Jump to content
  • 0

pomoc Mobilniplatby doručenka


niiii

Dotaz

Zdravím, mám taký problém s touto službou. Script mi funguje tak ako má, vytiahne udaje z sms zapiše do db a pošle spatnu sms... avšak emulator je tam aj ten druhy na delivery reporty. Jeden človek si poslal smsku najprv mu prišla spatna sms s vygenerovanym heslom.. a hned za tym že služby je nedostupna či take niečo... mne to v adminisracii vyhodilo chybu že "nepredany požadavek" a peniaze mi prišli až na druhy deň či kedy. Neviete mi nejako pomocť so scriptom na tu doručenku? Alebo nejake riešenie?

Link to comment
Share on other sites

24 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Se slovenskymi SMS byly vzdycky problemy :d Zlaty MO billing :d Jinak ze je sluzba udajne nedostupne se mi taky stava. Ale hlavne pro MT billing, ktery slovensky sms pouzivaji musis odpovedni sms naformatovat tak, ze na konci zpravy bude strednik a za nim platebni level, ktery jako bude platit. V tom emulatoru ti to i rve kdyz to mas spatne naformatovany.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ATomas, jasné to mám spravené tak, mám jeden script kde mam normalne pripojenie k db zapis do db, generovanie hesla, a echo(spatna sms), všetko bez errorov žiadne chyby, avšak neviem čo stym scriptom pre doručenku, mám nejaky vytvoriť alebo ako? Ved ono by to malo fungovať aj bez toho nie? ked mám odpovedne smsky nastavene v tom hlavnom scripte, či musim mať aj ten vedlajši nastavený zvlášť pre tie doručenky? a inak stalo sa mi to ked bola smska poslana z česka

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jo uz te asi chapu

Ciste teoreticky nemusis script pro dorucenku pouzit. Ale pokud jedes pres MT billing (coz slovenske sms takto pracuji). Tak se treba muze stat to, ze nekomu nastavis sluzbu za kterou si nezaplatil. Takze doporucuju to nastavit. Ono to mas vsechno vysvetlene v te technicke specifikaci od mobilnich plateb...

 

Ukaz treba priklad te scho sms kterou ti ten script vraci mobilnim platbam a ukaz tu zpravu kde se ta sms mobilnim platbam nelibi..

Link to comment
Share on other sites

  • 0

takže tie výpisy z hlavneho scriptu
 

// proti zneuľitiu - pre 1.60€ a 50 kč
if ($_GET['shortcode'] != '6674' && $_GET['shortcode'] != '9033350') {
    
     if ($_GET['country'] == 'CZ'){
     echo 'Neplatna sms! Kontaktuje nás na '.$web.'.';
    exit;
     }
     else {
      echo 'Neplatna sms! Kontaktuje nás na '.$web.'. SMS bola zaslaná v hodnote;'.$_GET['shortcode'].'';
    exit;
     }
    }

 

a dalej 

if(($_GET['shortcode'])==6674){
if ($flags == "a"){
  header('Content-Type: text/plain; charset=UTF-8'); 
	echo 'Vasa sms bola prijata na '.$web.' servery. Pre aktivaciu napiste do konzoly: setinfo "_pw" "' . $pass . '";6674';}
  else {
  header('Content-Type: text/plain; charset=UTF-8'); 
  echo 'Vasa sms bola prijata. VIP bude aktivovane po zmene mapy. Vas '.$web.'. SMS bola zaslaná na číslo;6674';} 
}

if(($_GET['shortcode'])==9033350){
if ($flags == "a"){
  header('Content-Type: text/plain; charset=UTF-8'); 
	echo 'Vasa sms bola prijata na '.$web.' servery. Pre aktivaciu napiste do konzoly: setinfo "_pw" "' . $pass . '"';}
  else {
  header('Content-Type: text/plain; charset=UTF-8');
  echo 'Vasa sms bola prijata. VIP bude aktivovane po zmene mapy. Vas '.$web.'"';}  
  }

 a mne vyhodilo chybu že "nepředaný požadavek" ako keby zlý script pre doručenku... je možné že mi to vyhodilo preto že som tam mal nastavený subor log.txt do ktoreho sa mi loguju platby? pretože som nevedel čo som tam mal dať tak som tam dal hento a až dnes som zistil že sa to okno da nechať aj prazdne

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pro test nech jenom jedno echo uplne na konci souboru, a vsechny texty nastav do promenych, a odesli to jen jednim echo

Myslim ze ty podminky asi nebudou napsane uplne v poradku.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

tie podmienku su v poriadku, ide o to... pri nastavovaní brány to chce  

1. URL scriptu

2. URL scriptu pre doručenku

Script funguje na 100%, ale kde sa dáva URL pre script na doručenku tak tam som mal URL k textovemu suboru kde sa mi loguju platby kedže som nevedel čo tam mam dať... potom mi tam vypisalo chybu že nepredany požadavek a ked som klikol na ten link.. tak mi otvorilo iba ten textovy subor. Ten script funguje len neviem či musim udávať aj ten script pre doručenku... Dnes prebehli dalšie 4 platby v hodnote 50kč a script vykonal to čo mal..  dotyčnemu prišli odpovedne smsky take ake mali + vykonal sa zapis do db aj logu ale peniaze mi nepripočitalo... kolko to trva kym to prirata?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

URL pro dorucenku neni povinny. Nemusis si ho nastavovat. Ale to je tvoje vec jestli budes davat nekterym lidem sluzbu zadarmo kdyz poslou sms na kterou treba nebudou mit kredit :d

 

Jinak jim to trva den nez to zapocitaji.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

paneboze.Rikam ti , udelej to pres paypal.Vis kolik nevyhod ma sms ?

 

1) Operator si strhne poplatek za doručení

2) Myslim ze musis mit pro kazdej stat jinou sms branu tzn. Chci videt jak by si udelal multistátovou platbu pres sms.

 

Nojo je to tvoje vec.Takhle akorat prides o vydelek z jinejch zemi a asi o 30prcnt z SMS. Tvoje chyba,hloupej si holt nenechá poradit

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jak z jiných zemí? Dělá to jen pro CZ a SK. Tak o jakých jiných zemí tu mluvíš...

 

Přesto , sms brána je často nespolehlivá , má výpadky a ten operátor si bere fakt dost.Navíc do budoucna by to chtěl rozšířit i do dalších zemí

Link to comment
Share on other sites

  • 0

thekid-nick vraví za všetko, píšeš uplne mimo kontext, neviem skade máš že "Navíc do budoucna by to chtěl rozšířit i do dalších zemí" išlo mi len o jednu vec ktorú mi už vysvetlil ATomas, za to mu ďakujem, P4trick aj ked si mi moc neporadil, ale aspon vidieť že si to pochopil na prvý krat :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

paneboze.Rikam ti , udelej to pres paypal.Vis kolik nevyhod ma sms ?

 

1) Operator si strhne poplatek za doručení

2) Myslim ze musis mit pro kazdej stat jinou sms branu tzn. Chci videt jak by si udelal multistátovou platbu pres sms.

 

Nojo je to tvoje vec.Takhle akorat prides o vydelek z jinejch zemi a asi o 30prcnt z SMS. Tvoje chyba,hloupej si holt nenechá poradit

A kolik lidi ti posle penize pres paypal a kolik lidi ti posle SMSku. Rozhodne i presto ze z smsky mas min, ve vysledku vydelas vic. Protoze mobil ma kde kdo ale paypal malo kdo.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A kolik lidi ti posle penize pres paypal a kolik lidi ti posle SMSku. Rozhodne i presto ze z smsky mas min, ve vysledku vydelas vic. Protoze mobil ma kde kdo ale paypal malo kdo.

 Napísal si to presne tak ako to je...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ešte som sa chcel spýtať, že ako funguje to stou doručenkou? aby som zabranil tomu aby niekomu nedalo vip napriklad ked nemá kredit... čital som ten navod.. ale nejako som tomu nepochopil... lebo šak ked niekto pošle smsku tak najprv sa vykona hlavny script až potom doručenka nie? či ako to teda je? keby mi sem postol niekto nejaky ukažkovy scriptik bol by som vdačny

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Funguje to takto:

1. zakaznik odesle SMS ve nejakem tvaru

2. mobilniplatby ho zpracuji a odeslou tvar sms + shortcode a podobne udaje tvemu scriptu

3. Tvym sciptem to spracujes a odesles odpovedni sms

4. odpovedni sms dorazi zakaznikovi na mobil a jeho mobil opet odesle informaci, jestli ma zakaznik kredit, jestli je dostupny atp... a to posle mobilnim platbam

5. a mobilni platby tyhle udaje preposlou tvemu dorucenkovemu scriptu kde to spracujes

 

Ja to treba mam tak, ze kdyz slovak posle SMS tak si vytvorim soubor, kde mam zapsane jakej ucet a kolik mu ho mam nastavit.

A jakmile se vyvola dorucenkovej script, ze je vsechno ok, tak se ten soubor spracuje a premium ucet nastavi.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

počkaj.. čiže ja ked mam ten hlavny script.. že spracuje shortcode atd.. + zapis do db + odpovedna sms s heslom... tak ja musim aj tento script asi prerobiť čo? ako by si mi to poradil? že by som do toho hlavneho scriptu dal len nejake echa... a potom do doručenkoveho do podmienky.. if delivered tak zapis do db + echo? či ako? pomohol by si mi stym nejako to spraviť? nejako by sme sa určite dohodli ak by si bol ochotný... ešte jedná vec... to plati len o slovensku? že to vykona ten script aj ked niekto nema dostatok kreditu? alebo je to aj pre česko aj slovensko

Link to comment
Share on other sites

  • 0

počkaj.. čiže ja ked mam ten hlavny script.. že spracuje shortcode atd.. + zapis do db + odpovedna sms s heslom... tak ja musim aj tento script asi prerobiť čo? ako by si mi to poradil? že by som do toho hlavneho scriptu dal len nejake echa... a potom do doručenkoveho do podmienky.. if delivered tak zapis do db + echo? či ako? pomohol by si mi stym nejako to spraviť? nejako by sme sa určite dohodli ak by si bol ochotný... ešte jedná vec... to plati len o slovensku? že to vykona ten script aj ked niekto nema dostatok kreditu? alebo je to aj pre česko aj slovensko

Pro slovensko to jinak nejde. U ceskych sms je oboji. ale tam ja pouzivam tu verzi, ze odeslanim sms se to rovnou i zaplati a je klid.

Jinak kdyz jsem si v php sestavoval script tak jsem nato sel s logikou pawna. Takze s zadnou db na mne jit nemuzes :d

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...