Jump to content

VPS laguju servery


niiii

Recommended Posts

Zdravím, chcem sa spýtať niečo ohladom mojho VPS ktoré som si kúpil u Hostzona.cz. Nahodil som si tam 3 cs servery po 16 slotov a 1 32 slotový teamspeak server nič viac tam nieje. Využitie procesora je tak 7% od každeho cs servera čiže okolo 20% približne. Nechápem ako je to možné ale cs servery mi lagujú. Neviete mi poradiť čo to može byť? Nepokúša sa mi niekto napojiť na vps alebo niečo podobne?

 

vps

 

2ghz

1,2gb ram

100mbit net

Link to comment
Share on other sites

Jaký má server load? Připoj se do terminálu.

 

apt-get install htop

 

htop

 

vpravo nahoře máš "load average"  a za tím tři hodnoty, které chci vědět

Link to comment
Share on other sites

neplánujem meniť vps, control panel mi netreba aspon sa zdokonalim v linuxe trochu...

hodnoty-->  load average: 0.22, 0.24, 0.19 cez uptime

load average: 0.27 0.20  cez htop

 

teraz ale ak to pozeram cez htop tak tam mám strašne vela procesov ohladom ./hlds_run a teamspeaku... nemože to byť tým že mám nasteveny crontab na autoreštart každý deň + autostart serverov?

 

http://s21.postimg.org/fgde0ccg6/Bez_n_zvu.jpg

Link to comment
Share on other sites

Treba si kupit vps server u https://www.facebook.com/gmhostingeu mam tam 3 vpska maju dobre ceny take ze za 8 € mas 2 gb ram 2 cores 1 1 Gb linky + vps admin co hostzona nema :d

Staci len im napisat do spravi na FB a je moznost si vybrat konfigurovatelny plan napises im kolko chces ram , cpu jadier disku a oni ti spravia cenu

 

plati sa paypalom aj prevodom

 

Asi vědí, proč nemají webovou prezentaci a neposkytují servery legálně. Kdyby si nehráli na zahraniční hosting a zveřejnili kontakt na provozovatele, alespoň by to minimálně působilo jako košer. Jen si zahrává s finančákem... Nemysli si, že dříve nebo později na to někdo nepřijde. Ve finále ti ty 3 VPS smažou, aniž by ti něco řekli a ty pak budeš čučet jak péro z gauče, že nemáš ani VPS ani peníze... ;) Dobře děláš.

Hostzona.cz je na úplné virtualizaci, do provozu VPS serverů nezasahuje žádná administrace. Není to hosting pro nooby, ale pro náročné zákazníky, kteří nechtějí mít na VPS pro ně zbytečné hlouposti, které je budou omezovat jako zrovna administrace VPS. Nehledě na to, že problém není ve VPS. ;)

 

neplánujem meniť vps, control panel mi netreba aspon sa zdokonalim v linuxe trochu...

hodnoty-->  load average: 0.22, 0.24, 0.19 cez uptime

load average: 0.27 0.20  cez htop

 

VPS není přetížené, nicméně problém může být v ledasčem. Od špatně nastavené hodnoty herního serveru, chybu v právech, .......

 

Koukni do /var/logs/syslog/ případně pošli co tam máš. ;)

Link to comment
Share on other sites

Máš ten screen nějaký divný, chybí ti třetí hodnota loadu. A krom jednoho ts3 procesu ostatní procesy jsou bez uživatele? Máš to nějaký divoký čéče. :d

Ano, procesů tam máš kapánek víc. Nezacyklil si toho CRON démona špatně? Pošli cos přikázal CRONovi. :d

Link to comment
Share on other sites

zistil som že v htope sa to da vypnuť to su nejake thready len ked si vypnem zobrazovanie tych threadv tak tam je len z každeho po jednom... a cron mam takto nejako 

 

@reboot cesta/start.sh

 

a k tym uživatelom... uživatela ukazuje ked je vybraty ten proces teda označeny inak neukazuje

Link to comment
Share on other sites

Ak to nieje CPU a ani RAM tak je to diskom. Btw. vypni všetky cska naraz. pgrep hlds potom kill -9 PID; kill -9 dalsiePID. Tak napíš vsetky pidka a odosli

Link to comment
Share on other sites

Na linuxu pro HLDS stačí 40MB na jednoho hráče, RAM má víc než dostatek. Server přetížený nemá. A navíc hostona patří mezi 1% hostingů, kde VPS jsou bez agregace.

Jsi koukám slušně dezorientován. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ano na fyzických serverech pro VPS hosting jsou vždy dva nejmodernější procesory k začátku loňského roku, které mají 32 vCPU. Každý VPS server má svůj počet vCPU, které s nikým nesdílý.

 

Ano, že se VPS servery zákazníků přetahují o výkon s ostatními zákazníky na šrotě je naprosto běžné, ale né pro hostzonu. Na hostzoně má výkon bez agregace.

 

Co je "dedikáž" nevím, asi se v tom ale vyznáš lépe, než já. :d

 

 

Celkem mě bavíš... Ale nemusel bys mu tady spamovat takový hámotiny bože...

Link to comment
Share on other sites

dedikac je dedikovany server...

 

 

  • Veškeré prostředky máte pro sebe
  • Optimalizovaný výkon, bez agregace
  • CPU: 2000 Mhz
  • RAM: 1GB + 128 MB
  • HDD: 25 GB (vč. systému)
  • Neomezený traffic

viz. http://hostzona.cz/vps-server-hosting/vps-server-openvz

 

tj. on nema agregovanych 2GHz toho CPU co tam pisu (samozrejme 1 vlakno) ale ma fixne agregovanu cast z CPU co je este asi horsie.

Na 1 core procaku z 2GHz clockom nespustis 3 CS servery. Si to spocitaj 3x 1000 FPS je viac nez samotny clock procaku.

Samozrejme tam ma max nejakych 200 FPS a preto mu to stiha len tak tak. Aj to z lagmi.

 

PS: FPS je frame per second tzv. pocet preruseni na spracovanie "odstepu" (tj. vlakna) za sekundu. Cim mas vecsie FPS tym mas mensi ping no vzato ti to zere viac CPU. viz. Multi threadove programovanie v C++/D niekde na nete som vydel podrobny popis co to je a jak to presne funguje...


PPS: Agregacia je vo vetsine pripadoch dobra. Si zober fakahedu, predaju 20 000 slotov na MC server ale pouzivanych je realne len 5000 v dennej spicke. Tak naco by mali kupit 3x viac HW ked by sa aj tak nevyuzil? Keby ze tam hrava viac ludi tak ho samozrejme dokupia aby sa lagy kompenzovali

Link to comment
Share on other sites

Ano, je to Openvézetko, nemá výkon přímo vyhrazený jako KVMka, ale optimalizovaný výkon, aby nedocházelo ke sdílení výkonu s ostatními na serveru, na kterém běží OpenVZ.

 

Na VPS co má lze udělat servery až o 40 online hráčích. CSzona CS1.6 sekce má přesně stejnou konfiguraci.

 

Na tom serveru co má se mi podařilo udělat server 120000FPS. :d

 

Nicméně řešíme tu naprosto jiné věci už. Beztak špatně spustil gameservery, pokilloval, spustil normálně a už mu to určitě šlape jak hodinky.

Link to comment
Share on other sites

Všetko sa vyriešilo :) Našiel som dôvod týchto lagov. Chcete vedieť čo to bolo? Cela rodina na wifine :d

 

ps: servery mi idú na 800-900fps :) nie na žiadnych 200

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

takže lagy sa vrátili a zistil som príčinu, vždy ked lagne server tak mi v "top"e vyskoči na sekundu "wa" na nejakych 25% a potom zas na 0 a vždy ked to skoči tak lagne server, neviete čo stym?

Link to comment
Share on other sites

Ahoj,

 

to vypada na problem s I/O disku. Jednoduse receno - CPU jede na prazdno a disk nestiha.


Na linuxu pro HLDS stačí 40MB na jednoho hráče, RAM má víc než dostatek. Server přetížený nemá. A navíc hostona patří mezi 1% hostingů, kde VPS jsou bez agregace.

Jsi koukám slušně dezorientován. ;)

Jediny neagregovany VPS z principu je dedikovany stroj ;)


Steele, brachu, vis ze principem tehle kontejneru je pravy opak ? Kdyz je ted citrix zadarmo, mozna bys mel premyslet a tuhle hnusarnu zmigrovat na neco , co ma trochu koule....

 

Ano, je to Openvézetko, nemá výkon přímo vyhrazený jako KVMka, ale optimalizovaný výkon, aby nedocházelo ke sdílení výkonu s ostatními na serveru, na kterém běží OpenVZ.

 

Na VPS co má lze udělat servery až o 40 online hráčích. CSzona CS1.6 sekce má přesně stejnou konfiguraci.

 

Na tom serveru co má se mi podařilo udělat server 120000FPS. :d

 

Nicméně řešíme tu naprosto jiné věci už. Beztak špatně spustil gameservery, pokilloval, spustil normálně a už mu to určitě šlape jak hodinky.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nemáte niekto podobný problém čo používate hostzonu? na tých serveroch sa nedá ani hrať... neviem či niekto vyťažuje tu mašinu na ktorej vps beží alebo čo...

Link to comment
Share on other sites

Treba si kupit vps server u https://www.facebook.com/gmhostingeu mam tam 3 vpska maju dobre ceny take ze za 8 € mas 2 gb ram 2 cores 1 1 Gb linky + vps admin co hostzona nema :d

Staci len im napisat do spravi na FB a je moznost si vybrat konfigurovatelny plan napises im kolko chces ram , cpu jadier disku a oni ti spravia cenu

 

plati sa paypalom aj prevodom

 

Celé je to odrb..

Link to comment
Share on other sites

Ja podobny problem kdysi mnel. Spis nez htop si sleduj iftop. tzn, ze na vps se stava, ze ti nekdo "krade pripojeni". Pokud v iftopu zacnes nalezat polozky pripojeni co maji pres 1Mb tak uz je neco v neporadku.

A hlavne ja kdyz mnel 100MBit tak mi to nestacilo, takze to bych taky povazoval za pricinu.

Link to comment
Share on other sites

keby je to internetom tak by nenaskakovalo to "wa" nie? lebo skoro vždy vedy to lagne... keby som bol vedel ako to bude tak vyriešim niečo ine... a k hentomu vps čo je pisane vyššie... 8e za mesiac? ked ja mam za 19e na pol roka tak to je dosť nevyhodné...

Link to comment
Share on other sites

keby je to internetom tak by nenaskakovalo to "wa" nie? lebo skoro vždy vedy to lagne... keby som bol vedel ako to bude tak vyriešim niečo ine... a k hentomu vps čo je pisane vyššie... 8e za mesiac? ked ja mam za 19e na pol roka tak to je dosť nevyhodné...

Dival ses do toho iftopu ? :d

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...