Jump to content
  • 0

pomoc Zamykání vozidla na heslo?


snake3321

Dotaz

Zdravím,

takže jsem tu opět a zas, no a mám tu takovou menší otázečku, jak zamknu vozidlo na heslo? Konkrétně heslo by se psalo do input nebo password dialogu. Trochu jsem googlil a našel jen toto: http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=352593ovšem tam nebylo nic podrobného, dále už jsem hledal a nikde žádné heslo do dialogu, jen tutoriály jak jednoduše zamknout vozidlo. Poprosil bych o pomoc. Klidně by stačil i nějákej podrobnější tutoriál na tohle. Předem děkuji.

Link to comment
Share on other sites

7 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Hele chápu že si chceš asi hned udělat mod nebo něco ale nepřijde mi to jako dobrá cesta... Začínáš strašně složitýma věcma... Zkus si pročíst navody tady na forku a pochopit ty funkce co která dělá atd :) když se naučíš pár funkcí pak už to půjde samo... Ono to že ti to tu někdo napíše jako kod ti nic nedá akorát to skopíruješ a hodíš do modu a to bude celé.. Časem budeš chtít složitější originální věci do modu,které už ti tady nikdo neudělá a ty budeš zase na začátku s tím že neumíš ani zaklady  :) Ber to jako dobrou radu :)

 

K tématu: Je to velice jednoduche... Ale bohužel ne pro začátečníka.. Prostě nevíš kde začít.. Nemůžeš vymyslet něco co neumíš.. Moc dobře to znám.. Stručně... uděláš proměnnou pro vozidlo do které uložíš heslo jako string nebo integer... Pak uděláš třeba INPUT dialog a do něj dáš podmínku na porovnání hesla z inputtextu s heslem vozidla... Když se budou hesla rovnat pustíš ho do auta,když ne tak mu třeba hodíš zpravu.. Ještě si musíš zjistit id auta u kterého stojíš nebo tak,nato jsou taky po netu funkce :) Je víc možností záleží na tobě

Edited by RmT_Kjuba
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Popravdě, mód si nedělám, jen si tak něják pawním nějáké menší věci, na mód se ještě necítím... Každopádně tohle je na mě asi trochu moc, ano... Pokusím se někde dohledat nějáký tutoriály na vysvětlení těch podmínek, cyklů, proměnný...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Žralo mě svědomí tak jsem něco malého splácal během chvilky nic velkého ani jsem to netestoval nijak ale mělo by ti to postačit aby si pochopil jak to má fungovat (každopádně by to mělo být funkční).

Mimochodem propracovávat ti to nebudu... Leda že by si zaplatil pak sem schopen ti udělat klidně čáry máry :-D

#include <a_samp>

new rcar[2];

public OnFilterScriptInit(){
	return 1;
}

public OnFilterScriptExit(){
	return 1;
}

public OnPlayerCommandText(playerid, cmdtext[]){
	if (strcmp("/car", cmdtext, true, 10) == 0){
	    new Float:x,
	        Float:y,
	        Float:z,
	        Float:a;

		GetPlayerPos(playerid, x, y, z); // pozice x y z
		GetPlayerFacingAngle(playerid, a); // pozice angle
	        
		// -1 barva1, -1 barva2, -1 značí že se nerespawne
		rcar[0] = CreateVehicle(411, x, y, z, a, -1, -1, -1); // vytvoří vozidlo na new rcar[0]
		return 1;
	}
	if (strcmp("/destroycar", cmdtext, true, 10) == 0){
	    DestroyVehicle(rcar[0]); // zničíme vozidlo
	    rcar[0] = -1; // pro případ
		return 1;
	}
	return 0;
}

public OnPlayerEnterVehicle(playerid, vehicleid, ispassenger){
	if(ispassenger == 0){ // jestli vstupuje na místo řidiče
		if(rcar[0] == vehicleid){ // jestli je vytvořené auto to vozidlo do kterého leze
		    SetTimerEx("rcar_ShowDialog", 500, false, "i", playerid); // timer pro jistotu aby zabralo RemovePlayerFromVehicle
		}
	}
	return 1;
}

forward rcar_ShowDialog(playerid); // aby fachčil public
public rcar_ShowDialog(playerid){ // ukáže dialog
	return ShowPlayerDialog(playerid, 0, DIALOG_STYLE_INPUT, "Heslo", "Zadej heslo pro využívání vozidla:", "OK", "Zrušit");
}

public OnDialogResponse(playerid, dialogid, response, listitem, inputtext[]){
	if(dialogid == 0){ // id dialogu
	    if(response == 1){
	        new heslo = strval(inputtext); // tebou zadané heslo
			if(heslo == 225255){ // to 225255 je číselné heslo (znaky do if nepatří bude to psát array chybu)
			    SendClientMessage(playerid, -1, "Heslo přijato!"); // zpráva
			} else RemovePlayerFromVehicle(playerid); // vyhození z vozidla je li nesprávné
	    }
	    if(response == 0) RemovePlayerFromVehicle(playerid); // vyhození dáš li zrušit
	}
	return 1;
}
Edited by rEf
Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

Žralo mě svědomí tak jsem něco malého splácal během chvilky nic velkého ani jsem to netestoval nijak ale mělo by ti to postačit aby si pochopil jak to má fungovat (každopádně by to mělo být funkční).

Mimochodem propracovávat ti to nebudu... Leda že by si zaplatil pak sem schopen ti udělat klidně čáry máry :-D

#include <a_samp>

new rcar[2];

public OnFilterScriptInit(){
	return 1;
}

public OnFilterScriptExit(){
	return 1;
}

public OnPlayerCommandText(playerid, cmdtext[]){
	if (strcmp("/car", cmdtext, true, 10) == 0){
	    new Float:x,
	        Float:y,
	        Float:z,
	        Float:a;

		GetPlayerPos(playerid, x, y, z); // pozice x y z
		GetPlayerFacingAngle(playerid, a); // pozice angle
	        
		// -1 barva1, -1 barva2, -1 značí že se nerespawne
		rcar[0] = CreateVehicle(411, x, y, z, a, -1, -1, -1); // vytvoří vozidlo na new rcar[0]
		return 1;
	}
	if (strcmp("/destroycar", cmdtext, true, 10) == 0){
	    DestroyVehicle(rcar[0]); // zničíme vozidlo
	    rcar[0] = -1; // pro případ
		return 1;
	}
	return 0;
}

public OnPlayerEnterVehicle(playerid, vehicleid, ispassenger){
	if(ispassenger == 0){ // jestli vstupuje na místo řidiče
		if(rcar[0] == vehicleid){ // jestli je vytvořené auto to vozidlo do kterého leze
		    SetTimerEx("rcar_ShowDialog", 500, false, "i", playerid); // timer pro jistotu aby zabralo RemovePlayerFromVehicle
		}
	}
	return 1;
}

forward rcar_ShowDialog(playerid); // aby fachčil public
public rcar_ShowDialog(playerid){ // ukáže dialog
	return ShowPlayerDialog(playerid, 0, DIALOG_STYLE_INPUT, "Heslo", "Zadej heslo pro využívání vozidla:", "OK", "Zrušit");
}

public OnDialogResponse(playerid, dialogid, response, listitem, inputtext[]){
	if(dialogid == 0){ // id dialogu
	    if(response == 1){
	        new heslo = strval(inputtext); // tebou zadané heslo
			if(heslo == 225255){ // to 225255 je číselné heslo (znaky do if nepatří bude to psát array chybu)
			    SendClientMessage(playerid, -1, "Heslo přijato!"); // zpráva
			} else RemovePlayerFromVehicle(playerid); // vyhození z vozidla je li nesprávné
	    }
	    if(response == 0) RemovePlayerFromVehicle(playerid); // vyhození dáš li zrušit
	}
	return 1;
}

Nějáký kontakt na tebe? Například skype? Konkrétně teda nechci, aby jsi mi pawnil ty, ale já => nauka.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nějáký kontakt na tebe? Například skype? Konkrétně teda nechci, aby jsi mi pawnil ty, ale já => nauka.

 

V případě že bys mě potřeboval kontaktovat z nějakého důvodu můžeš zkusit napsat na můj skype: skype_ref

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...