Jump to content

návod [Návod] Jak udělat jednoduché startování vozidla na 'Y' a 'N'.


rEf

Recommended Posts

Tu som to dal bo nějaký karko nevěděl ako taku kravinu urobit :d
 
Nikdy to nebylo testováno ale mělo by to fungovat v pořádku po případě to opravím... Je to starší udělám vám s toho návod v CODE popis najdete za // :)
 
new engine,lights,alarm,doors,bonnet,boot,objective; // tohle dáte jednoduše někam nahoru do módu 

public OnPlayerKeyStateChange(playerid, newkeys, oldkeys)
{
    if(newkeys == KEY_YES) // Nastartuje motor slačením 'Y'
    {
        if(GetPlayerState(playerid) == 2) // Zjistí jestli je řidič.
        {
            SendClientMessage(playerid, -1,"Startuji motor..."); // Taková ta zpráva.
            SetTimerEx("EStart",3000,0,"i",playerid); // Toto vám za 3 sec nastartuje motor je to schválně kvuli zprávě 'Startuji motor...'
        }
    }
    if(newkeys == KEY_NO) // Vypne motor slačením 'N'
    {
        if(GetPlayerState(playerid) == 2) // Zjistí jestli je řidič.
        {
            GetVehicleParamsEx(GetPlayerVehicleID(playerid),engine,lights,alarm,doors,bonnet,boot,objective);
            SetVehicleParamsEx(GetPlayerVehicleID(playerid),0,lights,alarm,doors,bonnet,boot,objective);
            SendClientMessage(playerid, -1,"Motor byl vypnut!"); // Taková ta zpráva.
        }
    }
	return 1;
}

forward EStart(playerid);
public EStart(playerid)
{
    GetVehicleParamsEx(GetPlayerVehicleID(playerid),engine,lights,alarm,doors,bonnet,boot,objective);
    SetVehicleParamsEx(GetPlayerVehicleID(playerid),1,lights,alarm,doors,bonnet,boot,objective);
    SendClientMessage(playerid, -1,"Motor byl nastartován!"); // Taková ta zpráva.
    // Můžete si třeba tu udělat pár randomu že mu to chcíplo ale to kazí hru hráči tak jsem to udělal takto jednoduše.
    return 1;
}

No omlouvám se že vám to tu nerozepíšu ale myslím si že vám bohatě stačí co je za // funguje to na jednoduchém principu motory všech vozidel sou vypnuté, sednete jako řidič dáte 'Y' nahodíte motor do 3s po té 'N' ho vypnete. Můžete si i dodělat podmínku neco[MAX_PLAYERS]; kde nastavíte v Motor byl nastartován! neco[playerid] = 1; a při opuštění vozidla třeba if(neco[playerid] == 1) { //sem funkci co mu vypne motor a neco[playerid] = 0;} a je to :)

 

Snad vám to k nečemu bude :d

 

Ještě musíte mít na serveru auta co budou mít engine na 0 :d

 

 

Návod označen jako platný

Ten to návod byl označen jako platný.Návod může být kdykoli označen jako nevhodný či neplatný

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mám malej dotaz, snažim se udělat to samé, skoro to mám, ale chci, aby když vleze do vozidla (není nastartované a on je ridič) tak aby mu to poslalo zprávu.
Můj neuspěch byl v tom, že mi to vždycky když hrač vlezl do vozidla začalo opakovat fci EStart
...
Předem děkuji..

Link to comment
Share on other sites

OnPlayerEnterVehicle -> pokud je řidič a pokud je engine == 0, tak pošleš SCM. End

Twl... díky moc, já tam cpala proměnnou xDD

 

Edit:

Dívné, furt mi to nejde :'(

 

public OnPlayerEnterVehicle(playerid, vehicleid, ispassenger)
{

    if(GetPlayerState(playerid) == 2)
	{
	    if (engine == 0)
		{
			SCM(playerid, -1, "Toto vozidlo není nastartované, nastartuješ ho pomocí klávesy 'MEZERNÍK'");
		}
	}
    return 1;
}
Link to comment
Share on other sites

No možná OnPlayerEnterVehicle neni nejlepší, ale zkus

public OnPlayerStateChange(playerid, newstate, oldstate)
{
if(oldstate == PLAYER_STATE_ONFOOT && newstate == PLAYER_STATE_DRIVER) // Player entered a vehicle as a driver
{
new engine,lights,alarm,doors,bonnet,boot,objective; // tohle dáte jednoduše někam nahoru do módu 
GetVehicleParamsEx(GetPlayerVehicleID(playerid),engine,lights,alarm,doors,bonnet,boot,objective);
if (engine == 0)
        {
            SCM(playerid, -1, "Toto vozidlo není nastartované, nastartuješ ho pomocí klávesy 'MEZERNÍK'");
        }
}
return 1;
}
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...