Jump to content

Typy grafických karet


MaXikinG27

Recommended Posts

Teda nevím co myslíš, ale rozdělit by se dali například podle toho jakou používají sběrnici nebo od jakého jsou výrobce :d

 

Nebo by se ještě dali rozdělit na monochromatické karty nebo barevné :) Monochromatické karty "umí" pouze bílou barvu v normálním a zvýšeném jasu a černou barvu.

Link to comment
Share on other sites

Nejčastěji se dělí podle využití. herní, pracovní ne?

 

Spíš kancelářská ne? :d Ale je pravda, že by se dali taky rozdělit jako: herní, streamovací, stříhací, atd. :) Ale takhle už se většinou dělí celé sestavy počítačů, protože tam nehraje roli jen grafika :)

 

ještě mě napadá třeba podle velikosti paměti, typu graf.paměti, podle šířky sběrnice, podle chlazení prostě je toho spousta.

 

Můžem je dělit podle mnoha aspektů, takže je nesmysl se tu hádat :d

Link to comment
Share on other sites

shaty,

Spíš kancelářská ne? :d Ale je pravda, že by se dali taky rozdělit jako: herní, streamovací, stříhací, atd. :) Ale takhle už se většinou dělí celé sestavy počítačů, protože tam nehraje roli jen grafika :)

 

ještě mě napadá třeba podle velikosti paměti, typu graf.paměti, podle šířky sběrnice, podle chlazení prostě je toho spousta.

 

Můžem je dělit podle mnoha aspektů, takže je nesmysl se tu hádat :d

 

pracovní, dejme tomu kancelářská...

 

Nevím jak ty, ale pojmy jako střihací grafika nebo streamovací grafika jsem ještě nepotkal... :d

 

 

 

-----

 

AT: K čemu to proboha chceš?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...