Jump to content
  • 0

pomoc [VEHICLE SYSTEM]


bigw3b.

Dotaz

Ahoj, začínam tvoriť svoje GM, no úplne som sa zasekol, potrebujem spraviť VEHICLE SYSTÉM, a to taký, že keď si hráč s menom Ennio123 kúpi auto, tak ho bude môcť odomknúť, naštartovať a tak iba on. A taktiež že sa uloží pozícia auta keď sa hráč odpojí následne sa auto zničí, a keď sa pripojí, tak sa tam auto spawne (na tej pozicii kde bolo pri odpojení).

 

O toto som sa pokúšal, no som bezradný, skúšal som posťahovať rôzne Vehicle System filterscript a tak, aj QWERa napríklad, ale nič mi nepomohlo...

 

Prosím o nejakú radu alebo pomoc ako na to.

Link to comment
Share on other sites

9 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Jo, tak zkus nestahovat různé systémy, když ti nevyhovují, ale napawnit si svůj :)

To je opravdu rada za všechny prachy... Bože přestaňte už konečně kritizovat, pak se divíte že toto fórum je na 0 aktivitě... Navíc podle toho co napsal to vypadá, že to zkoušel udělat sám, a né že hned začal stahovat všechno co našel...

 

//Edit: Neřeknu kdyby sem postoval každou chvíli něco...

Edited by Michal Kuřátko (_Michael_)
  • Líbí se mi to! (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

  • 0

A co mu asi tak na to mám říct? Když to zkoušel, ať sem hodí kód co mu nejde a ne vypíše jaké fs zkoušel. Co s tím jako máme dělat?

Taky mi ukaž, kde kritizuju. Jen mu radím, ať si udělá svoje a to rozhodně není důvod, proč aktivita klesá. 

 

Prostě když mu nic nevyhovuje, ať si udělá svoje, nebo přepíše fs od někoho jiného :))

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mam hotovy system, ktory po kupe vozidla vytvori vozidlu nahodne cislo, ak cislo uz existuje, cyklus sa opakuje, potom to ulozi vlastnika. Ale absolutne netusim aku kontrolu tam spravit pri odomykani. S tym potrebujem pomoc.

Odoslané z Lenovo A7600-F pomocou Tapatalku

Edited by Bigweb
Link to comment
Share on other sites

  • 0

udelej si treba pole o velikosti MAX_VEHICLES, nastav hodnoty na -1 a pri koupi na hracovo id, pri prodeji na -1 pak jen pri operacich s vozidlem (prodej, lock atd.) kontrolujes, jestli se shoduje hracovo id s ulozenym id.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zrejme si ma nepochopil, ja chcem urobiť pickup, ktorý ti otvorí dialog, kde si vyberieš auto, to mám. Následne ti to auto spawne pred obchodom a auto pripíše na tvoje meno, zamykať, štartovať apod. budeš môcť len ty. 

 

Z tohoto som to pochopil tak, že napr. pri wang cars bude bullet, ktorý keď hráč kúpi bude patriť jemu, ale ostatní si ho kúpiť nebudú môcť.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Globální moderátor

takže, jestliže auto má nějakou vlastnost majitel, ve které je uložené jeho jméno není nic jednoduššího udělat podmínku na kontrolu shody ne?

 

 

ideálně do publicu OnPlayerEnterVehicle:

if(strcmp(NickHráče, NickUAuta, true)
{
     //Hráč může nastoupit
}
else
{
     //Pokusil se nastoupit cizí hráč, aby nenastoupil:
     RemovePlayerFromVehicle(playerid); //Toto je jen jistota
     return 0;
}
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...