Jump to content

zamrznutie pc po vypnuti zátaže


SkyOne-Cz

Recommended Posts

Dobrý den
Potreboval by som poradit prečo mi zamrza pc, Vždy ked po dlhšej dobe vypnem hru, tak do 10 sekund dostanem ciernu obrazovku, niekedy zelenu aj bielu a ventilator grafiky sa roztočí naplné otáčky. Hrat možem ako dlho chcem Mam windows 7, ktory som koli tomuto problemu preinstaloval, nemam nic pretaktovane, teplota grafiky v zatazi 74 a cpu 60. Robí to na viecerých hrách aj benchmarkoch ale ked znížim detaily grafiky na minimum a obmedzim si fps na 30 tak nespadne.

diky.

Link to comment
Share on other sites

GPU: GTX 780Ti GAMING 3G, VGA BIOS: NV298MH210
CPU: Intel Core i7-4770K
MB: Z87-G45 GAMING, MB BIOS: v1.90
Ram: 8 GB Patriot G Series
SSD: Intel 530 bulk 120GB
HDD: WD500GB + WD 500GB + WD 250GB
PSU: ARCTIC Cooling Fusion 550 Watt
OS: Windows 7 Pro x64

 

robi to na vsech hrach i benchmarkech 
skousal som vypojit vsetky hdd
skusal som druhe ramky, 600W zdroj, druhy ssd

Edited by SkyOne-Cz
Link to comment
Share on other sites

Říkáš, že ti to mění barvu obrazovky a že když snížíš detaily, tak ti to nepadá, takže to bude spíše grafikou... Jak dlouho ti to dělá? Měnil jsi teďka nějakou součástku? Neměnil jsi nebo neaktualizoval jsi drivery? Pokud ano, tak si stáhni z5 ty staré pokud ne, tak se naopak koukni po nových. Dobrý prográmek na hledání nových driverů je třeba SlimDriver.

HDDto určitě nebude, to by ti spíše zamrznul PC a nešlo by s ním po nějakou dobu nic dělat a neměnilo by ti to barvy. Navíc se HDD ničí otřesy, ale ty používáš pro OS SDD disk, který je odolnější. 

Link to comment
Share on other sites

Dela to asi tejden. Preinstaloval jsem windows a neatualizovalho dal jsem jen ovladace z cd a porad to pada takze to nebude zadnej software. 
Zkousel jsem jine ramky, 600 w zdroj, jiny ssd (ostatni hdd jsem vypojil moje ramky jsem pres noc probehl memtestem bez chyb
Mel jsem vsechny ovladace aktualni porad to dela
bud to bude grafika, nebo deska nebo zeby zdroj? ale hrat muzu jak dlouho chci spadne to vzdy kdyz vypnu zatez. Bojim se ze kdyz dam reklamovat grafiku ze nezjisti problem protoze jsem ji zskousel v jinem slabsim pc , kde mohl cpu brzdit grafiku
Mel jsem taky bsod ale uz nemam soubory s chybou ale mam jeho vypis

https://forums.geforce.com/default/topic/832691/geforce-700-600-series/black-screen-after-close-games-finnish-benchmarks/

Edited by SkyOne-Cz
Link to comment
Share on other sites

Jelikož si reinstaloval OS, takže ovladače pro grafiku budou v defaultním nastavení. Podle mě nemáš zakázanou integrovanou grafiku, to by mělo jít v BIOSu a nebo by to taky mohlo být v ulitce Nvidie . Myslím, že zrovna Nvidia má nějaký prográmek, který přepíná grafiky podle toho, co děláš, zkus ho najít a nějak ho nastavit. 

Link to comment
Share on other sites

no v biosu se mi prepina igp nebo egp ale zeby ji slo vypnout to nevim ale kdyz je zapla jedna druha nejde. Mam tam taky tu funkci  Lucid Virtu MVP

 pro pouziti obou grafik.

Skusim se podivat po tom programku

Edited by SkyOne-Cz
Link to comment
Share on other sites

Já jsem to teda nikdy nedělal, ale učitel říkal, že by integrovaná grafika měla jít zakázat. Ano, pokud ji zakážeš půjde pouze jedna, nepotřebuješ obě dvě grafiky! (Teda pokud nechceš používat SLI). Tím ať se podíváš po prográmku, jsem nemyslel, aby jsi hledal něco na netu, ale aby si ho našel v PC, určitě ho tam mít někde budeš, pokud si instaloval všechny ovladače a ulitky. Pokud ne všechny jukni na CD pro grafiku.

Edited by D@ndys
Link to comment
Share on other sites

Je tam pouze ten lucid.  Bios jsem uz hodne krát daval do defaultniho nastaveni i pred timto problemem i po. Ale spis si myslim ze to bude neco z grafikou, asi ji poslu na reklamaci, mohly by mi ji vymenit za 980 GTX. no a taky jsem si aktualizoval bios grafiky(pres live update 6) kvuli podpore fast bootu na w8

Edited by SkyOne-Cz
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...