Jump to content

pomoc Zformátování pevného disku C


Roox

Recommended Posts

Zdravím,

potřebuju na svém třetím PC úplně zformátovat disk C (Je z něho spuštěn Windows 7 x64) jenže nějak mi nedochází jak.. Je jasné, že windows nezformátoje disk, ze kterého je spuštěn a přes BIOS mi to nejde.. Je nějakej program, nebo způsob, jak to udělat ? Díky za odpověď

Link to comment
Share on other sites

Zkus to zformátovat přes instalační disk widlí, nebo si stáhni například ubuntu, to vypal na cd / pusť z flashky a přes to to zformátuj ;)

 

Rovnou kubuntu, a zůstaň u něj :d

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

a menší možnost kdyby ti pak nevadilo že to budeš muset znovu naformátovat máš ještě dvě možnosti:

 

1. pořádně to projeď magnetem :)

2. a nebo to hoď do mikrovlnky ale to by pak nemusel fungovat :d

Link to comment
Share on other sites

1. pořádně to projeď magnetem :)

Jen se chci zeptat, když to nepůjde přes ten nouzovej režim, není u toho magnetu riziko, že se ten HDD podělá ? A kdyby to vyšlo, jak potom vypadá to naformátování, ještě jsem to nedělal :)

Link to comment
Share on other sites

  • Majitel

1. pořádně to projeď magnetem :)

Jen se chci zeptat, když to nepůjde přes ten nouzovej režim, není u toho magnetu riziko, že se ten HDD podělá ? A kdyby to vyšlo, jak potom vypadá to naformátování, ještě jsem to nedělal :)

 

U toho magnetu myslím, že hrozí, že zlomíš čtecí hlavičky.. Ty jsou menší než špendlíková hlavička...

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor

1. pořádně to projeď magnetem :)

Jen se chci zeptat, když to nepůjde přes ten nouzovej režim, není u toho magnetu riziko, že se ten HDD podělá ? A kdyby to vyšlo, jak potom vypadá to naformátování, ještě jsem to nedělal :)

 

No jako když to není ten HDD něco starýho tak to riziko je malý a naformátování... jednou sem to dělal. musíš nabootovat nejaky OS a zformátovat ho :d. ale pokud ti nepujde pres ten nouzovej rezim tak si stahni ten linux nejakou starsi verzi klidne, vypal na CD, nabootuj, a zvol test ubuntu... a můžes si hrat z formatovanim bez instalace tučnáka :)

 

//EDIT: ffredyk u tech starsich mozna jo - nesmi pouzit magnetickou brzdu od rychlovlaku ... :d

Link to comment
Share on other sites

Přes nouzovej režim to fakt nejde, tak já to skusim přes ten linux..

 

EDIT: Mám tu přichystanej hodně silnej Ultra magnet který dokáže přitáhnout 20 kg železa.. To se snad neutrhne ne ? :d

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor
Přes nouzovej režim to fakt nejde, tak já to skusim přes ten linux..

 

 

ok a proc ho potrebujes zformatovat? ne ze bych se chtel zajimat ale mozna by to slo obejit ten format..

Link to comment
Share on other sites

Přes nouzovej režim to fakt nejde, tak já to skusim přes ten linux..

 

 

ok a proc ho potrebujes zformatovat? ne ze bych se chtel zajimat ale mozna by to slo obejit ten format..

 

Virová nákaza + poškozené RAM + poškozený HDD (Chybný data, který navíc nejdou smazat)

 

Jinak PC jede :d

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor
Přes nouzovej režim to fakt nejde, tak já to skusim přes ten linux..

 

 

ok a proc ho potrebujes zformatovat? ne ze bych se chtel zajimat ale mozna by to slo obejit ten format..

 

Virová nákaza + poškozené RAM + poškozený HDD (Chybný data, který navíc nejdou smazat)

 

Jinak PC jede :d

 

to jsem čekal vir... to se dá obejít...

víš jakej vir? jak se ti tam dostal?

Link to comment
Share on other sites

Brácha na něm jel asi měsíc bez antiviráku včetně nějakejch 200 GB nastahovanejch, takže nejspíš nebude jen jeden.. Ne jen, že počítač je pomalu, ale i v tom jeho "pomalém" režimu zpomaluje a zrychluje. Jeho výkon je velice nestabilní (Hlavně kvůli těm RAM) a teplota stoupá až na 65°

Link to comment
Share on other sites

  • Globální moderátor
Brácha na něm jel asi měsíc bez antiviráku včetně nějakejch 200 GB nastahovanejch, takže nejspíš nebude jen jeden.. Ne jen, že počítač je pomalu, ale i v tom jeho "pomalém" režimu zpomaluje a zrychluje. Jeho výkon je velice nestabilní (Hlavně kvůli těm RAM) a teplota stoupá až na 65°

 

 

tak navrhnu po resatartovani je moznost pri vyberu windowsu testovani pameti RAM ta to spust... po dokonceni znovu restartuj... vybira se to pri bootovani

Link to comment
Share on other sites

pokud je to na tvém 3-tím počítači .. tak ten harddisk normálně vyndej a připoj k jinému počítači který ho bez problému naformátuje

Vidiš to, zrovna tohle by mě nenapadlo :d Teď už si s tim snad nějak poradim, díky

Link to comment
Share on other sites

si stahni napr GHOSt od nortonu najlepseie v15 je to ta najlepsia vec aku som vide :) vies si tam zaloho vat/obnovit system, uplne formatovanie na vsetky mozne formaty (FAT12, FAT16, FAT32, NTFS, EXT3, atd.), ma to tiez antivirus a ine blbosti :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...