Jump to content

ostatní Editor aneb co v čem


Ewwe

Recommended Posts

  • Administrátor

Zdarec tak by mě zajímalo jaké editory používáte na jaký jazyk :)

 

Já používám na .NET jazyky Visual Studio a na ostatní jazyk (php,html .. atd ) Komodo IDE , které je podle mého jeden z nejlepší editorů a určitě se vyplatí investovat do něj těch pár tisíc :)

Dříve jsem používal Notepad++ a na pawn samozřejmě Pawno případně vlastní editor který vyvýjím.

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Well, ja preferujem na všetko IDE od JetBrains -> okrem C# na ktoré používam Visual Studio, podľa mňa sú to jedny z najpokročilejších IDE na svete, PHPStorm(PHP), WebStorm(JavaScript), PyCharm(Python), RubyMine(Ruby). CLion(c++),  IntelliJ(Java) a ďalšie z mnoha ich produktov  :). Samozrejme, ak potrebujem rýchlo upraviť nejaký súbor a nechce sa mi čakať kým sa naloaduje IDE tak požívam Notepad++

Link to comment
Share on other sites

  • Administrátor

Well, ja preferujem na všetko IDE od JetBrains -> okrem C# na ktoré používam Visual Studio, podľa mňa sú to jedny z najpokročilejších IDE na svete, PHPStorm(PHP), WebStorm(JavaScript), PyCharm(Python), RubyMine(Ruby). CLion(c++),  IntelliJ(Java) a ďalšie z mnoha ich produktov  :). Samozrejme, ak potrebujem rýchlo upraviť nejaký súbor a nechce sa mi čakať kým sa naloaduje IDE tak požívam Notepad++

 

Proč používáš na každý jazyk jiný editor ? Třbea komodo se spustí hned a umí stovky jazyků 

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Proč používáš na každý jazyk jiný editor ? Třbea komodo se spustí hned a umí stovky jazyků 

Lebo každé IDE je určené na niečo iné, napr WebStorm a PHPStorm sú asi jediné rovnaké IDE ktoré disponujú prakticky rovnakými funkciami, samozrejme WebStorm má lepšie nástroje na debugging pre javascript a PHPStorm má zas unity testy a debugging pre PHP. Proste každé IDE je na niečo iné, ak idem robiť web tak nepotrebujem v IDE mať možnosť robiť C# a c++ veci, stačí mi presne to čo má napr PHPStorm alebo WebStorm, ak idem robiť C++ konzolovku, nepotrebujem PHP,Javascript a CSS

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...