Jump to content

script Script pro příkaz : /pujcka


Albus Brambůrek

Recommended Posts

Ahoj vítám vás u mého "Scritpu" :d Je to hlavně pro ty co pracují s dcmd a hledají způsob nějaké proměnné s penězi nebo dosazení čísla ( pokud jste to pochopily můžete pokračovat )

První věc co uděláme si nadefinujeme DCMD a COLOR_RED ( červenou barvu ) , DCMD používám proto že se mi zdá že je lehčí.

 

#define COLOR_RED 0xAA3333AA
#define dcmd(%1,%2,%3) if ((strcmp((%3)[1], #%1, true, (%2)) == 0) && ((((%3)[(%2) + 1] == 0) && (dcmd_%1(playerid, "")))||(((%3)[(%2) + 1] == 32) && (dcmd_%1(playerid, (%3)[(%2) + 2]))))) return 1

 

Toto dáme nahoru pod include

Další krok je příkaz jak jsem již psal pracuji s DCMD takže do public OnPlayerCommandText dáme :

 

dcmd(pujcka,6,cmdtext);//To číslo je počet písmen musí být přesný!

 

No A poslední krok je že jsi nadefinujeme příkaz aby nám něco dělal

 

dcmd_pujcka(playerid,params[])
{
new castka1 = strval(params[0]);
if(params[0] )
{
SendClientMessage(playerid,COLOR_RED,"Použití : /pujcka [castka]");
}else{
new str[50];
format(str,sizeof(str),"Pujcil jsi si %d penež!",castka1);
GivePlayerMoney(playerid,castka1);
SendClientMessage(playerid,COLOR_RED,str);
}
return 1;

 

Kdyby něco nebylo jasné tak mi napište pokusím se nějak opravit nebo vysvětlit :)

Prosím všechny ty co jdou hned psát že už to tu někde je nebo že to udělá každý : Jak jsem psal je to pro nováčky mě to chvilku trvalo a ted to tu dávám jinak dá se použít timer pro splátky což časem taky udělám

 

Děkuji Isi

  • Líbí se mi to! (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

:facepalm: :facepalm:A pujčku už nikdy nemusí splatiť? To je len čistý GIVING ? ďalej hranice pujčky tam nie sú ? žiadne rozmedzie napr. 5-35000$ ? Ďalšia blbosť nazývaná script.
Link to comment
Share on other sites

Pekný Script :) 5/5

 

Děkuji ;)

 

 

blbosť...

Ako pre hráča s id 0 to možno ide ale hráč s id npr. 10 by musel napísať 10 miestne číslo aby sa podmienka splnila...

 

Až nato že params není ID hráče ale částka takže se ID netýká a 0 je tam kdyby dal je /pujcka :)

 

 

:facepalm: :facepalm:A pujčku už nikdy nemusí splatiť? To je len čistý GIVING ? ďalej hranice pujčky tam nie sú ? žiadne rozmedzie napr. 5-35000$ ? Ďalšia blbosť nazývaná script.

 

 

Kdybys jsi si to přečetl celé ano nad tím jsem taky přemýšlel bude to také :)

DCMD je možná nejlehčí ale rychlost je rovná rychlosti cikána pracujícím na výkopu kanalizace

 

Pro mě je nejlepší DCMD :)

 

Samozřejmě jsem přemýšlel o zapisování dluhů do souborů dokud bude mít jedno nesplaceno nemůže další a časovač s splátkami třeba po 500

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...