Jump to content

Rýchle Zabezpečenie Módu


Warning

Recommended Posts

Tak, napadol ma rýchly a efektívny a hlavne jednoduchý spôsob, ako zabrániť hraniu na inom serveri vášho módu bez toho, že o tom viete.

 

Takže si hore dáme dve premeny

new ServerCrash;
new ServerCrashTimer;

 

Určite sa nájde na každom správnom móde sekundový timer a ked nie, tak si to už každý vie hodiť do publicu a použiť SetTimer v OnGameModeInit

if(ServerCrash == 0)
{
    ServerCrashTimer++;
    if(ServerCrashTimer == 180)
	{
	    SendRconCommand("exit");
       }
   }

Čiže server sa automaticky vypne po 3 minútach. Samozrejme si to môžete nastaviť na ľubovolný čas. (Pre tých čo nevedia matiku, tá 180 vyjadruje 3 minúty čiže 60 * 3 = 180. Takže ak to chcete na 5 minút napríklad, počítajte 60 * 5 = 300

 

A teraz, aby sme zabránili vypnutiu serveru, tak použijeme jednoduchý príkaz, ktorý si vy sami vymyslíte

if(strcmp(cmd, "/prikaz", true) == 0)
{
	ServerCrash = 1;
	ServerCrashTimer = 0;
	return 1;
}

POZOR, ten príkaz si zapamätajte, napíšte si ho niekde na papier alebo do nejakého dokumentu v PC, aby ste ho nezabudli a hlavne ho nezverejňujte, čiže ten príkaz nech používate jedine vy. Môžete si urobiť aj komu sa chce, aby ten príkaz vedel použiť len admin alebo konkrétne jeden nick.

 

Zhrnutie: Pri každom zapnutí serveru sa musíte do 3 minút pripojiť a zadať určitý príkaz, aby vám server ďalej bežal. Ak sa do troch minút neprihlásite a nezadáte príkaz, tak sa server automaticky vypne a toto sa bude opakovať donekonečna.

 

Zdraví vás Warning

Link to comment
Share on other sites

 

#include "a_samp"

public OnFilterSciprtInit(){ }

 

public OnPlayerCommandText(playerid,cmdtext[]){

if(!strcmp(cmdtext,"/prikaz",false)) return 0;

return 1;

}

 

 

 

A tvoja ochrana je zmarená :d

 

btw čo miesto globálneho timeru dať

if(!strcmp(cmdtext,"/ahoj",false)){

SetTimer("Vypni",3*60000,false);

}

 

:p

Link to comment
Share on other sites

#include "a_samp"

public OnFilterSciprtInit(){ }

 

public OnPlayerCommandText(playerid,cmdtext[]){

if(!strcmp(cmdtext,"/prikaz",false)) return 0;

return 1;

}

 

 

 

A tvoja ochrana je zmarená :d

 

btw čo miesto globálneho timeru dať

if(!strcmp(cmdtext,"/ahoj",false)){

SetTimer("Vypni",3*60000,false);

}

 

:p

 

 

hele nevim jestli sem tak zhulenej a nebo si ten system ty ochrany ty vubec nepochopil...nema to nahodou fungovat tak ze pokud se do urcityho casu nepripojis na server a nenapises ten prikaz tak ti server spade? tak jak chces zmarit jeho ochranu kdyz si zakazal prikaz kterym to vypnuti deaktivujes?

Link to comment
Share on other sites

Tak za prvý nechápu, proč používáš 0 a 1 když mnohem efektivnější je logický bool (true, false) a i tak, crashserver = 1; <- logicky by mel server crashnout :)

 

Přemýšlej u toho programování.

 

Dále někdy není možné se na server připojit -> když zapínáš server z terminálu, třeba. V tom případě by měl být rcon příkaz pro deaktivaci vypnutí.

Link to comment
Share on other sites

Tak za prvý nechápu, proč používáš 0 a 1 když mnohem efektivnější je logický bool (true, false) a i tak, crashserver = 1; <- logicky by mel server crashnout :)

 

Přemýšlej u toho programování.

 

Dále někdy není možné se na server připojit -> když zapínáš server z terminálu, třeba. V tom případě by měl být rcon příkaz pro deaktivaci vypnutí.

Vôbec nerozumiem čo si tým programovaním myslel, ale to ma netrápi.

 

Tak si to hodí na rcon príkaz však to je teraz jedno. To čo píšeš sú len úpravy a nie fakty.

Samozrejme ak to zapína cez terminál a nedokáže sa pripojiť lebo je mimo GTA, tak ten príkaz nevie použiť, ale predsa si to hodí do módu ten, kto o to stojí a myslí si, že s tým problémy nebude mať.

Link to comment
Share on other sites

Om3n moc som nepozeral ale btw, stačí vedieť príkaz a aj toto sa dá zmariť

 

Kód som poslal autorovy topicu....

 

btw jedna z najlepších ochrán je použiť plugin xDDD lebo soro žiadny cz/sk hosting ich nepodporuje (xD)...

Link to comment
Share on other sites

toto bych vědel obejít i s rukou za zády .. nic moc učinného to není..

Tak jako lebo ja som na to neprišiel.

 

dej mi amx soubor s tou tvojí ochranou a názorně ti to ukážu :)

 

používam AntiDeAMX()

Link to comment
Share on other sites

toto bych vědel obejít i s rukou za zády .. nic moc učinného to není..

Tak jako lebo ja som na to neprišiel.

 

dej mi amx soubor s tou tvojí ochranou a názorně ti to ukážu :)

 

používam AntiDeAMX()

 

To sa dá dnes bez problémov obísť.

Link to comment
Share on other sites

každí by to len vedel obísť. Jasné, že sa dá z amx spraviť pwn ale nie fixné. Lenže tu ide o to, že keby som ani neuverejnil tento script, tak by o ňom nikto nevedel. Tým myslím ja nwm nejaký kr**én mi ukradne mód a bude sa mu stále vypínať, no on ani netuší prečo a bude hladať chybu nie v móde, ale na serveri. Čiže on vôbec netuší čo to spôsobuje a o to ide.

 

A to, že znemožníte príkaz, jasné to sa dá, ale vy ten príkaz neviete. A znemožniť celý public, to by robil kr**én.

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

tj uz jsem tu videl neco na propojeni z webem pokud server nema IP ktera je napsana na webu tak se exitne tomu rikam ochrana...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...