Jump to content

pomoc Pri Pc Štarte Napíše Missing Operating System


_Martin_

Recommended Posts

Čaute včera som si nainštaloval Mac OS 10.7 Lion na PC a odvtedy mi pri štarte PC hlási Missing OS.

(Disk rozdelený na 100 a 600 GB - 100 WinXP 600 Win7)

Postupoval som takto:

1. Bootoval som PC z inštalačného disku WinXP

2. Tu som sa dostal do nejakého DOS Režimu kde som mal konzolu v ktorej som si vybral že chcem formatovat časť disku s WinXP

3. Keď som zadal príkaz format trvalo asi 2 sekundy a nič sa nestalo len ma preplo ďalej na pisanie

4. Tak som tam dal DVD s Macom, dostal som sa na vyber disku a cez inštalaciu (DiskUtility) som naformatoval ten disk s XP na Mac Format a potom som nainštaloval Mac (bez problémov)

5. Keď sa mi po inštalácii spustil PC pri boote (klasickom) mi napísalo Missing OS

6. Skúsil som tam dať Win7 DVD a tam som sa dostal do recovery alebo ako sa to volalo a tu som sa dostal jakoby do priečinku Tento Počítač a 7 tam bola, ale časť disku s XP (Macom) akoby zmizla

 

 

A tu som zostal neviem čo už mám robiť. Skúsil som už všeličo ale stále nič

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

Důvod proč ti to nejde:

 

1. Když jsi instaloval Win 7 tak si tam (předpokládal) měl WinXP už nainstalovanej. tzn. Do win 7 se ti nenainstaloval BootManager

 

nebo

 

2. V biosu máš nastavené bootování na disk s Applem (100 Gb) nevím proč by to psalo ale spíš tam nemás BootManager (asi).

Link to comment
Share on other sites

Áno. PC som mal povodne s XP. Potom som tam doinštaloval 7 a pri štarte som si mohol vybrať či spustim XP alebo 7. Skúsim ešte System Repair s Win 7 inštalačným DVD a dám vedieť

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...