Jump to content
  • 0

pomoc Ako sa naučiť pawn?


BELZI

Dotaz

Ďaute, chcel by som sa pomali začať učiť jazyk pawn. Síce som tu regnutý už dlho, ale stále som sa nejako k tomu nedostal. No a preto sa chcem spýtať aké rady by ste mi vy - pawneri dali, s kade sa to mám učiť a ako ste sa to učili vy.

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

16 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Ty by ses chtěl naučit pawn.?...

Já osobně jsem začal na módu Maikeroo Town 2...

Kopíroval jsem..ANO..Stejně jako každej začátečnický pawner =)...

 

Kopíroval jsem z toho různý scripty a dával je do nově tvořeného módu...

Když se vyskytli errory tak jsem se podíval jsem co znamenají..A vždy tu byl někdo ochotný kdo mě poradil...

Tak jsem to doplnil..A když to nejelo tak jsem se do toho pořádně zakoukal..Přepsal pár věcí...A jelo to..

 

Musíš se do toho zkrátka dostat a mít chuť to dělat..

Stačí jen logický myšlení a začátečnická angličtina a půjde to =))...

 

To je moje rada =)...

Link to comment
Share on other sites

  • 0
  • Majitel

Jak začít? No tak v první řadě ještě než začneš, musíš mít mozek. Ten tady většina lidí postrádá.

 

Dále snad jen otevřít wiki.sa-mp.com, zkoušet, zkoušet, trénovat, zjišťovat, opravovat a snažit se dělat vše po svém..

 

Když si napíšeš kód, který nebude fungovat, mrdneš ho sem ať ho někdo opraví, tak se ho*no naučíš. Oprav ho sám, získáš sebevědomí, čím víc kódu opravíš. Pamatovat si funkce nemusíš, jednou se na to stejně vykašleš, nebo přejdeš na jiný jazyk.. Já sám si při občasném pawnění nemohu vzpomenout na nějakou funkci a radši se podívám na možnosti z wikiny..

 

A hlavní podmínkou programátorství: Musí tě to bavit a musíš mít chuť to dělat.

 

Kód není živý organismus, chová se tak jak napíšeš aby se choval. Když v něm bude chyba, není to proto, že by se mu nechtělo, neměl náladu, nebo byl nemocný, je to proto, že ty jsi tam tu chybu napsal a jen ty ji musíš opravit.

  • Líbí se mi to! (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Najlepšie je ak si stiahneš niečo v .PWN napr. nejake brány ak chceš vedieť move object upravuj poziciu ,objekty a ak to budeš robiť dlhšie aj s niečim iným tak sa naučíš dosť veci a už nebudeš potrebovať príklady.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ďaute, chcel by som sa pomali začať učiť jazyk pawn. Síce som tu regnutý už dlho, ale stále som sa nejako k tomu nedostal. No a preto sa chcem spýtať aké rady by ste mi vy - pawneri dali, s kade sa to mám učiť a ako ste sa to učili vy.

to je strasne jednoduche :d zacni zakladnmi ako zaciatocnik vytvaraj jednoduche prikazy!

Tak som zacal ja...!!Ptm som hladal pomoc,tutoriali tu na pawno.cz a radil som sa od kamosov a tak som sa naucil dnes som pawner a zacinal som dakedy v marci 2011...:d

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ahoj aj ja som začiatočník učím sa z TuT-ov ak nevieš dobre po anglicky Google Prekladač :p

Ale vie niekedy preložiť také kraviny .. :d

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ahoj aj ja som začiatočník učím sa z TuT-ov ak nevieš dobre po anglicky Google Prekladač :p

Ale vie niekedy preložiť také kraviny .. :d

tak si to čti v originále ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Google překladač.... Všechno Google překladač. Pokud to takto bude pokračovat, tak se anglicky bez něj nikdo z CZ/SK nedomluví.

 

Já začínal také úpravou scriptů, nejdřívě jednodušší věci, poté jsem si zkusil udělat vlastní cw/tg mód (dopadl katastrofálně. Tak jsem poprosil jednoho nejmenovaného pawnera :boss: aby mě ho udělal).

 

Po pár týdnech jsem už ten CW/TG dokázal udělat sám (takový ten základní). Pak jsem byl asi osvícen, zjistil jsem, že to je strašně jednoduché a od té doby Pawn to jakž takž ovládám

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Já například začínám jednoduchými příkazy jako skiny poté sem si stáhl .pwn nějakých filterscriptů a módů a začal jsem to proštudovávat. Začal jsem chápat funkce a zkoušel vytvořit něco vlastního samozřejmě jen pro osobní účel. Takže moje rada zní : Stáhni nějaké návody nebo nějaký .pwn soubor ať už módu nebo filterscriptu a s menším použitím angličtiny to časem pochopíš.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...