Jump to content

pomoc Sekání her na dostačující sestavě


Riko

Recommended Posts

Zdravím, mám problém se sekáním her na této sestavě:

 

OS: Windows 7 Professional x64
CPU: Intel Pentium Dual Core E5200 2.50 GHz
GPU: NVIDIA GeForce GTX 650 1 GB
RAM: 4 GB 800 MHz DDR 2
SSD: Intel SSD - 120 GB
HDD: Western Digital Blue - 500 GB

 
Toto je screen pořízený za dobu hraní CS:GO, přímo ve hře, mám totiž dva monitory. CS:GO jede max na 40 FPS a neustále mi to dropuje třeba na 20 - 26 FPS, jde to prostě hodně poznat a nedá se to hrát.
 
 
GTA IV také, jakmile vyjdu z bytu (savu), hra se začne sekat a jede na max 10 FPS. Přitom je využití HW tak na 3/4. Mám pocit že je to grafikou ale ta je využita jen na 70 % takže není nějak přetížená.
Nastavení grafiky ve hře (kvalita) nemá na toto vliv.
 
Hledal jsem všude ale nic jsem bohužel nenašel.
 
Děkuji za každou radu.
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Já to ale nedávno hrál na 60 FPS a běželo to v pořádku, mám tam 1800 hodin na této sestavě, nevím co se stalo, prostě z ničeho nic to pomalu začalo upadat, což mi nedává smysl.

Link to comment
Share on other sites

Sice, napada ma, mal som podobny problem. GTA V mi isiel na 8 fps a Fallout 4 podobne. Formatoval som system a nahodil windows 10, problem uz nebol. Zrejme som mal nejakeho minera v PC, aj ked nic som nezaznamenal. Proste, vacsina hier mi isla na 8-12 fps kdezto normalne bezi nad 60. Jak som napisal, po formate uz problem nebol. Dodnes neviem o co islo, tiez neviem ci mas daco podobne.

 

Kedy sa objavili priznaky? Co si naposledy instaloval?

Edited by ZaKlaus
Link to comment
Share on other sites

Mám čistě nainstalovaný OS, předtím jsem měl Windows 10 Pro x64 ale z těchto důvodu jsem udělal reinstall na Win 7 Pro x64 ale jakoby se nic nezměnilo. Na Win 10 jsem hrál naprosto v pořádku až poslední měsíc to začalo prostě z ničeho nic klesat a dostalo se to k samotnému problému nehratelnosti. To samé i např. Minecraft, strašně pomalu se mi načítá mapa přitom CPU běží jen na 70 %. To samé jako ostatní hry, začalo to dělat po delší době a postupně se to nedalo hrát. Jak je toto možné?

 

SSD Disk je nový, cca od dubna.

Edited by Riko
Link to comment
Share on other sites

Moje nastavení v BIOSu je taky nic moc :d Když odpojím napájecí kabel nebo vypadne proud, BIOS se resetuje a musím vše nastavit znovu :d CMOS baterie jsem zkoušel 3, ale ty se jen tak nevybijí. Takže jsou asi špatné kondenzátory ... Prostě ta základovka je 2009, takže co víc dodat no ..

Link to comment
Share on other sites

Ne, právě vůbec, na této sestavě jsem restart tlačítko nepoužil doslova ani jednou. Ani ho tam nemám bo se rozjebalo :d Systém běží bez problému. Nechávám PC zapnutý pořád, třeba po 3 dnech ho restartuju jinak pořád běží.

Link to comment
Share on other sites

Lagy, prostě dropují FPS nečekaně, z ničeho nic třeba 26 pak zas 42 pak třeba 23 a to je během např 3 vteřin, ale je to časté, nevím jak bych to popsal :d

 

Freezy nemám, nikdy se to nesekne tak, že by to třeba chvilu stálo, to ne, prostě kolísají FPS, a to takřka u každé hry.

 

A taky bych jen dodal, že i při načítání třeba tohoto tématu skočí CPU až na 84 %, takže jestli to není tím třeba a kdyby ano, jak to vyřešit bez potřeby koupi nového.

Edited by Riko
Link to comment
Share on other sites

To jsem právě dělal :d Na tom screenu to máš :d Byla teplota 100 °C po té, co jsem to pročistil, ale dal jsem tam zubní pastu, bo pastu, která tam má být nemám. Aktuálně je teplota max 60 °C.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

To jsem právě dělal :d Na tom screenu to máš :d Byla teplota 100 °C po té, co jsem to pročistil, ale dal jsem tam zubní pastu, bo pastu, která tam má být nemám. Aktuálně je teplota max 60 °C.

 

A došlo ti že funkce a funkční složení zubní pasty a teplovodný pasty je diametrálně odlišný ? TO na to mělo stejný výsledek jako kdybys tam dal pastu al dente.

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Já vím, je to jen do zítra, koupím pastu teplovodní jak budu ve městě. Vím že tato se časem vypaří a přestane vodit ale tak ty dva dny to snad vydrží. Zatím je teplota max 67 °C od včerejší noci, PC běží stále.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...