Jump to content
  • 0

pomoc kompilacia pluginu z .dll do .so


LYRIcS

Dotaz

Vie mi tu niekto poradiť ako skompilujem plugin (mam aj source) do .so? lebo mam možnosť to skompilovať len do .dll, niekde som čítal že na to treba GCC či čo ale nevyznam sa v tom ...

Link to comment
Share on other sites

5 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Jako nevim, ale celkem mne to zajima.

.dll je pro windows

.so je pro linux ne ?

 

Tak dedukuju, ze maji rozdilne jazyky, proto to asi nepujde konvertovat. Pokud jo tak mne informujte :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jako nevim, ale celkem mne to zajima.

.dll je pro windows

.so je pro linux ne ?

 

Tak dedukuju, ze maji rozdilne jazyky, proto to asi nepujde konvertovat. Pokud jo tak mne informujte :)

 

--

Súhlasím, myslím, že dll konvertovať do .so nejde, ale v prípade, že máš zdrojové kódy, dá sa to určite spraviť, vyššie spomenutým gcc napríklad.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Konverze je kravina,

 

Ale můžeš to ze zdrojáku skompilovat do .so a to tímto příkazem :

gcc zdrojak.c -o plugin.so

 

Takhle se to dělá pod linuxem,... u Woken netuším ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

no jasne že mam zdrojak, kdesi som čítal že mam akoby "skonvertovať" alebo take niečo pod tym vyznamom object file toho pluginu cez to GCC či ako, no ale mne sa to GCC ani len nepodarilo stiahnuť, na ich stranke to maju nejak čudne robene ten download, a po jednom subore to fakt sťahovať nejdem. Neviete mi niekto konkretne napisať ako mam postupovať? Napr stiahnuť to a to, vložiť tam to a to atdˇ, bo v tomto sa nevyznam, popripade poslal by som zdrojak a ak by mi to niekto vedel skonvertovať bol by som veľmi rád 


už som to vyriešil, môžete lock

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...