Jump to content

Recommended Posts

Ok po probleme s bluescreenom som presiel z winxp na win7, winxp som nechal na 1 partici, a na 2  som nainstaloval win7 , tu zrejme nastal moj problem, lebo ked zapnem win 7 neukaze sa mi nic len "_" ktora blika ,podľa navodu som sa dal na instalacne CD a cez cmd som použil bootrec.exe, funguje ale vždy ked resetnem počitač musim znova ist cez cd a použiť bootrec, inak vidim stale iba blikajucu "_".Za každú pomoc vopred ďakujem.

 

 

PS:Kdo mi vysvetli ako sa hovorí tomuto "_" dám mu rep + :d

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

a v biosu máš nastavené správné bootovací zařízení?

 

btw _ je dolní podtržítko

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Presne ako napísal Barák..nastav si v BIOS systéme boot z HDD

 

po slovensky je "_" podčiarkovacie znamienko...ľudovo podtržník alebo podjebovník

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

to je něco jako jen pro čtení

 

nemáš třeba zaheslovanej bios? ale tak že to heslo musíš zadávat až v něm protože běžně když ho máš heslovanej tak by tě to do něj vůbec nepustilo

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

takže to heslo to po tobě chce ale ty ho tam nedáš, rozumím tomu správně?

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

jo takhle, takže tam nemáš grafickou kolonku pro heslo a nemá to žádnou grafickou úpravu ale předpokládám že to vypadá jako příkazovej řádek.

 

jestli ano, zkoušel si zadat špatný heslo jestli tě to pustí ?

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

no hele polední šance reset CMOS poté ale budeš muset nastavovat celej bios znova

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

však i NTB má základovku ... :d

 

dostaneš se k ní jedině když to rozebereš (zadní kryt) u HPček se do NTB leze vyndáním klávesnice, ale tím že to rozebereš ztratíš záruku

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

odstredoac nevím co je

 

ale musíš si uvědomit, že pokud tam nemáš v biosu nastavené bootování z CD a nebo si to před načtením biosu nemůžeš nastavit, tak tam stejně nic nenabootuješ ;)

Link to comment
Share on other sites

pred nacitanim mozem nastavit , co chcem nabootovat, ale nie poradie

 

EDIT:Myslel som antistaticky naramok, to je ten naramok co das na ruku a do zastrcky,nieco na princip elektrickeho obojku akurat ta to nekope

Link to comment
Share on other sites

Netreba ti ani ten náramok...ja som bežne robil doma bez neho niečo s pc a nikdy som nič nevyskratoval...stačí ak podržíš na chvíľu radiátor alebo niečo kovové

 

P.S: nemá to tzv. Fast Boot alebo Boot Menu? že nemusíš ísť do BIOSu ale rovno boot menu ti vyhodí

Link to comment
Share on other sites

Podľa mňa je blbo nainštalovaný win...ja som nikdy neinštaloval win cez cmd (okrem 98čky :d ) klasicky som vložil dvd do mechaniky, vybral v bootaovaní mechaniku..potom napísalo inštalaáciu spustíte ľubovoľnou klávesou a nabehlo mi GUI kde som sa už preklikal k inštalácii a nestaral som sa až dokedy mi nenabehla plocha Win 7 :d

Link to comment
Share on other sites

pokud ti to nepujde tak si jednoduše si sežen HDD rámeček kterej napojíš na USB a tam vše naformátuj a nainstaluj znova.. Takto že máš dva oddíly a na každým jinej OS získáváš zbytečný problémy.. Vím o čem mluvím. Až to budeš mít napojený tak na ten HDD nainstaluj i W7..jde to dělal jsem to několikrát. a ohledně toho botování.. Ono to můžeš mít nastavený jak chceš..pokud máš 1.mechaniku 2.USB 3.HDD tak by to mělo načítat z toho kde něco je(takže doporučuju vyndat DVD z mechaniky popřípadě vytáhnout FLASh disk z USB)..a pokud ti to nenačítalo tak si to měl špatně naistalovaný. 
Snad jsem trošku pomohl a držím pěsti.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...