Jump to content

ostatní Black hat vs Gray hat


xhunterx

Recommended Posts

Přeji příjemný večer,

 

Každý mi píše jaký z tebe mají respekt a podobně, ale tímhle co jsi právě zde dal jsi mě spíše rozesmál klidek.gif

 

Nikdo bohužel nemůže za to, že si neumíte něco zabezpečit a když to uděláte, tak to obejde každý. 

 

Přeji pěkný zbytek večera. boss.gif

Link to comment
Share on other sites

Přeji příjemný večer,

 

Každý mi píše jaký z tebe mají respekt a podobně, ale tímhle co jsi právě zde dal jsi mě spíše rozesmál klidek.gif

 

Nikdo bohužel nemůže za to, že si neumíte něco zabezpečit a když to uděláte, tak to obejde každý. 

 

Přeji pěkný zbytek večera. boss.gif

 

Prijemny vecer tiez, sorry za nedorozumenie ale toto nieje vobec staznost na tvoju osobu, tu by som smeroval priamo adminom, nie sem. Zaujima ma, aky maju ludia nazor na tento typ hackovania, ked ide viacmenej o ukazku, ale tato ukazka ma nicive dosledky pre napadnuty system.

 

Co sa tyka IGhostu, som iba sucast podpory (tickety), nemam pristup k VPS, zdrojaku webu ani k nicomu podobnemu a nepovazujem sam seba za niekoho, kdo by za bezpecnost hostingu bol zodpovedny. Ani by som hosting v sucasnom stave nikomu nedoporucil. Prosim nehodnot moje schopnosti podla prace inych.

Link to comment
Share on other sites

Čo si myslíťe, sú hackeri ako Krudol TU grey hat alebo black hat

 

A mali by s nimi teda admini tohoto fóra niečo robiť?

 

Diskutujte icon_e_smile.gif

Ani jedno. Pravý hacker by o tom držel hubu, pač by si byl vědom, že je jeho činnost proti zákonná a určitě by se tím nikde nechlubil. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

BTW spíš by mě zajímalo co je "hackerské" na tom nahrávat data na poskytnuté FTP.

 

Upřímně spíš začneme něco dělat s "prezentacemi" nedodělků. Protože celé fungování takovýchto hostingů a podobných je celé pochybné. 80% data která by ti měli podle zákona předat ti nedají. Všechno se řeší. Jsme tu teprve 3 dny... 

 

Upřímně kdyby toto dělal třeba wedos nebo jiné hostingy tak se na ně každej vykašle. Já chápu touhu mít vlastní [dopln co chces mít vlastní]. Taky jsem jeden čas měl vlastní samp hosting do kterého jsme vráželi peníze. Ale neměli jsme dostatek zkušeností jak s provozem tak s právními věcmi. To samé pop-corn.cz který jsem tu nedávno představoval. Bohužel jsem nebyl schopen uvést projekt do "legálního" provozu a tak jsme ho ukončili. Je super něco sám tvořit a snažit se vyřešit nějaký problém. 

 

Ale je hloupost s nulovými zkušenostmi rozjíždět projekt rovnou v produkci a všechno řešit rovnou v produkci. 

 

 

Kdyby celé to téma bylo pojaté jako betatest tak bych já a věřím že i tady Krudol poskytl debug informace a informace o chybá které jsme našli. Jako jsem pomáhal jednomu podobnému hostingu asi před měsícem. 

Ale když každá odpověd u produkčního hostingu je "ještě to nemáme jsme tu 3 dny".....

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Ani jedno. Pravý hacker by o tom držel hubu, pač by si byl vědom, že je jeho činnost proti zákonná a určitě by se tím nikde nechlubil. 

To je absolutne proti definicii gray hat. Precitaj si aspom ten link na wiki co som tam dal nes trepnes takuto sprostost a aj vela black hatov bere za hacky zodpovednost pod pseudonymom.

 

 

 

BTW spíš by mě zajímalo co je "hackerské" na tom nahrávat data na poskytnuté FTP.

Nic, ale boli tam aj DOSi aj cross-site scripty. To uz sa za hack povazovat da v urcitom slovazmysle.

 

 

Upřímně spíš začneme něco dělat s "prezentacemi" nedodělků. Protože celé fungování takovýchto hostingů a podobných je celé pochybné. 80% data která by ti měli podle zákona předat ti nedají. Všechno se řeší. Jsme tu teprve 3 dny...    Upřímně kdyby toto dělal třeba wedos nebo jiné hostingy tak se na ně každej vykašle. Já chápu touhu mít vlastní [dopln co chces mít vlastní]. Taky jsem jeden čas měl vlastní samp hosting do kterého jsme vráželi peníze. Ale neměli jsme dostatek zkušeností jak s provozem tak s právními věcmi. To samé pop-corn.cz který jsem tu nedávno představoval. Bohužel jsem nebyl schopen uvést projekt do "legálního" provozu a tak jsme ho ukončili. Je super něco sám tvořit a snažit se vyřešit nějaký problém.    Ale je hloupost s nulovými zkušenostmi rozjíždět projekt rovnou v produkci a všechno řešit rovnou v produkci.      Kdyby celé to téma bylo pojaté jako betatest tak bych já a věřím že i tady Krudol poskytl debug informace a informace o chybá které jsme našli. Jako jsem pomáhal jednomu podobnému hostingu asi před měsícem.  Ale když každá odpověd u produkčního hostingu je "ještě to nemáme jsme tu 3 dny".....

Uprimne suhlasim, netusil som, ze je hosting v tak zlom stave ked som k nemu prisiel. Znovu hovorim, s technickym fungovanim tam nemam nic.

 

 

Ale sme trosku od temy. Nejde mi tu o to riesit konkretne IGHost ale skorej ma zaujima, co si myslite o "moralite" takychto "hackov". Je to dobre, pretoze zabrania tomu aby sa na tom napalili zakaznici, alebo to nieje prijatelne, pretoze sposobuju financnu skodu hostingu? Mali by taketo "prakticke ukazky" robit, alebo by mali len zodpovedne nahlasit problem?

Edited by xhunterx
Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Já chápu že ne. Ani to nebylo mířené na Tebe. Někomu můžeš "zodpovědně" hlásit problém ale když se chová jako arogantní blbeček tak se na to vysereš a raději to pošleš dolů. ( Nemyslím ted toho co vlastní tu blbost kde xHunterx supportí ). 

 

A konkrétně ten ighost nebo jak se to jmenuje... Měl by to nechat bezet jako demo a poradne si to odladit nez to pusti do produkce. Ale to už je jeho boj. 

Link to comment
Share on other sites

Takže tak nějak abych objasnil konkrétně ,,projekt" IGhost. 

 

Majitel hostingu je arogantní idiot který si myslí, že s projektem který nemá dodělaný ani z částí něco dokáže. Skoro každou chybu co jsem našel jsem mu hlásil, ale jeho odpovědi raději nebudu ani komentovat, takže mě nenapadlo nic jiného než mu na chybu poukázat a narušit a poškodit VPS. 

 

A to ani nekomentuji, že v té admince má ,,backdoor" který funguje tak, že když si někdo udělá účet nebo něco, tak údaje chodí na email člověku ,,Erik Czukár" 

 

Erik sice psal, že z toho backdoor dal pryč, ale pravda to není. Protože tam ten backdoor není hozen jednou, ale vícekrát. 

 

To jen pro zákazníky u toho hostingu. 

 

Ano na IGhost byl veden útok ve více lidech a když se zjistilo, že mu je vlastně jedno, že mu VPS často nejde tak nás napadlo proč mu to nepoškodit více a nezahltit mu HDD aby se mu to odrovnalo celé. 

 

Ani nevím zda to do teď opravil nebo zda se na tom dále pracuje či ne. Jediné co vím, tak že mi od něho přišla tahle zpráva

,,inak ohladom toho ftp, keďže ta poznám čo vieš stvárať, tak ja sám som ti ho vypínal, tzv. to nebol bug."

 

Tímhle bych asi uzavřel diskuzi okolo IGhost.

 

Jen jedna poslední věc pro Petr Hnátek netuším kde jste vymyslel, že by ,,Hacker" držel hubu o tom co naboural či poškodil. Od toho si ten člověk co to dělá drží anonymitu aby na něj nikdo nepřišel a je si vědom, že to co dělá je proti zákonné, ale to jen dodatek.

Edited by Krudol
Link to comment
Share on other sites

Ano mohl mám staženou celou adminku + chat s Erik Czukár a sám mi napsal, že backdoor tam odebral, ale moc dobře vím, že neodebral.

 

Jestli mohu pošlu ti žádost na skype a panel + chat pošlu.

Link to comment
Share on other sites

Takže tak nějak abych objasnil konkrétně ,,projekt" IGhost. 

 

Majitel hostingu je arogantní idiot který si myslí, že s projektem který nemá dodělaný ani z částí něco dokáže. Skoro každou chybu co jsem našel jsem mu hlásil, ale jeho odpovědi raději nebudu ani komentovat, takže mě nenapadlo nic jiného než mu na chybu poukázat a narušit a poškodit VPS. 

 

A to ani nekomentuji, že v té admince má ,,backdoor" který funguje tak, že když si někdo udělá účet nebo něco, tak údaje chodí na email člověku ,,Erik Czukár" 

 

Erik sice psal, že z toho backdoor dal pryč, ale pravda to není. Protože tam ten backdoor není hozen jednou, ale vícekrát. 

 

To jen pro zákazníky u toho hostingu. 

 

Ano na IGhost byl veden útok ve více lidech a když se zjistilo, že mu je vlastně jedno, že mu VPS často nejde tak nás napadlo proč mu to nepoškodit více a nezahltit mu HDD aby se mu to odrovnalo celé. 

 

Ani nevím zda to do teď opravil nebo zda se na tom dále pracuje či ne. Jediné co vím, tak že mi od něho přišla tahle zpráva

,,inak ohladom toho ftp, keďže ta poznám čo vieš stvárať, tak ja sám som ti ho vypínal, tzv. to nebol bug."

 

Tímhle bych asi uzavřel diskuzi okolo IGhost.

 

Jen jedna poslední věc pro Petr Hnátek netuším kde jste vymyslel, že by ,,Hacker" držel hubu o tom co naboural či poškodil. Od toho si ten člověk co to dělá drží anonymitu aby na něj nikdo nepřišel a je si vědom, že to co dělá je proti zákonné, ale to jen dodatek.

Reakce na tvůj dodatek. 

Držíš si na tomto fóru anonymitu? Jsi zde přes proxy? 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Reakce na tvůj dodatek.  Držíš si na tomto fóru anonymitu? Jsi zde přes proxy? 
 

https://ctrlv.cz/SIuQ

https://ctrlv.cz/zPwK

https://ctrlv.cz/Lkl5

 

Ještě nějaké otázky ? boss.gif

 

A další věc i kdybych zde byl bez proxy, tak nikdo z vedení této stránky nemůže třetím stranám vydávat údaje nebo IP adresy. klidek.gif

Link to comment
Share on other sites

 

https://ctrlv.cz/SIuQ

https://ctrlv.cz/zPwK

https://ctrlv.cz/Lkl5

 

Ještě nějaké otázky ? boss.gif

 

A další věc i kdybych zde byl bez proxy, tak nikdo z vedení této stránky nemůže třetím stranám vydávat údaje nebo IP adresy. klidek.gif

 

Jde o to, zda jsi zde přes proxy vždy a v minulosti jsi byl.

 

Ano, třetím stranám ne, ale to platí pouze bez povolení.

Jakmile by tě někdo udal, tak by bylo povolení na světě. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...