Jump to content

Neustálé zasekávání


Recommended Posts

Zdravím všechny co to čtou a chtěl bych je zároveň požádat o radu.

 

Můj počítač se mi přibližně 2 roky seká.Start Windowsu před pár měsíci ještě XP , nyní WIN 7 trvá přibližně 15 minut a probuzení z režimu spánku taktéž.Chtěl bych se zeptat co by mohlo způsobovat tyto záseky zda HDD nebo paměti (2 GB).Záseky vypadají asi takto : počítač celý zamrzne , většinou nejde hýbat ani s myší prostě nereaguje.Nestává se to při spouštění nějakých náročných programů ,ale při úplně normálním brouzdáním na internetu, psaním ve Wordu .atd.Potom se konečně rozsvítí kontrolka a vše se zase rozjede.Nejvíce sekání zaznamenávám večer ,kdy se na počítači nedá udělat téměř nic.

 

Myslím si ,že je to Hardiskem ,a proto jsem si chtěl koupit nový ,ale ještě než to udělám chci se zeptat těch zkušenějších.

 

Za případné rady předem děkuji. 

Link to comment
Share on other sites

Typ CPU QuadCore AMD Athlon II X4 620, 2600 MHz

Základní deska  :  Asus M4N68T Pro

HDD : WDC WD5000AADS-00M2B (500 GB)

Grafika : ATI RADEON HD 4850

RAM : 2x 1GB Kinstone Hyperx Blue (DDR 3)

 

Počítač je tak 5 let starý byl 2x na opravě(výměně) základní desky.

 

HDD co bych si chtěl koupit : ZDE

Link to comment
Share on other sites

Před pár dny jsem čistil PC od prachu a sata kabel jsem přemístil do jiného portu ,takže tím to být nemůže ,protože se nic nezměnilo.S BIOSem jsem ještě nikdy nic nedělal chtěl jsem si ho dnes aktualizovat ,ale četl jsem ,že když mi vše funguje jak má ,že to není potřeba. A zdroj nevím ...

 

Ještě se chci zeptat když je třeba u nějaké hry napsaná min. konfigurace a třeba 2GB znamená to 2GB nainstalované paměti nebo 2GB zrovna volné paměti?

Link to comment
Share on other sites

Ukazuje to  že to spotřebovává 1 GB , takže pro mé využitá také zbýva 1 GB.Kdyby to začalo dělat po instalaci windows 7 tak bych hned věděl čím to je ,ale takovýhle záseky spíš ještě horší to dělalo na XP.

Link to comment
Share on other sites

stáhni si nějaký program pro memtest ramky(z hlavy nevím)
+stahni crsytal disk info jestly není u něčeho warning nebo křížek
a ještě cpuid hwmonitor a dej screen ohledně teplot jestly se něco nepřehřívá

Link to comment
Share on other sites

Ram je dost? To bych neřekl. Já když pustím pc, tak mám taky využití RAM cca 1gb, ale jakmile zapnu prohlížeč a ostatní aplikace, tak mi to hned vyjede na 2 - 2,3gb a to nehraji žádnou hru.

Link to comment
Share on other sites

HW monitor :

 

 

 

469X2.jpg

 

 

 

CrystalDiskInfo :

 

AWp7c.jpg

 


Musím se přiznat , že když jsem byl menší tak sem nebyl psychicky vyrovnaný :d a občas sem si vzteklostí do toho bouchl ,což není zrovna dobré...

Link to comment
Share on other sites

Ram je dost? To bych neřekl. Já když pustím pc, tak mám taky využití RAM cca 1gb, ale jakmile zapnu prohlížeč a ostatní aplikace, tak mi to hned vyjede na 2 - 2,3gb a to nehraji žádnou hru.

Windows si vezme hodně paměti jestli není potřeba. Všimni si že když zapneš PC tak máš třeba 20% ram a s hrou to samé.

A zkušel jsi defragmovat disk?

Link to comment
Share on other sites

Tak teda nevím nechce se mi investovat 2 000 kč do harddisku i ram zároveň plánuju si pořídit notebook tak abych to vše nevyplácal na opravu starého pc.A k tomu HDD chci si koupit HDD se SATA III ,ale tu mám HDD se SATA II zjistil jsem ,že to napojit jde ale nebude to mít plné využití tedy 6Gb/s.A taky sem četl ,že se má zapojit do 7 portu ,ale já mám pouze 4 porty na SATA kabely.


Windows si vezme hodně paměti jestli není potřeba. Všimni si že když zapneš PC tak máš třeba 20% ram a s hrou to samé.


A zkušel jsi defragmovat disk?

Nyní ne ,ale asi tak před měsícem jsem to defragmentoval a beze změny.

Link to comment
Share on other sites

Windows si vezme hodně paměti jestli není potřeba. Všimni si že když zapneš PC tak máš třeba 20% ram a s hrou to samé.

A zkušel jsi defragmovat disk?

 

 

Jistě, popovídej mi o tom, jak po zapnutí hry budeš mít stále stejné využití ram, jako bez zapnuté hry. Proč se tedy kupují pc s více paměti ram? Asi za to lidi vyhazují prachy pro zábavu, že?

Link to comment
Share on other sites

Myslím ,že takto se to pořádně nevyřeší zřejmě mi nezbývá nic jiného než zkoušet.

 

Chci se ještě zeptat když si nainstaluji win na nový HDD a na starým spustím aplikaci poběží to na novým HDD nebo na starým HDD ? :d

Link to comment
Share on other sites

Ještě bych se chtěl zeptat na kamarádův problém. Má taky starý počítač a něco s HDD. Prý mu tam kluci co tomu "rozumý" instalovali windows ,ale žádný z nich neodstranil ty předchozí verze OS ,takže tam má nyní 4 Windowsy a počítač se nerozjede.Chci se zeptat jak by se dal ten disk naformátovat nebo nějak smazat ty windowsy?

Link to comment
Share on other sites

skusil bych nabootovat z flashky
hiren's boot cd
a tam je mini win xp tak v něm by to snad mohlo jít formátovat ale nwm jestly tam je něco na formátování ale snad jo
pokudje dat hodně a velikost disku velká tak to bude na několik hodin

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...