jen na určené činnosti, nikoliv s nimi platit hráčům atp.. Přiznám se, i když se za to velmi stydím matematika opravdu není moje silná stránka a nikdy nebyla.. To může být v praxi poměrně problém, jako například nyní... Samozřejmě jsem se snažil googlit jak by to tak nějak mělo vypadat, každopádně nerad bych někde udělal chybu tak se radši zeptám.. Dolu jsem postnul code a vyznačil tučně část řádků u kterého bych potřeboval právě odečíst 5% ze zadané částky v inputtextu.. Předem děkuji za jakékoliv rady.

PS: V tom codu, před tím mínusem je těch 5% schválně, snažím se přesně vyznačit místo kde bych to přesně potřeboval počítat. Zas tak hloupý nejsem.

 

Chyby/varování kompilátoru a při běhu:

--

 

Kód:

 

if(dialogid == bankavklad)
{
   if(response)
   {
       if(GetPlayerMoney(playerid) >= strval(inputtext) && strval(inputtext) > 0 && strlen(inputtext) < 12)
       {
           GivePlayerMoney(playerid, -strval(inputtext));
[b]           PlayerInfo[playerid][pPenize] = (PlayerInfo[playerid][pPenize] - 5% strval(inputtext));[/b]
           //PlayerInfo[playerid][pPenize] += strval(inputtext);
           format(kontostring, sizeof(kontostring), "%i$", PlayerInfo[playerid][pPenize]);
TextDrawSetString(konto[3], kontostring);
           format(info2, sizeof(info2), "%i$ bylo úspěšně vloženo na váš bezpečnostní účet.", strval(inputtext));
           ShowPlayerDialog(playerid, 800, DIALOG_STYLE_MSGBOX, "Schváleno", info2, "OK", "");
       }
   }

 

 

 

Dodatečné poznámky:

--

Link to comment
Share on other sites

2 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0
  • Administrátor

strval(inputtext) == 686

 

(686/100)*5

new cislo_z_inputu = strval(inputtext);
new castka_po_procentech = cislo_z_inputu - ( (cislo_z_inputu /100)*5);
  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Vyskusam. :)

Z latinskeho por ciento, tj. "zo sto, na sto, ku sto, rozdelit medzi 100, ...".
Teda 5"%" = 5 "zo sto" = 5 "rozdelit medzi sto" = 5 "/100" = 0.05.

No a ked chces 5% z nejakej inej sumy, len to nou vynasobiš,

 

Keď ale povieš 5%, nie je jasne "čo rozdeluješ medzi 100, predpoklada sa teda že čislo 1"

5% z 1 = (5/100) * 1

Keď tam maš zadane aj čo presne rozdeluješ, napr. "686", tak

5% z 686 = (5/100) * 686

(je to "opačny" zapis nez pouzil Ewwe, vysledok je rovnaky)

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...