Jump to content
  • 0

pomoc Ukládání killů a poté načítání do dialogu?


snake3321

Dotaz

Zdravím,

po asi 5ti měsících jsem přestal s pawnem a začal s programování v C# pro mou budoucí karierů, ale o to moc nejde, jde o to, že jsem skoro zapomněl ten pawn a ani před tím jsem ho tolik nechápal, ale to je jedno, jedná se o to, že potřebuji udělat systém na ukládání který bude počítat kolikrát hráč umře no a potom zapisovat na souboru (jméno si vymyslete, je to jedno). Poté když hráč napíše třeba /smrti, zobrazí se mu dialog typu MSGBOX a bude tam nápis: Počet umrtí = (počet). To by mi stačilo, poprosil bych o to, napawnit to sem do kódu. Jelikož si jsem vědom, že ani kuře za zob nehrábne, měl bych odměnu v podobě CSGO skinů, pokud CSGO nehrajete, vymyslíme nějákou alternativu. Předem děkuji.

Link to comment
Share on other sites

12 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Hele opravdu se omlouvám, ale ani tak to vážně nechápu, googlil jsem co to dalo, toto jsem taky našel, ale prostě tomu fakt nechápu, proto zde žádám o to, aby mi to tu někdo napawnil a já se to tak díky tomu naučil protože bych už viděl a věděl o co jde...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak úplně jinak, opravdu ani tak to nechápu, jelikož tam má dotyčný nějáký udb_encode(playername) a né cestu k souboru.. Prostě se omlouvám, ale jsem z toho už opravdu zmatený a zároveň jsem poměrně velký začátečník v pawnu, tak to prosím chápejte. Jako náhradu jsem si zde připravil kód pro ukládání peněz a logicky nefunguje  :d . Tak bych poprosil o OPRAVU A PŘEPSÁNÍ kódu, moc by mi to pomohlo a třeba bych to už pochopil, jelikož bych větší část kódu napawnil já a také bych vás už nemusel otravovat s tím, že to prostě nechápu atp, atp... Takže kód:

#include <a_samp>
#include <zcmd>
#include <DINI>
 
new money[MAX_PLAYERS];
new playername[MAX_PLAYER_NAME];
new penize[MAX_PLAYERS];
 
#define cesta "penize.txt"
 
public OnFilterScriptInit()
{
if(!dini_Exists(cesta)){ dini_Create(cesta);}
return 1;
}
 
public OnPlayerDisconnect(playerid, reason)
{
money[playerid] = GetPlayerMoney(playerid);
GetPlayerName(playerid, playername, sizeof(playername));
dini_IntSet(cesta, playername, money[playerid]);
return 1;
}
 
public OnPlayerConnect(playerid)
{
penize[playerid] = dini_Int(cesta, playername);
GivePlayerMoney(playerid, penize[playerid]);
return 1;
}
 
CMD:mon(playerid, params[])
{
GivePlayerMoney(playerid, 57456);
return 1;
}
Link to comment
Share on other sites

  • 0
#include <a_samp>
#include <zcmd>
#include <DINI>

new penize[MAX_PLAYERS];

public OnFilterScriptInit()
{
if(!dini_Exists(Cesta(playerid))){ dini_Create(Cesta(playerid));}
return 1;
}

public OnPlayerDisconnect(playerid, reason)
{
penize[playerid] = GetPlayerMoney(playerid);
dini_IntSet(Cesta(playerid), "Money", penize[playerid]);
return 1;
}

public OnPlayerConnect(playerid)
{
penize[playerid] = dini_Int(Cesta(playerid), "Money");
GivePlayerMoney(playerid, penize[playerid]);
return 1;
}

CMD:mon(playerid, params[])
{
GivePlayerMoney(playerid, 57456);
return 1;
}

stock Meno(playerid)
{
new name[MAX_PLAYER_NAME];
GetPlayerName(playerid, name, sizeof(name))
return name;
}

stock Cesta(playerid)
{
new string[35]
format(string, sizeof(string), "%s.txt", Meno(playerid));
return string;
}
Ale dalo by sa to ešte zjednodušiť a vôbec nepoužiť premenu penize....skús to sám :) Edited by Mattsy
Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

public OnPlayerConnect(playerid)
{
penize[playerid] = dini_Int(cesta, playername);
GivePlayerMoney(playerid, penize[playerid]);
return 1;
}
 
Chybí ti tam GetPlayerName :)

 

Jo? čiže mu to do súboru zapíše snake=25000 ? :d

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Název topicu je ukládání killů a řešíme tu nakonec peníze.. :d

 

Když se koukneš na původní kód, tak tam vše chce ukládat do souboru "penize.txt", proč mu to mam celé přepisovat (jako ty), když stačí přidat jeden řádek? Asi to tak chtěl, asi k tomu má nějaký důvod.

Edited by Lukasz
Link to comment
Share on other sites

  • 0

killy či peniaze, to je jedno, princíp je rovnaký a jasne píše že to chce ukladať na hráča, len to očividne nepochopil a poplietol hrušky s mrkvou,preto som mu to celé prepísal a myslím že ani geetplayername by nezvládol, takže nemiesto toho aby sme to tu rozťahovali na 5 stránkový topic ktorý by viedol od nikam do nikam som mu to napísal celé aby si to prešiel, tak to pochopí skôr ak má teda záujem to pochopiť

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak děkuju moc, oba jste mi moc pomohli použil jsem tedy typ od Lukasze, ale tobě Mattsy děkuji moc, že jsi mi to tu napsal cením si tvé pomoci :). Ještě jednou děkuji.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...